Yan Hakemlerle İlgili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sa. arkadaşlar var denen muhabbet çıktı çıkalı takip ettiğim kadarıyla yan hakemlere gerek kalmadı (: taçı zaten orta hakemde görür top kimden çıkıyo, çıktı mı çıkmadı mı orta hakemde görebilir zaten 90 dakika hep topa yakın oluyorlar. ofsaytı zaten genelde var hakemleriyle görüşerek karar veriyorlar. eee başka yan hakem ne işe yarar? (: aramızda varsa yan hakemlik yapan dikkat etsin ayakları kayabilir  (((:

bide yönetime lafım; böyle sporla alakalı forumda konu başlığı pek yok. yani bu yan hakemlik mevzusu güncel konularla ne kadar alakalı bilemedim. en yakın burayı bulabildim. herşey bi yana böyle muhabbetler için "genel" kategorisi 3 buçuk sene olmuş HALA kapalı.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

2li mücadele var ve top taca çıktı veya korner oldu vs. gibi olaylar olacak, top dışarı çıktığında hakem kararsız ise yan hakeme bakacak, yan hakem zaten takip ettiğinden orta hakem kendisine bakmadan önce sonucu bildiriyor olacak, var a yüklersen olayı orta hakem var ile konnusacak, pozisyonu inceleyecek vs. vs. zaman gidecek. Yan hakem seri karar, seri oyun için etkilidir, şarttır.

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    dcpromo bunu yazdı

2li mücadele var ve top taca çıktı veya korner oldu vs. gibi olaylar olacak, top dışarı çıktığında hakem kararsız ise yan hakeme bakacak, yan hakem zaten takip ettiğinden orta hakem kendisine bakmadan önce sonucu bildiriyor olacak, var a yüklersen olayı orta hakem var ile konnusacak, pozisyonu inceleyecek vs. vs. zaman gidecek. Yan hakem seri karar, seri oyun için etkilidir, şarttır.

açıkçası takip ettiğim kadarıyla dediğin pozisyonlarda yan hakemlere baktıklarını hiç görmedim. öyle bi pozisyon olduğunda orta hakem anında elini kulağına götürüyor yani diyoki var'la görüşüyorum diyor. eee yan hakemler ne işe yarar? (:

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    ajan1111 bunu yazdı

sa. arkadaşlar var denen muhabbet çıktı çıkalı takip ettiğim kadarıyla yan hakemlere gerek kalmadı (: taçı zaten orta hakemde görür top kimden çıkıyo, çıktı mı çıkmadı mı orta hakemde görebilir zaten 90 dakika hep topa yakın oluyorlar. ofsaytı zaten genelde var hakemleriyle görüşerek karar veriyorlar. eee başka yan hakem ne işe yarar? (: aramızda varsa yan hakemlik yapan dikkat etsin ayakları kayabilir  (((:

bide yönetime lafım; böyle sporla alakalı forumda konu başlığı pek yok. yani bu yan hakemlik mevzusu güncel konularla ne kadar alakalı bilemedim. en yakın burayı bulabildim. herşey bi yana böyle muhabbetler için "genel" kategorisi 3 buçuk sene olmuş HALA kapalı.

kavga çıkıyo diye spor konuları yasak kaç senedir. 

cezaevinde de futbol yasaktı kavga ediyo millet diye. voleybol serbestti sadece :P 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Var dediğin sistem hızlı çalışmıyor çünkü. Akan oyunda her ofsaytı vara soramazsın.

100 metre sahada 1 hakem bırakırsan her şeyi göremez hocam. 

Herşeyi vara bırakayım desen, futbolun akıcılığı yok olur. 

Süper ligte zaten oyun devamlı durduğundan 90 dk lık maçın 30 dk sı oyun olduğundan pek farketmiyorsundur da, ingiltere liginde var kararı 3-5 saniyede alınıyor akıcılık kaybolmasın diye.

Oyuncular yerlerde yuvarlanmıyor dakikalarca. Futbolun seyirci için olduğunun farkındalar, seyir güzelliğini katledecek hiç bir girişimde bulunmuyorlar. Futbolcularda bunun bilincinde.

Burda 10 dk konuşuyor hakem varla. 1 futbolcu 5 dk hikayeden yerden yatıyor. Sonra bein sports bizi bırakıyor, yayıncı bulamıyoruz izleyici bulamıyoruz diye ağlıyorlar.

neverland tarafından 04/Mar/21 14:28 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

Sen ne diyosun hocam. Geçen beşiktaş maçında çizgiyi geçip taca giden topu var bile belirleyemedi. Var dediğin sistemin başındada bi mandaval oturuyor. Öyle otomatik birşey değil yani :)

Titanyumun gücü adına!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pc-ErrOr
    Pc-ErrOr's avatar
    Erkek

Öncelikle yan hakem değil, yardımcı hakem.

Yardımcı hakemin asli görevi ofsayt, amaç VAR uygulaması olmadan oyunun akması. VAR akan oyundaki bariz hataların düzeltilmesi için var. Yardımcı hakemin olmadığı bi maç hâyal edersek hakemin ofsaytları görme ihtimalinin düşük, VAR'ın tespitinin uzun sürmesi dolayısıyla oyunun akışı büyük zarar görür.

Aynı zamanda yardımcı hakemler çizgi üzerinde oynanan toplarda topun çıkıp-çıkmadığına, topsuz alanda ve hakemin görüş alanı dışında oluşan ihlalleri hakeme bildirme konusunda da hakeme yardımcı oluyorlar.

Pc-ErrOr tarafından 04/Mar/21 18:34 tarihinde düzenlenmiştir

Dalgasız denizde herkes kaptan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mahmuttuncer1
    mahmuttuncer1's avatar
    Erkek

Eğer senin dediğin gibi olsaydı gollerdeki pozisyonların dışında ofsayt diye bir şey olmazdı.

Toplam Hit: 833 Toplam Mesaj: 8
yan hakemler