Xiaomi Mi 9 SE İmei Atma - İmei Repair

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İndirilmesi Gerekenler :

TWRP 

Magisk - V19

WriteDualIMEI_W_G_eMMC.rar

QPST Tool v2.7.472 - QPST Tool

USB Driver

-Bootloader kilidi açık olması gerekir.

Yukarıda verdiğim linkleri indirin kurun.

En üsteki twrp'yi kurun.

Bunun için fastboot moda alın cihazı ve CMD ekranında 

fastboot flash recovery recovery-TWRP-3.3.0-0421-XIAOMI9SE-CN-wzsx150.img

Ardından fastboot reboot derken eliniz ses açmaya basılı tutun ve cihaz twrp modda açsın. 

TWRP açılır sonra üste verdiğim magisk'i atın hafızaya installden yükleyin.

Yeniden başlatın cihaz root olur.

Sonra qpst ile xqcn yedeği alın bunun için aşağıdaki komutları CMD ekranına giriniz. 

adb shell

su

setprop sys.usb.config diag,adb

Yazın diagnostics açılır. Bilgisayarınızda Qualcomm usb driverları kurulu olması lazım. Aygıt yöneticisinde diagnostics port görmeniz lazım. 

Qpst programı açıp üst kısımdan start client daha sonra software download basın. 

Back-Up kısmından xqcn yedeği alın. İslem bitince tekrar twrp girip advanced terminal kısmına girin ve bloklarını silin. 

Komutlar;

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde33

Cihazı restart yapın. 

Sonra tekrar açılır cihaz ve tekrar komutlar ile diag açın.

Daha sonra dual writer IMEI programı ile imei repair yapın.

Sonra Qpst programı ile aldığınız xqcn yedeği restore edin ve yeniden başlatın.

Hayır olsun.

Dikkat edilecek şeyler orijinal recovery ile sıfırlama yapılırsa IMEI siliniyor sıfırlama yapmayın.

Güncellemede sorun yok.

Twrp ile sıfırlama yapılırsa IMEI silinmez. Telefonun menüsünden fabrika ayarlarına dön derseniz cihaz çöker tekrardan Android yüklenmesi gerekir.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek

Magisk - V19  güncel sürüm yükledigin zaman çalışmıyor ben dün güncelledim çalışmadı eski sürümü kurdum geri bütün dosyaları indireyim  hatta sayfayı da kaydedeyim hazır mi 9 varken konu için teşekkürler.

CISSP tarafından 09/Haz/19 21:59 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Güzel konu ama şu IMEI çakma işinden soğudum aldığım tel çakılmış şebeke problemi oluyor qpst kaynaklı bir durumbl kilidinin açılmasını bekliyorum bir daha da IMEI çakılmış tel alirmiyim yok arkadaş arayanlar ulasamiyor

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    CISSP bunu yazdı

Magisk - V19  güncel sürüm yükledigin zaman çalışmıyor ben dün güncelledim çalışmadı eski sürümü kurdum geri bütün dosyaları indireyim  hatta sayfayı da kaydedeyim hazır mi 9 varken konu için teşekkürler.

Magisk zorunlu olmadıkça güncellenmemesi gerekiyor. Xiaomi cihazlarda bootloop yapıyor yoksa. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

Güzel konu ama şu IMEI çakma işinden soğudum aldığım tel çakılmış şebeke problemi oluyor qpst kaynaklı bir durumbl kilidinin açılmasını bekliyorum bir daha da IMEI çakılmış tel alirmiyim yok arkadaş arayanlar ulasamiyor

Bende hiç bişey yok.

Telefonda bir sıkıntı olmasın ?

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    MbK bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı

Bende hiç bişey yok.

Telefonda bir sıkıntı olmasın ?

yazılımsal senin tel nedir

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
Toplam Hit: 1898 Toplam Mesaj: 6
xiaomi