folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder Yardım EDİN...

Yardım EDİN...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matador71
    matador71's avatar
    Erkek

Merhaba

ben çömez bir kullanıcıyım.Size dünyada "böyle bilgisayar kullanıcıları kaldımı?" dedirtecek bir kaç soru soracağım. Ama ne yapalım her ilkin bir başlangıcı vardır.... 

C ile C++ faklı diller mi?

Bu dilleri kullanırken hangi derleyicileri kullanıyorsunuz ve nerden bulabilirim?

mesela bu dille yazılan programlar VB'de olduğu gibi bir form üzerindemi çalışır yoksa bir Dos programı gibi mi çalışır?

Şimdiden teşekkürler...............

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal2
    Criminal2's avatar
    Erkek

C++ kullan zaten c öldü :)

MS Visual C++ v5 veya v6 en iyi c++ derleyicileri ve editörüleridir (çünkü Driverları destekleyen tek derleyiciler :) :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek
    matador71 bunu yazdý:

Merhaba

ben çömez bir kullanýcýyým.Size dünyada "böyle bilgisayar kullanýcýlarý kaldýmý?" dedirtecek bir kaç soru soracaðým. Ama ne yapalým her ilkin bir baþlangýcý vardýr.... 

C ile C++ faklý diller mi?

Bu dilleri kullanýrken hangi derleyicileri kullanýyorsunuz ve nerden bulabilirim?

Bundan daha normal bi soru olamaz dostum

kimse Anasinin karninda ögrenmedi soracaksin elbet....

Laaaaaan.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MMArd
    MMArd's avatar
    Erkek

Birbirine çok benziyor ama farklı diller dostum

Visual C++

Borland C++ Builder Benim En Fazla Duyduğuum Bildiğim Derleyiciler

Herhangi bir bilgisayarcıya gideceksin bana C++ Builder Veya VİSUAL C++ Ver Diyeceksin Onlarda Verecek Bu Dillerde Form Falan Oluşturabilirsin Tabii

Adı İçin Yaşamak
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    destructor
    destructor's avatar
    Erkek

bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır kardeş.

C, C#, C++ hepsi farklı dillerdir.

ben derleyici olarak Microsoft Visual C++ 'ı  kullanıyorum.

ama Borland C 'yi de kullanabilirsin, onuda http://www.ctp.bilkent.edu.tr/~akyol/progs/borlandc.zip bu ardresten indirebilirsin

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dancx
    dancx's avatar
    Erkek
    Başlangıç için en iyisi Turbo C++ tır herhalde..

Neyin ne olduğu nerden geldiği konusunda bayağı bir fikrin olur...

Eğer dersenki ben konsolda uğraşamam o vakit başlangıç için Borland C++ Builder tavsiyedir..en azından tasarım zamanında Visual C++ ile kıyaslanırsa çok zaman kazanırsın...ve sinirlerin daha az yıpranır...ilerisi için platform WinDOZE ise kuşku yok ki Visual Studio kurmam gerekecek...

Ancak şunu da unutmamak lazım ki Bjarne Stroustrup abi C++ ı tasarladığında , C with Objects ismini düşünmüştü...ki bu garip cümleden kastım bence C yi az bir öğrendikten sonra C++ ı kullanmandır...

Kaan Arslan ın kitabı da bence en iyi Türkçe C kitabı....Zaten Internet adıyla tabir edilen alemde kaynak bulmak gibi bir problemde olmaz herhalde...
    Sakın ola Karagülle ve Pala biraderlerin ya da Help dosyalarında zaten var olan bilgiyi kitap şekline sokan ki bir konferansta kendisinden bu işlerle uğraşıp Türkiye deki yazılımın kalitesini düşürmemesini rica ettiğimde dellenen vatandaşın eserlerine bakma da....

Ancak yapmak istediğin olay overflow ile shell e düşmek ya da socket işleri ile uğraşıcam diyorsan GNU/Linux duruken WinSUCKS pardon WinSocks ile kim niye uğraşsın....hiç bulaşmadan bu işlere Penguen ile girmek daha iyi olur...

En dern saygılarımla

Don't code for profit but for a better future
Toplam Hit: 2134 Toplam Mesaj: 6