folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Yeni Bilgisayar Kasar Mı?

Yeni Bilgisayar Kasar Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba... Geçen hafta Vatan'dan şu cihazı aldım:

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-x550jx-core-i7-4720hq-26ghz-8gb-ram-1tb-hdd-2gb-156w81-notebook.html

Fiyatı uygundur o aralar, her neyse... Makinede 8.1 yüklüydü ve çok fazla kasıyordu. Oyun ya da programlar açıkken bir problem yok fakat Windows'ta gezinirken, klasörlere girerken ya da ne bileyim sağ tıka bastığımda bile uzun süre açılmıyordu pencere. Belki de 8.1 yüzündendir dedim fakat şimdi 10'a geçtim hala öyle. Masaüstü arkaplanı değiştirirken ya da mediaplayerdan müzik açmak bile işkence haline geldi. 

Ürün teşhir falan değildi, jelatinini falan her şeyini ben açtım fakat bu sorun neden vardır, nasıl çözülür? Gidip fırlatsam mı kafalarına ne yapsam?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

HDD

klavye kendi kendine şeyler yapmaya başladı benim :/

HDD'nin bir durumuna bak bakim. Bad Sector vs var mı diye.

deja-vu tarafından 30/Tem/15 15:59 tarihinde düzenlenmiştir

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

klavyem flood yapıyor :D

deja-vu tarafından 30/Tem/15 15:59 tarihinde düzenlenmiştir

Almanya Fatihi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

Hocam bir haftada nasıl bir zarar vermiş olabilir? :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Driver problemi olabilir. Eski driver sürücüsünün bilgisayarı kastırdığını bilirim. Arkaplanda ram yiyordu. Sağ tıklayınca geç gelme olayı Windows 8'de benimde başıma gelmişti format atınca düzelmişti. 

mkyb tarafından 30/Tem/15 16:03 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    SweeneyTodd bunu yazdı

hasarı veren sen olmak zorunda değilsin hocam. Önceden almıştır hasarı. :)

@mkyb dediği gibi sürücü de olabilir sorun ama 10'a nasıl geçtin? 8.1 yüklü iken güncelleme mi geldi yoksa komple format atıp mı geçtin.

Eğer güncelleme gibi yaptıysan microsoft'tan indir iso yu. bir tane usb'ye at sıfırdan bas formatı. 

yada recovery'si vardır onun recovery üzerinden sistem geri yükleme yap

Almanya Fatihi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı
    SweeneyTodd bunu yazdı

@mkyb dediği gibi sürücü de olabilir sorun ama 10'a nasıl geçtin? 8.1 yüklü iken güncelleme mi geldi yoksa komple format atıp mı geçtin.

Eğer güncelleme gibi yaptıysan microsoft'tan indir iso yu. bir tane usb'ye at sıfırdan bas formatı. 

Direk güncelleme yaptım hocam. Sıfırdan format atmak faydalı olur dediğin gibi. Fakat bu sefer lisans sorunu yaşar mıyım? O cd bilgisayarın kendi lisansını görür mü?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    SweeneyTodd bunu yazdı
    deja-vu bunu yazdı
    SweeneyTodd bunu yazdı

Direk güncelleme yaptım hocam. Sıfırdan format atmak faydalı olur dediğin gibi. Fakat bu sefer lisans sorunu yaşar mıyım? O cd bilgisayarın kendi lisansını görür mü?

Wİndows 10 zaten ücretsiz ya, lisansa vs ihtiyaç duymassın.

Şİmdi pc nin içinde bir recovery bölmü de vardır. HDD de ayrı bir bölüm firma oraya windows sürüm yedeğini yükler.

Sen windows 10'u şimdi formatlayıp kurdun diyelim. Bir şey oldu garantiye gitmesi lazım. Yedeklerini alıp bu recovery bölümünden geri yükleme yaparsan sorun kalmaz.

O recovery bölümünü nasıl aktif edersin? bilgisyar açılırken bios ekranında yazabilir şu tuşa bas diye. Veya BIOS'a girdiğinde karşına çıkar. 

Bir kurcala istersen.

Almanya Fatihi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

bu bilgisayarın aynısını ofisde kullanıyorum illet getirdi bana şuan ekran mortladı haberin olsun ekran 2 tarafından tutarak indir kaldır yoksa benim gibi elinde kalır ekran :/ Normalde asus seven biriyim ama bu makina asusdan soğuttu resmen.

Toplam Hit: 1715 Toplam Mesaj: 9
asus kasma