Yandex Kurumsal Mail Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    looades
    looades's avatar
    Erkek

Merhaba,

Yandex kurumsal maillerinde kurulumda sıkıntı yaşamaktayız. Mail bilgileri doğru olmasına rağmen kurulumda hata veriyor outlook üzerinde. SMTP parolasını kabul etmiyor ama web üzerinden girdiğimizde mail gönderip alabiliyoruz. Outlook profillerini silip denedik, temiz kurulum yapıp denedik ama sonuç aynı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek

2-3 hafta önce yaşadığım bir sıkıntıyı paylaşayım, belki benzer bir sorundur.

smtp.yandex.com, imap.yandex.com, pop.yandex.com vs.. kullanıyorsan bir de bunların .com.tr olanlarını dene.

Bu .com alan adları doğru sunuculara yönlenmeye biraz daha geç başlıyor gibi izlenim oluşmuştu.

anlıyorum.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    looades
    looades's avatar
    Erkek
    buzukatak bunu yazdı

2-3 hafta önce yaşadığım bir sıkıntıyı paylaşayım, belki benzer bir sorundur.

smtp.yandex.com, imap.yandex.com, pop.yandex.com vs.. kullanıyorsan bir de bunların .com.tr olanlarını dene.

Bu .com alan adları doğru sunuculara yönlenmeye biraz daha geç başlıyor gibi izlenim oluşmuştu.

Teşekkür ederim hocam geri dönüşten ötürü, o şekilde de denemiştik ama fayda etmedi. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek

O zaman şöyle devam edelim. Doğru hizmet için doğru portu - SSL / TLS tercihlerini ve tam kullanıcı adlarını (user@domain.com şeklinde) kullandığından emin olduğunu varsayıyorum.

Web arayüzlerinde ayarlara girdiğinde (hem yönetici hem kullanıcı olarak) POP / IMAP'ın aktif olduğundan emin misin?

anlıyorum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    looades
    looades's avatar
    Erkek
    buzukatak bunu yazdı

O zaman şöyle devam edelim. Doğru hizmet için doğru portu - SSL / TLS tercihlerini ve tam kullanıcı adlarını (user@domain.com şeklinde) kullandığından emin olduğunu varsayıyorum.

Web arayüzlerinde ayarlara girdiğinde (hem yönetici hem kullanıcı olarak) POP / IMAP'ın aktif olduğundan emin misin?

Evet hocam aktif.

https://prnt.sc/ta2bcj

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek

Ekran görüntüsünden görünen, bir uygulama şifresi belirledin ve Outlook kurulumunda onu kullanıyorsan sorun yok. Yok eğer yönetici olarak kullanıcıyı oluştururken belirlediğin şifreyi kullanmak istiyorsan orada seçili olmayan "Portal Şifresi"'ni seçmen ve ayarları kaydetmen gerekli. Sorun hala bunlar değilse başka bir hata veya Yandex'in yaşadığı bir sorun olabilir. Outlook'tan ayrıntılı bir hata alıyorsan paylaşman da faydalı olur.

buzukatak tarafından 02/Tem/20 01:14 tarihinde düzenlenmiştir

anlıyorum.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

aynı sorunu dün ben yaşadım ama php ile şöyle oldu yeni oluşturduğun mail hesabından giriş yapıp o mail için sözleşmeyi onaylıyorum kurulumu tamamla demen gerekiyor. O olmadığı zaman engel koyuyor ama muhtemelen yapmışsındır. Yine de bilgilendireyim dedim.

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/yandex-imap-pop-servislerinde-sikintimi-var-246635 

Bilgimize göre, daha önce gelen kutunuzda iki faktörlü kimlik doğrulama etkinleştirildi. Onu devre dışı bıraktıktan sonra bile, bu sayfasda "Şifreler ve yetkilendirme" bloğundaki uygulamalar için özel bir şifre almanız gerekir: https://passport.yandex.com.tr . Bu şekilde hesabınızı koruyoruz.
    Lütfen sayfada özel bir şifre almayı deneyin. 

DJ_Alper tarafından 02/Tem/20 08:45 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek
    looades bunu yazdı

Merhaba,

Yandex kurumsal maillerinde kurulumda sıkıntı yaşamaktayız. Mail bilgileri doğru olmasına rağmen kurulumda hata veriyor outlook üzerinde. SMTP parolasını kabul etmiyor ama web üzerinden girdiğimizde mail gönderip alabiliyoruz. Outlook profillerini silip denedik, temiz kurulum yapıp denedik ama sonuç aynı.

Bu sorunu bende yaşadım. 10 tane kurumsal mail yönlendirmesi yaptım 4 tanesi sorunsuz şekilde çalıştı hepsine yandex'in kendi mail servisinden girebiliyorum ancak 6 tanesine outlooktan giriş yapamıyodum. Önce sunucu ile iletişime geçtim çözüm bulamadılar bir kaç kere kendim outlook+yandex'e giriş yapabildiğim 4 maili kaldırıp tekrar kurdum mx sunucularına kadar sıfırladım, yine çözüm olmadı. https://yandex.com.tr/adv/contact ile bağlantı kurdum mail yolu ile yazışarak outlook üzerinden giremediğim maillari ilettim sorunu çözdüler şimdi hangi maili açsam yandex+outlook üzerinden giriş yapabiliyorum. iletişime geçerek çözebilirsin bu sorun yandex'den kaynaklanıyor.

arkinfes bunu yazdı

aynı sorunu dün ben yaşadım ama php ile şöyle oldu yeni oluşturduğun mail hesabından giriş yapıp o mail için sözleşmeyi onaylıyorum kurulumu tamamla demen gerekiyor. O olmadığı zaman engel koyuyor ama muhtemelen yapmışsındır. Yine de bilgilendireyim dedim.

Ben yeni açtığım maillere yandex'in mail servisine girmeden ve sözleşmeyi onaylamadan direk Outlook üzerinden giriş yapabiliyorum. Belki dediğin gibi ilk denemede sözleşmeyi onaylamadan fazla mail açıp kapattığı için spamdan filan yandex engel olmuş olabilir. Hatırladığım kadarıyla bende bu dediğini denedim ancak yandex mail'den giriş yapıp sözleşmeyi onaylasamda yine outlook üzerinden giriş yapamıyodum.

Liarhack tarafından 02/Tem/20 09:25 tarihinde düzenlenmiştir

www.tithack.com
Toplam Hit: 1160 Toplam Mesaj: 9
mail yandex