folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Yapay Zeka Nedir Yardım

Yapay Zeka Nedir Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

ikidir goruyorum yapay zeka ile progrmalama nedir nasıl yapılır yardımcı olursanız sevinirim kolaymıdır bir kaç tane varmıs yapaz zeka dili ornegin Squeak  duydum her neyse  bide her hangi bir yapaz zeka programlamanın derleyicisini verirseniz sevinirm

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

hocam şimdi olay basit ilk önce site aramasına giriyorsun sonra yapay die aratınca bir çok konu çıkıyor örneğin

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?highlight=yapay&folderid=1755

burada şeyhimizin açıklaması war

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    yapay zeka bence sadece bir kavram mesela uzaylı gibi.. varlığı yokluğu belirsiz bişe..

Yapay zeka program denilen şeyin tam anlamda olmasına ben imkan veremiyorum pek fazla bugunki insan beyni bunun nasıl olabileceğine akıl sınır erdiremez.En basidinden bi çeviri programını düşün kelime kelime çevirir ancak ingilizce bir cümleyi ondanda zaten bi mikim olmaz afedersin.. tam anlamda çevirebilmesi içinse ingilizcede kurabilecek tüm cümleler veri olarak girilmelidir ki bu yapay zekadan da imkansız bişeydir :)) kaldı ki tüm cümleler veri olarka girilse yazıdıgnda hemen karsılıgını bulsa bile bu yapay zeka olmaz cunku program kendiliğinden bişeyler katmamıştır cümleye sadece veriyi aktarmıştır,yani verilmiş olanı !

Şöyle düşün bugun böyle kendi yorum kapasitesi olan tek canlı ne var bildiğimiz ;insan. Eğer ki bir gün insan beynin tüm özellikleri keşfedilir ( ki böyle birşey keşfedilirse inan bana yapay zeka programı yazmakla istisnasız hiç bir insanın işi olmaz :) ve bu beyin bir şelikde digital ortama aktarılıp dile gelirse ancak böyle birşey olabilir..

Sana Yapay zekanın nasıl olucanı anlatamam ama ben yapay zekanın olup olamıcak birşey oldugunu nasıl anlayabilirim dersen bunun bence tek yolu var ; 1-) Beyin cerrağlığını bitirmen ve beyin üzerinde bissürü yeni keşifler yapmış olam gerek 2-)Hayal gücü saaatte 180Km yapam bir bilgisyar mühendisi olman gerek 3-)Dünya tarihini aşan bir makine mühendisi olman gerek neden mi ? bu beyni gidital ortama aktarıcaksın ne lazım bir beyin hakkında bilgi ( beyin cerrahlığı) 2-) Bunu dijital ortama nasıl aktarıcaksın ? Makine mühendisliği ( ki gunumuzde makıne muhendisliğinden bahsetmiyorum bak bu alanlarım tumunde senı bu noktaya götürebilecek keşifler yapmış olmaz lazım mesela suna benzet ; bina yapıcaksın ? demir yok önce demiri keşvedeceksin,çimento,kolon sistemi vs.. ee son olarakta bu olay bilgisayar üzerinde gerçekleişeceği için mikroçiplerin neler yapabileceğini sınırlarını aşan bir pc mühendisi niteliğinde bileceksin ve tum bunlar sende olsa bile sadece sunu biliceksin ; Yapay zeka yapılır yada yapılamazın kesin cevabı :))

Troubles'll come & they'll pass
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bu işle kafayı sıyırmış tonla insan var. Bana o kadar ilgi çekici gelmiyor. Bir yerden sonra bayıyor.

λ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

Ögrenmeye programlanmis bir cihaz a.k :P tabi nekadar ogrenecekse :P muahaha

dai yapay zeka dedigi bir robotun veya bir elektonik cihazin kendi kendine birseyler yapabilmesidir, (programlanmis).

Shaban Interactive Pro.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Tam olarak görüntül işleme dersinde, veysel hocamızın, saatlerce aslında ona yapay zeka denemez die tartıştığı konu :) 

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 2224 Toplam Mesaj: 7