folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yapılandırılmış Gelir Vergisi Ve Sgk İnternet Kanalıyla Ödenir Mi ?

Yapılandırılmış Gelir Vergisi Ve Sgk İnternet Kanalıyla Ödenir Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

müridler babam epey süre bu ikisini ödememiş iş yeri devri içinde borcu yoktur yazısı ya da taksitlendirilmiştir yazısı gerektiği için taksitlendirildi. Fakat gün içi vaktim olmuyor ben de internet üzerinden ödemek istiyorum haliyle fakat

gelir vergisini ödemeye kalktığımda tahakkuk numarası  (bunu nereden alabilirim)

sgk yı ödemeye kalktığımda sicil numarası soruyor  (sanıyorum muhasebecide var bu )

bu ödemeleri yapanınız var mı ? İnternet üzerinden nasıl yapıyorsunuz. Gerçi sanıyorum bunlar henüz sisteme düşmedi ayın 22. gününde yazıyor borç günü,

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

ödenebilir bra

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

tahakkuk numarası vergi için beyanname verdiğinizde size tahakkuku kesilir. onu alıp vezneye tahsile verebilirsiniz. bunlar artık e beyanname ile internet üzerinden yapılabiliyor. daha sonra tahsilatı da anlaşmalı bankalardan yapabiliyorsunuz.

yani oradaki tahakkuk numarası siz yapılandırdığınızda size tahakkuk makbuzu verdiler ise oradaki numaradır. 

sgk nın istediği ise İŞYERİ SİCİL numaranızdır. bunu bilmeniz gerekir. İşyerinin Tc nosu gibi birşey. her ile göre örn antepte 270000 ile başlayan uzun bir numaradır.

///______________
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pc-ErrOr
    Pc-ErrOr's avatar
    Erkek
    MaTRiXe bunu yazdı

müridler babam epey süre bu ikisini ödememiş iş yeri devri içinde borcu yoktur yazısı ya da taksitlendirilmiştir yazısı gerektiği için taksitlendirildi. Fakat gün içi vaktim olmuyor ben de internet üzerinden ödemek istiyorum haliyle fakat

gelir vergisini ödemeye kalktığımda tahakkuk numarası  (bunu nereden alabilirim)

sgk yı ödemeye kalktığımda sicil numarası soruyor  (sanıyorum muhasebecide var bu )

bu ödemeleri yapanınız var mı ? İnternet üzerinden nasıl yapıyorsunuz. Gerçi sanıyorum bunlar henüz sisteme düşmedi ayın 22. gününde yazıyor borç günü,

Sicil Noyuda tahakkuk numarasınıda muhasebeciden alabilirsin.

Tahakkuk numarası, muhasebecin gelir vergisini verdikten sonra beyannamenin yanında tahakkukda görünür. sağ üst köşede barkodun altında var numarası. Taksitlendirmenin tahakkuk numarasını diyorsan, onuda taksitlendirdiğinizde almışsınızdır muhtemelen oradan bakın.

Sicil noda; uzun bişey 2-xxxx-xx-xx- tarzı bişey.

Pc-ErrOr tarafından 21/Tem/13 01:55 tarihinde düzenlenmiştir

Dalgasız denizde herkes kaptan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

peki müridler teşekkür ediyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

vergi dairesi ile ilgili islemleri.

internet vergi dairesinden yapabilirsin.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

az insan çok huzur.
Toplam Hit: 958 Toplam Mesaj: 6