folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Yazılım Ve Ağ Güvenliği Nedir? Hacker Ne Yapar?

Yazılım Ve Ağ Güvenliği Nedir? Hacker Ne Yapar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Herkese merhaba, 

Tahribat sayesinde yazılım nedir, nasıl yapılır gibi şeyleri öğrenip; merak salıp bilgisayar mühendisliğine yerleştim 2 sene önce. O zamanlar  "algoritma nedir?" önce bunu öğrenelim tarzı bir konu vardı ve örneklerle çok güzel anlattıydı. İlk o zaman programlama ne demekmiş anladıydım ve hiç programlama dili bilmeden flowchartlardan bu tür şeylere bakmak, çözmek hoşuma gidiyordu. 

Yani aslında ne olduğunu, nasıl çalıştığını o zaman öğrendiydim.

Şimdi aynı şeyi güvenlik alanı özelinde merak ediyorum. Tam olarak ne yapılıyor, ne tür yeteneklerini kullanmak gerekiyor, sızma testi nedir, bu alanla uğraşan insanlar nasıl bir yapı geliştiriyor veya analiz ediyor temelini merak ediyorum.

Bununla ilgili işin mantığını anlatan giriş seviyesinde belgeler varsa okumak isterim, veya forumdan birisi yukarıda paylaştığım konudaki gibi neler döndüğüne basitçe anlatırsa çok leziz olur.

İyi çalışmalar...

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Bknz:
    https://github.com/halitalptekin/hackercamp

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

gerekli araçlar

1)kali

2)kali

3)kali

hocam ne varsa kalide var gibi birşey sızma testi için yapılmış programdır

wifi için istersende wifislax dır 0x656e hocamız güzel bir link vermiş ekstra acunetix e bak açık taramaya yarayan bir programdır bunun wp siteler için  olanıda wpscandır kalide vardır zaten tema açıklarını eklenti açıklarını tarar açık buldumu açıgın adı ve açıgın exploitti ile beraber verir ekstra danda açık mesela eklentideyse eklentinin hangi sürümünde kapatılmış yazar

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
Toplam Hit: 11996 Toplam Mesaj: 3
network hacking security security