folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Yeni Monitörümdeki Problem

Yeni Monitörümdeki Problem

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Merhabalar şu konumdan sonra gidip monitör almıştım

https://www.tahribat.com/forum/5k-civarlarinda-toplama-kasa-ve-monitor-243192

1400 tl'ye aldığım monitör bu

https://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-27-vx2758-c-mh-144hz-freesync-2xhdmi-vga-mm-curved-gaming-monitor.html

https://www.youtube.com/watch?v=Cg3_wxfYWQ0

Ekran kartım bu

https://www.vatanbilgisayar.com/hd7850-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti.html

şuanda çift ekran kullanıyorum başta bir sorun yok gibiydi fakat birkaç gün önce steamden Pubg satın alıp girdiğimde oyundaki grafiksel sorunlar dikkatimi çekti bazı yerlerde sanki hareket edince pikseller beyazlaşıyor

https://www.youtube.com/watch?v=SXum2dU5eOM

sonrasında bu videoyu izlerken dikkatimi çekti adamın eli hareket ettirdikçe beyaz parlıyor ve eli hareket edince elindeki pikseller sanki kaybolup beyaza dönüşüyor ve bu durum dikkattimi çektikten sonra diğer videolarda da bu tür şeyler olduğunu farkettim videoyu diğer monitöre aldığımda böyle problemler yok ama yeni monitörde var

ve şuan baya rahatsız ediyor ek olarak bu yazıyı yazarken ölü piksel testi yaptım sağ üst köşede ölü piksel var

ayarlar şu şekildedir ne yapmam gerekiyor

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Eski ekranın bağlantısını söküp tek ekran dene bi.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Herşeyi denedik nıç birazdan laptopa takıp deneyecem

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

144 hz ekran niye 120'de çalışıyor bu bir ikincisi bu monitör ne zaman alındı da ölü piksel oluştu direk garanti, üç de beyazlı beyazlı oluyor dediğin şeyi anlamadım ama benim bi bozuk kablo vardı hdmi, onu takınca ekrana tövbe estafuruula bişeyler oluyordu hınnskim diye ucunu çıkartıp takıyodum düzeliyodu muhtemelen kabloda da sıkıntı olabilir. 

ha bi de abi monitör data kablosu, ssd zart zurt manyetik alandan etkilenebilir şeyler özellikle dandik kablo kullanıldığında, ondan güç kablolarını olabildiğince uzaklara götürün de dataların akıllarını çelmesinler.

Çok sıkılıyom
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

144 hz ekran niye 120'de çalışıyor bu bir ikincisi bu monitör ne zaman alındı da ölü piksel oluştu direk garanti, üç de beyazlı beyazlı oluyor dediğin şeyi anlamadım ama benim bi bozuk kablo vardı hdmi, onu takınca ekrana tövbe estafuruula bişeyler oluyordu hınnskim diye ucunu çıkartıp takıyodum düzeliyodu muhtemelen kabloda da sıkıntı olabilir. 

ha bi de abi monitör data kablosu, ssd zart zurt manyetik alandan etkilenebilir şeyler özellikle dandik kablo kullanıldığında, ondan güç kablolarını olabildiğince uzaklara götürün de dataların akıllarını çelmesinler.

Merhaba hocam ayarlardan 144 hz ye çekemiyorum en fazla 120 ye izin veriyor. 60 hz de diğer monitörü çıkarıp denedim yine aynı

2 ay oldu alınalı 

Video çektim birazdan link koyarım

Kablo kendi orjinal kablosu

Laptopa taktım sorun devam ediyor

TheAvenqer tarafından 05/Ara/19 12:20 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Teknik servise gönderildi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

Teknik servise gönderildi

En doğrusu, çünkü görüntü işleme biriminde sorun var.. Ölü piksel olayı da ayrı mesele.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 944 Toplam Mesaj: 7
monitör