Yandex.Disk'e Neler Oluyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba,

Yandex.Disk'in vakti zamanında 200 GB alan verdiği şanslılardanım ben de. Bilmemne kampanyası, bilmemne hediyesi derken 300 GB'ye yakın alanım var orada. Bu nedenle aktif olarak da kullanıyorum bu servisi.

Bugüne kadar hiçbir yamuğunu, hatasını veya sorununu görmemiştim. Hayatımın merkezine koymuştum, bütün işler ona bağlı yürüyordu. (Şahsi, özel dosyalarımı harici diskimde saklarım. İş dosyalarından bahsediyorum.)

Ama son 1 aydır bir ilginç şeylerle karşılaşıyorum.

Mesela dosya yüklediğimde bağlantısını alıp birine atıyorum ve adrese tıklayan kişiye önce bir "Sunucu Kullanılamıyor" uyarısı çakıp, sayfayı yenileyince içeriği gösterip indirtiyor. Bu büyük bir sorun, sayfayı yenileyince açılacağını düşünmez herkes.

Dün de ikindi saatlerinde bir anda bağlantı gitti. Yani komple gitti. 500 verdi sunucu. Ne arayüze ulaşılıyordu, ne program senkronize yapıyordu, ne de boyutu veriyordu. 0 bayt olarak görünüyordu boyut.

15-20 dakika sürdü, sonra eskiye döndü.

Ama şuan senkronize yapmak istediğimde, internet hızımı test download file dosyası ile test ediyorum 5MB/s ile indirme yaparken, Yandex.Disk Max:1MB/s'ye sabitlenmiş durumda.

Hız limiti de geldi.

Neler oluyor dersiniz?

Saldırı alameti mi? Yoksa bugüne kadar bol keseden dağıttılar, artık baş edemeyip limitler mi koyuyorlar?

Amacımız; zengin olmak. Zengin görünmek değil.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

Google drive'dan iyisi yok. Yandex arada yapıyor öyle, bende çok fazla dosya silme/taşıma gibi işlemlerde sorun yaşıyordum.

Komple Google'a geçtim sıfır sıkıntı.

imza.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek

Son 1 aya kadar Yandex.Disk'te de sorun yaşamıyordum hocam.

Dediğim gibi 1 aydır sorunlar var.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Yandex kurumsal mail kullanıyoruz, bugüne kadar hiç sorun yaşamamıştık, aynı sorunlara bir defa denk geldim Geçen hafta gözüm korktu. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

google kullanıyorum bende ruslar yarın servisi iptal ettik diyip dosylarını şak diye silebilir ama google ve microsoft yapamaz bunu en azından tarih verir ayrıca hız olarak da iyi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

google kullanıyorum bende ruslar yarın servisi iptal ettik diyip dosylarını şak diye silebilir ama google ve microsoft yapamaz bunu en azından tarih verir ayrıca hız olarak da iyi

Bunu Yandex'in de yapacağını sanmıyorum hocam.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Taşımada bende sıkıntı yaşıyorum ama şimdilik bir şey yok..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 1537 Toplam Mesaj: 7
yandex disk