folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Xp Varken Ubuntu Kurulumu Eş Zamanlı Çalışma

Xp Varken Ubuntu Kurulumu Eş Zamanlı Çalışma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanskaans
    kaans
    kaans's avatar
    Erkek
    Selamun aleykum kardeşlerim,

xp varken hddnin 2.bölümüne ubuntuyu kurmak istiyorum ne yapmam gerekiyor hem xpyi hemde ubuntuyu secebilecegim boot ekranı nasıl olacak

saygılarımla

Software Developer
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ravage
    Ravage's avatar
    Erkek
    2. partition a ubuntuyu kur
    açılırken sana zaten soracak ubuntuylamı açacan yoksa xp mi die sende seçeceksin ve açılacak...

Buralar bizden sorulur... Ravage@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek
    hacı kendisi gnu launchre diebişi war onu yüklüo sana soruyo pc açılırken ubuntu mu xp mi die bide ubuntu kurmak çok zor yani bana szor gelmişti 6-7 ay önce denemiştim eğer yardım almassan konu hakkında fikrin yoksa zorlanırsın ama kurunca alışırsın biraz.. dediğim gibi yardım al...

Her türlü piping işleriniz itina ile yapılır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnTiSoZeL
    AnTiSoZeL's avatar
    Erkek
    ilk önce dene derim,microsoftun dünkü hareketınden sonra bende geçmeyi düşünüyom iyce öğrenip kurcem : )
    ben aşşadaki şekilde kurdum, şahsen kullanamam gibi geldi birde kasdı, iyce öğrenmeden kurmamak lazım :p

ubuntu yu tak , reset çek , -açılırken cd var ule, çalıştırakmı diyor,basıyon bi tuşa, linux kurulum şeysi çıkıyo, ordan kuruyon : )

ama tam olarak bilmiyorum : )

biri kademe kademe anlatırmı yoksa makale manyaamıoluruz bilemiyorum tabi ilk tavseyemiz googledir. : )
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanskaans
    kaans
    kaans's avatar
    Erkek
    teşekkürler kardeşler sağolun

Software Developer
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mcking
    mcking's avatar
    Erkek
    Geçen sene bedava Ubuntu dağıtıyolardı internetde.Bende nerde beleş oraya yerleş hesabı sipariş verdim,eve 6-7 cd geldi.Kurmayı denicem bi ara üşeniyom amk
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    ben 6.10 kurmuş bir zipne olarak (pcworld dergisinden) anlatıyorum;
    Önce iso yu cdye ayzdırdım sonra pcyi başlattım.Direk live cd olarak girdi.Lan baktım deli manyak bişey.Sonra deidm bunu tamamen nasıl kurcam orda installistion tarzı bişey vardı.Tıkladım dil mil seçtirdi sonra dedi paketler kuruluyor pc başlamadı ben bu arada tabi sörf yapıyorum.
    Daha sonra kuruldu açtım root şifresi falan sonra bir girdim abow böyle güzel bir dağıtım mı süper.Hele linuxtan ilk defac windowsa geçicekler için süper.

Ancak sanırım bir kaç aracı yok.Yani diğer dağıtımlardaki e siz kurcaksınız onları oda gnome masaüstü ondan herhalde.Ama duyduğuma göre çok güvenli imiş.Bence kurun.

Şu var ama mp3 falan çalıştırmadı sonra film izliyicem çalıştırmadı bişeyler daha yüklemek gerekiyor biraz kasmak lazım direk gelmiyor snaırım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rbtx
    rbtx's avatar
    Erkek
    kurulum gayet basit swap ve normal partition olmak üzere hddnizi bölüyor.Swapa 250 ile 1 gb aralığında alan verseniz yeterli.Xp yi kuruyomuş gibi cd yi takın live olarak başlayın kendi bölümleyicisi kurulumda ayarlar zaten.Yok ben kendim yapıcam diyosanız herhangi bir partition programını indirin halledin.Ubuntunun bir güzel yanı yada bende kendi şey etti bilmiyorum mount etmeme gerek kalmadı hiçbirşeyi.Bu nedemek c yide d yide e ve f yide :D kendi gördü kendide g de bi güzel çalıştı.Ama dezavantajı sürekli yeni update var yüklimmi diye seslenecektir size.Updateler küçük olsa neyse 100 ile 300 mb aralığında oynuyor bu updateler.İşin içine girince göreceksiniz birde kaynak depolar vardır linux programlarını kullanabilmeniz için onları yükleyeceksiniz yani ha bi re yükleyeceksinizde yükleyeceksiniz.Ekran kartınızı görmez tanıtırsınız bi yerden o driveri yemez 10mb gider başka bi yerden denersiniz bi 10 da öyle gider.Tamam ilk seferdede bulma şansınız var tabi.Ama kurun deneyin görün. #su komutu çalışmıyo bu arada :D
Toplam Hit: 2269 Toplam Mesaj: 8