folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yazılımcıların Yurtdışındaki Degeri

Yazılımcıların Yurtdışındaki Degeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ulkemizde yazilimci diyince halk ne is yaptiklarindan bi haber. Devlet drstegi veya farkindaligi acisindan desek binali vs obama videosunu bi seyretmeli herkes derim

Peki yurtdisinda nasil bu is sokaktan gecen halk yazilim ve yazilimcinin farkinda mi bu isin onemini kavrayabilmis mi? 

Bizim ulkemizdeki gibi iphone kullanip o uygulama srnin bu uygulama benim gezerken yazilimciyim diyince birisi "yazilim ne la" diyen insan orani ne yada var mi 

Yurtdisindan kastim : avrupa duzeyinde ulkeler.

Moda not : bana cok kizmissiniz son silinen konumdan aldim mesaji umarim bu sefer yanlis yerde degildir konu 

Moddan not. Bu sefer olmus canini yiriz senin :)

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

Bazı ülkeler yazılımda baya ilerde olduklarından bence bir farkındalık vardır :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Valla yurtdışını içini bilmem. Yazılımcılarla başım belada. Yarak kürek program yazıyorlar bir de burunlarından kıl aldırmıyorlar. Sanırsın imkansızı başarıyorlar.

Bayan Bilgisayar Mühendisi Bana programı yanlış kullanıyorsun diye mail göndermiş. adam bunu yazarken utanır la. Sen açık bıraktıysan benim suçum ne? Sorunu bildirin düzeltelim demiyor da yanlışı bana yıkıyorlar. Zaten programda açık var veritabanını indiriyim diyorum vicdana geliyorum ellemiyorum. Sadece bize ait 8 binden fazla kayıt var en az 8 farklı birimle çarp bu kadar kayıt. Ah vicdan işte..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Kesin değil fakat AppStore örneğinden yola çıkarak bir kanım var. Mart ayından beri tecrübe ettim ki bağımsız olarak uygulama geliştireceksen Türk pazarına yönelik bir şey yapmak bazı istinalar hariç ahmaklık. Kullanıcı bir uygulamaya para verip indirmiyor. Çünkü arkasında nasıl emekler harcandığından,  yıllardır o uygulamayı önüne çıkarmak için geliştiricinin nasıl  eğitimden geçtiği umrunda değil. Onun yerine gidip korsanını bulmaya çalışıyor. 

Malesef bu bir uygulama yaptırmak isteyen firma sahipleri için de geçerli bir konu. Altı üstü bir uygulama yapacaksınız niye bu kadar verecekmişim kafasında bir sürü tiple uğraşıyoruz.

Avrupa pazarında ise olay daha farklı. Yalnızca bir kullanıcıdan bile çok güzel paralar kazandığımız oluyor, uygulamaya para veren kullanıcı eline gerçekten ihtiyacı olan şeyin geçtiğini hissederse tereddüt etmeden parayı basıyor. 

Evet gelişmekte olan ülkeyiz, umarım bu sorunları bizde aşacağız ancak daha ötesinde Avrupalılardan farklı olarak üretmekten haz duymak yerine kısa yoldan zenginleşmek gibi kronik sorunlarımız var bunları nasıl aşarız konusunda çalışmamız lazım.

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
Toplam Hit: 820 Toplam Mesaj: 4
yazilim avrupa yurtdisi yazilimci bizim ulke niye boyle