Xiaomi Telefonlarda Sanal Ram Oluşturma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Telefonun kendi rami dolunca bu sanal rami kullanmaya başlar. Her Xiaomi modelinde yok benimkinde neden yok diye sormayın. 

Ayarlar > Ek Ayarlar > Bellek Uzantısı

Ayar aktif olunca telefon hafızasından 3 GB'lık bir kısım ram için bloke edilir.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

iyi düşünmüşler cidden.

muhtemelen hafızası ssd hızında olduğu için yavaşlamadan uygulamaları çalıştırır diye düşünüyorum 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

bu appledaki muhabbetle aynı mı hocam? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Flashlarin bir yazma ömrü var. Canına okumayın.

Olaylara karışmayın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    joe_black bunu yazdı

buna swap deniyor, her yerde aynı. windowsta da var

mesela windowsta bunu kapatırsan ramin dolduğunda yeni uygulama açamazsın, ram yok diye hata verir

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu muhabbeti taa Android'in ilk zamanlarında root ile yapabiliyordum zaten. Ancak dönemin telefonlarında kullanılan belleklerin okuma yazma hızları yavaş olduğu için bir işe yaramıyordu.

iPhonelarda NVMe kullanılıyor depolama için. UFS'den daha hızlı ama daha pahalı. Apple ürünlerine millet pahalı gözüyle bakıyor ama adamlar kasanın içinde gözle görülmeyen kısımlarda malzemeden çalmıyor. Mesala iPhoneların kamera camları normal cam değildir safirdir. Yani elmastan sonraki en sert maddeden üretilir. O yüzden tutup zımpara kağıdıyla zımparalamadıktan sonra iPhoneların kamera camını çizemezsiniz. Millet artık kamera camına bile koruyucu yapıştırıyor gülüyorum onlara.

iPhonelar sadece işletim sisteminden ziyade daha çok hafızanın okuma ve yazma hızının yüksek olması sayesinde daha hızlı.

Bakın aşağıya bilerek 6 yıllık iPhone 6S'in yazma ve okuma hız testini ekliyorum ki farkı anlayın. Bugün 4K video çekerken ısınan, kapanan saçmalayan Androidler varken iPhonelar hafıza dolana kadar gram kasma olmadan 4K 60 FPS videoları çatır çatır çekiyor. Apple seneler önce çözmüş olayı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

buna swap deniyor, her yerde aynı. windowsta da var

mesela windowsta bunu kapatırsan ramin dolduğunda yeni uygulama açamazsın, ram yok diye hata verir

eyw hocam biliyorum da aynı performansı sunar mı diye sormuştum.

nitekim bende m1 mac var swapa kayınca zerre hissetmiyorum, ama intelli makinede ubuntu kurunca swapa geçince anında hissettiriyor 8gb ram varken bile.

telefonda da bu şekilde bir geçiş anında aptallaşma olur mu diye merak etmiştim.

Toplam Hit: 867 Toplam Mesaj: 7
xiaomi