folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder Yazılımcı / Tasarımcı Arkadaşlar

Yazılımcı / Tasarımcı Arkadaşlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Selamlar umarım herkes için her şey yolundadır. 2 başlık altında soru sormak istiyorum. 

1 - Layout Design Tool vb kullandığınız var mı?

Şöyle ki bir SPA(Angular,Vue,React vb) ile uygulama geliştirdiğinizi varsayalım bu tasarım esnasında grid/layout yapısını hazır yapan işlemleri hızlandıracak ve kolaylaştıracak bir tool var mı?  şöyle ki bir web uygulaması yapacağınızı hayal edin ve full şekilde sayfayı kaplamasını istemiyorsunuz örnek olarak içerik yerleşimi ortada olacak medium, linkedin, reddit gibi. Bunu örnek olarak bootstrap veya alternatif ui framework container / container-fluid / grid yapılarını kullanmak ya da ham css ile uğraşarak yapmak yerine genel olarak sayfa grid / layout yapısını oluşturabileceğim ve bana hazır css çıktısı verecek bir tool arıyorum diye kabaca anlatabilirim. 

2 - Best Practice takip ettiğiniz kaynak var mı? 

Şöyle ki bunu hem frontend hem backend olarak düşünebiliriz örnek olarak react ile bir uygulama yapıyorsunuz componentleri component klasör altında ayırıyorsunuz, apileri nere koyuyorsununuz? ya da apileri tek bir noktadan mı kontrol ediyorsunuz? bunun gibi genel kabul görmüş standartları ve best practice takip ettiğiniz kaynaklar var mı? 

Teşekkürler. 

Roark tarafından 10/Kas/22 12:02 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

1. css çıktısı vermiyor ama figma kullanıyorum. 

1.a frontendci komponentleri yaptıktan sonra demo bi sayfada satış tarafına gösteriyoruz , müşterinin istediği bu mudur diye. bunu kolaylaştırmak için storybook diye bir tool var ama biz kullanmıyoruz henüz

2. domain driven design diye arat. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    solsrce
    solsrce's avatar
    Erkek

2.  Şu sıralar RefactoringUI okuyorum. TailwindCSS'i yazan ekibin kitabı.  Onu öneririm. Biraz daha UI / UX üzerine tavsiyeler veriyor, ben keyif alarak okudum.

Y.Y
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

hocam bir eklenti vardı adını unuttum araştıayım yazıcam buraya 

ayrıca wordpress mantığında hazır şablonları istediğin ölçeğe göre şekillendirebiliyorsun mantık aynı 

salla gitsin ölecez zaten :D
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

1. css çıktısı vermiyor ama figma kullanıyorum. 

1.a frontendci komponentleri yaptıktan sonra demo bi sayfada satış tarafına gösteriyoruz , müşterinin istediği bu mudur diye. bunu kolaylaştırmak için storybook diye bir tool var ama biz kullanmıyoruz henüz

2. domain driven design diye arat. 

Teşekkürler hocam 

@blackhorror teşekkürler hocam eğer aklınıza gelir ve paylasırsanız sevinirim :) Bu arada amacım aynı değil, layout ya da grid yapmam gereken tasarımlarda amacım süreci hızlandırmak. 

Toplam Hit: 1302 Toplam Mesaj: 5
yazılım software best angular software practice vue react