folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Xcode - Objective C Genel Konu

Xcode - Objective C Genel Konu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

Ben xcode öğrenmek için macbook almayı planlıyorum. asp, js, sql, vb.net, php vs. biliyorum ama xcode çok zor olur mu benim için acaba ?

Objective C  - xcode hakkında bildiklerinizi yazarsanız bilmeyen arkadaşlar için genel bilgi olmuş olur.

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

syntax ı çok farklı, ama kısa sürede alışırsın. tipik c, bol bol pointerlarla uğraşıyorsun. İki bölüme ayırman gerek, önce obj. C yi öğreneceksin, ondan sonra ios un kendi kütüphanelerini. mesela string yerine NSString.. gibi.. Tasarım olayı da güzel :) en azından androidinkinden daha çok sevdim. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

syntax ı çok farklı, ama kısa sürede alışırsın. tipik c, bol bol pointerlarla uğraşıyorsun. İki bölüme ayırman gerek, önce obj. C yi öğreneceksin, ondan sonra ios un kendi kütüphanelerini. mesela string yerine NSString.. gibi.. Tasarım olayı da güzel :) en azından androidinkinden daha çok sevdim. 

android'le yıldızlarımız uyuşmuyor hocam :D Bakalım IOS'da şansımı deniycem :D

Sağol verdiğin bilgiler için.

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nepnesomao
    nepnesomao's avatar
    Erkek

objective c  nin syntax ı biraz farklı ilk başlarda zorlanıyorsun kod yazarken ( Python ile içli dışlı olan biri olarak ilk başlarda bu ne lan demiştim :) ) ama alışınca bayağı keyifli, özellikle Xcode un dizayn tarafı çok başarılı. Unbalanced hocamın dediği gibi pointer' lar ile bolca haşır neşir olacaksın. 

Amat Victoria Curam
Toplam Hit: 798 Toplam Mesaj: 4