folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yeni Proje İçin TBT Fikirlerine İhtiyaç Vardır =)

Yeni Proje İçin TBT Fikirlerine İhtiyaç Vardır =)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

2020'nin sonlarına yaklaşırken, ben yine boş duramamaktayım.
    Şuan kodlaması ve tasarımı bitmiş, entegrasyonları tamamlanmıştır. Birkaç eksik yeri dışında, şuan test yayınına aldım 1 haftalık.

Sistem mantığı :

* Görev veren veya sistem, tüm üyelere belirli görevler için talimatları hazırlayarak bir görev sunar. Bunu yapanlarda, görev sonu ispata dayalı olarak o görevin ödül ücretini kazanmaya hak kazanır.

Site Adresi : https://yorumlakazan.net

Şuan benim oluşturduğum görev paketleri şu şekilde arkadaşlar:

Web Sitesi Ziyareti
    Twitter Sayfa / Hesap Takibi
    Twitter Takip / Retweet
    Twitter Takip / Retweet / Beğeni
    İnstagram Takip
    İnstagram Takip / Beğeni
    İnstagram Takip / Beğeni / Yorum
    Android Uygulama İndirme ( Mobil )
    İOS Uygulama İndirme ( Mobil )
    Blog Yorum ( Min. 10 Kelimelik ) 
    Blog Yorum ( Min. 15 Kelimelik ) 
    Google İşletmem ( Harita ) Yorum ve 5 Yıldız
    Rehber & Servis Sitesi Yorum ve 5 Puan
    Youtube İzlenme
    Youtube İzlenme / Abone Olma
    Youtube İzlenme / Abone Olma / Beğeni
    Youtube İzlenme / Abone Olma / Beğeni / Yorum
    Linkedin Sayfa & Profil Takip

Bunlara ek olarak, sistem hakkında tavsiye - öneri - şunu mutlaka yap tarzındaki her türlü fikirlerinizin benim açımdan ne kadar değerli olduğunuzu tekrar hatırlatmak isterim =)

Sevgilerimle,

Efe.

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

içeriklerin çoğu kötüye kullanım içermekte

bir işletme için illegal olarak 5 yıldız ve yorum toplamak veya tam tersi kötülemek için 1 yıldız ve yorum açık açık google politikalarının ihlalidir

yaptırımı ne olur bilemem 

diğer iş emirleri de benzer teklifler sunmakta

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

içeriklerin çoğu kötüye kullanım içermekte

bir işletme için illegal olarak 5 yıldız ve yorum toplamak veya tam tersi kötülemek için 1 yıldız ve yorum açık açık google politikalarının ihlalidir

yaptırımı ne olur bilemem 

diğer iş emirleri de benzer teklifler sunmakta

Hmmm yani işletmeler için olan görevleri kaldır diyorsun hocam ?

Bu Google politikasına aykırılık, site ile ilgili mi yoksa bu işi yaptıran ile ilgili mi ? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Mantık güzel ama otomatik olarak sistemin bunların takibi varmı onu merak ettim, manuel kontrol mü olacak ?

Birgün köşeyi dönecen sen bu girişimcilikle :)

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı

Mantık güzel ama otomatik olarak sistemin bunların takibi varmı onu merak ettim, manuel kontrol mü olacak ?

Birgün köşeyi dönecen sen bu girişimcilikle :)

Sistemde oto kontrol yok hocam, ama tespiti için görev veren ile entegre çalışılacak. Tabi bizde bunun kontrolü sağlayağıcaz. Talimata, yapılan görev linki, profil linki vb. gibi ispatlar istenecektir diye ibareler konulabiliyor.

Zaten tespitinde direkt üyelik iptali olacağı için, ben birkaç örnekten sonra ( blogta ifşa edilecek. ) yeltenenin olmayacağını düşünüyorum. Test aşamasında ücretler komik, ama yayına alınca özellikle kendi ve birkaç müşteri görevi ile dikkat çekici görevler eklenecek.

