folder Tahribat.com Forumları
linefolder Web sitesi Güvenliği, DOS - DDOS Saldırıları...
linefolder XSS Ve Daha Birçok Güvenlik Konusu İçin Kaynak

XSS Ve Daha Birçok Güvenlik Konusu İçin Kaynak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

ama ingiliççe :)

şöyle bir topluluk olduğunu öğrendim arkadaşlar, oldukça faydalı olacağını düşündüm:

OWASP(Open Web Application Security Project): the free and open software security community

kendim için bazı güvenlik önlemleri araştırırken buldum esasen 2001 yılında kurulmuş organizasyon ama yeni haberim oldu. lütfen mağara espirisi yapmayın :) 

tahribatta ise sadece 2008 ve 2009'da birer konuda adı geçmiş.

herneyse adamlar çok güzel döküman oluşturmuşlar, yararlanmak isteyen olabilir, tahribatın geneline faydası olabilir:

https://www.owasp.org/index.php/XSS_(Cross_Site_Scripting)_Prevention_Cheat_Sheet

tahribatta'da ilgili eski konular:

Owasp Top #1 XSS
    Konuyu Açan : WarHead , Açılma Tarihi : 15.5.2009 15:33:07

XSS ve OWASP 2007 Yılı Araştırmaları
    Konuyu Açan : Swool , Açılma Tarihi : 21.1.2008 13:54:19

ben de sevgiden yanayım...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orde
    orde's avatar
    Erkek

Böyle güzel konular varmış eskiden :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

OWASP i takip etmeyen backend ci varsa zaten kendine "backendciyim  lan ben" demesin.

SQL Inj.

XSS

CSRF

3 tane terim var  en temelde bunları öğrenmeden bu işi para kazanmak için yapanların yaptığı sitelerii görüyoruz sonra. Pat pat patlıyor. Diğerlerini zaten öğrenirsiniz inş ama bu üçüne önlem almadan kod felan yazmayın. Klavyeyi yakın gerekirse.

Bırak dışarıdakileri devlet dairelerinde bile bu rezillikleri çok gördüm. Koskoca üniversitenin sunucusuna bağlanıyorum. Kodlara bakıyorum, içler acısı. Hani kodu görür görmez yere kapaklanıp ağladım diyebilirim. Seccadeyi getirip Allah'a dua edecektim "Allah'ım bu kodu yazanlara hidayet ver!" diye. O derece güvenlik açığı dolu kodlar gördüm, özel ve devlet yazılımlarında.

Temel güvenlik önlemi olmayan kod, kod değildir. "DrKill"

DrKill tarafından 06/Ağu/16 00:28 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

OWASP i takip etmeyen backend ci varsa zaten kendine "backendciyim  lan ben" demesin.

SQL Inj.

XSS

CSRF

3 tane terim var  en temelde bunları öğrenmeden bu işi para kazanmak için yapanların yaptığı sitelerii görüyoruz sonra. Pat pat patlıyor. Diğerlerini zaten öğrenirsiniz inş ama bu üçüne önlem almadan kod felan yazmayın. Klavyeyi yakın gerekirse.

Bırak dışarıdakileri devlet dairelerinde bile bu rezillikleri çok gördüm. Koskoca üniversitenin sunucusuna bağlanıyorum. Kodlara bakıyorum, içler acısı. Hani kodu görür görmez yere kapaklanıp ağladım diyebilirim. Seccadeyi getirip Allah'a dua edecektim "Allah'ım bu kodu yazanlara hidayet ver!" diye. O derece güvenlik açığı dolu kodlar gördüm, özel ve devlet yazılımlarında.

Temel güvenlik önlemi olmayan kod, kod değildir. "DrKill"

Valla utandım bilmiyordum hocam :/

Ama güvenlikli şeyler yapmadım değil yani şimdi şey yapmayalım ... :(

iyibu! yeniden..
Toplam Hit: 2282 Toplam Mesaj: 4
xss güvenlik güvenlik owasp