Yazılım Fikirleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sniker
    Sniker's avatar
    Erkek

Türkiyede yeni yeni ekonomimi oturtuyorum. CRUD (Create Read Update Delete yani kayıt, veritabanı) yazılımları tabi almış başını gitmiş. Sizin ben şu alanda güzel programı eksik görüyorum ya da şöyle bir inovasyon güzel olur dediğiniz bir alan var mı ?

özet : Ticari yazılım yapacağım fikriniz var mı

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek

Hocam o işler genelde şöyle oluyor sağlam bir önmuhasebe altyapısı geliştiriyorsun önce sonra o altyapı ile ilişkili örnek uluslar arası nakliye işi yapanlara ek modül hazırlıyorsun ve satarken entegre diyorsun sen burada bu nakliye işini girip faturalaştır deyince bak işte faturalaştırıyor carisine işliyor otomatik falan yapıyor filan yapıyor diye gidiyor bu işler.

CRUD dan öte köy yok :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek

Yav benim bir fikrim var. Patentlide. Ama yanaşan kimse yok. Kendim java ve open cv bilsem yazacsğım ama işte bilmiyorum. Yazılımımın adı botodex. Kamerayı agaça tutuyorsun önce agacı taniyor. Sonra sesli olarak sana özelliklerini anlatıyor. Ayrıca astronomi için starmap. Tarihi eserler için archeomap Birde OGM içjn Hangitür.com diye bir kaç şey düsünüyorum ama bir sey yapamıyorum.

İts My Life. NOW or NEVER
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    blackglove bunu yazdı

Yav benim bir fikrim var. Patentlide. Ama yanaşan kimse yok. Kendim java ve open cv bilsem yazacsğım ama işte bilmiyorum. Yazılımımın adı botodex. Kamerayı agaça tutuyorsun önce agacı taniyor. Sonra sesli olarak sana özelliklerini anlatıyor. Ayrıca astronomi için starmap. Tarihi eserler için archeomap Birde OGM içjn Hangitür.com diye bir kaç şey düsünüyorum ama bir sey yapamıyorum.

Aslında Python ve Opencv daha güzel olmaz mı.? Neden Java 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Deniz de kum, ben de fikir. 1- Artık eskidiği için Türkiye'ye hibe edilecek Uzay gemisi Atılgan için Türkçe proğram. 2- Beş boyutlu oyun. 3- Heykır proğramı. Ne kadar az biliyorsanız, o kadar çok fikriniz olur. Ne kadar çok öğrenirseniz, o kadar yapamayacaklarınızı biliyorsunuz. Bu işler böyle. Eksikler ihtiyaç olduğu zaman ortaya çıkar. Şimdilik herkes oyun hilesi istiyor.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Global çapta hayvani derecede mikemmel bir projem var daha önce eşi benzeri kesinlikle yapılmamış bir fikir.  Mobil programlama bilmediğimden dolayı yapamayrum. Yazılım şirketi olan birine sorduğumda da 20+K para gider dedi. 20K yı birak baya bir K içerdeyim zaten.  

Üretim yapan firmalar için yazılım lazım bence direk sektör söyleyim : Tekstil. Tekstil sektörünün bence güzel bir üretim yönetim programına ihtiyacı var. Mevcutların kullanımından dolayı bir çok çalışanın ağladığını gördüm. Gerçi tembel piçler veri girmek yerine gugılda gezmek daha cazip geliyo orası ayrı...

next next next install
Toplam Hit: 1415 Toplam Mesaj: 6
yazılım fikri