İnşallah =) Hep beraber dönelim. Senle daha benzer çok işler yapacağız Koca Yusuf hocam =) 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

yılların traffic exchange sistemi değil mi bu? lisedeyken traffic exchange sistemlerinden hit kasıp dailymotiona gönderip 100 euro kazanmıştım. sonra haram para diye kartıma çekmemiştim :D şimdi big data yaygınlaştı bot olduğunu anlıyor her site. bu işe girmek için biraz geç kalmışsın hocam. devri geçti bu sistemlerin. eskiden codecanyonda 20 dolara kaynak kodlarını satıyolardı benimde aklımda vardı böyle bir site açmak.

HACKEROKAN!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

- Google öper, bilgin olsun. (Sistem başlarda anlamaz ama yoğunluk artarsa yakalar, işletmeye olur olan)

- Bildiğim kadarıyla youtube gibi sistemlerde en son yapılan yorum en üste mantığı pek yok. Takip edemeyebilirsin.

- Keza diğer sistemlerinde de takibini nasıl yapıyorsun merak ettim? Adam indirip 1 saniye sonra o uygulamayı silerse, bu iyi bir şey değil. Kötüye kullanımdan uygulaman patlayabilir.

Tekrardan kontrol mekanizmanı merak ettim. Kolay gelsin.

Oto kontrol zaten getiremezsin. Tüm api'ların limitleri var. Farklı ip'lere ve epey bi koda ihtiyacın var :)

neverland tarafından 01/Eyl/20 00:16 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı

- Google öper, bilgin olsun. (Sistem başlarda anlamaz ama yoğunluk artarsa yakalar, işletmeye olur olan)

- Bildiğim kadarıyla youtube gibi sistemlerde en son yapılan yorum en üste mantığı pek yok. Takip edemeyebilirsin.

- Keza diğer sistemlerinde de takibini nasıl yapıyorsun merak ettim? Adam indirip 1 saniye sonra o uygulamayı silerse, bu iyi bir şey değil. Kötüye kullanımdan uygulaman patlayabilir.

Tekrardan kontrol mekanizmanı merak ettim. Kolay gelsin.

Oto kontrol zaten getiremezsin. Tüm api'ların limitleri var. Farklı ip'lere ve epey bi koda ihtiyacın var :)

Buraya neden her defasında gelip fikir alıyorum biliyor musunuz arkadaşlar? Çünkü, her zaman üretici gözüyle yorum yapıyorsunuz. Yani bu tip şeyleri bilen, işi üreten ve servis eden üretici tayfa burası =) Buda bana dehşet faydalı oluyor.

İlk 3 sorunun yanıtını , tecrübeye dayalı olarak vereyim hocam. Evet, tam sağlıklı bir kontrol mekanizması olmamasına rağmen, kullanıcı bir kaç tespitin ispatlanarak deşifre edilmesinden çekiniyor. Bunu önceki platform deneyimimden biliyorum. Şuan cuzi gelen ücretler için bile, her alanda olduğu gibi Türk kullanıcı sistemi aldatarak kazanç elde etme amacıyla gelecek ilk olarak. Fakat, bunun tespiti ispat edilip üzerine direkt silim ve banlama olunca geri adım atıyor ve gneelde bir daha kalkışmıyor.

Sistemde, görevlerin limiti var. Süre mantığı yok. O yüzden, 100 adet için verilmiş bir görevin, aynı gün bitme olanağı yok. Herkes aynı anda abanacak olsa dahi, o görevin günlük yapım limiti de var. 100 adetli bir görev, 10 -15 kişiden fazla yapılamıyor ayarlamaları yapıldığında. Bu sayede, fake veya sahte işlem gibi bir algı oluşturma olanağıda yüksek oranda kalkıyor. Elbette, Google'ı aldatacak bir çözüm değil bu, ama aşırı sayısal değerler girilmediği sürece bu şartlarda kullanıcılar açısından ( görev veren ) denemeye değer bir işlem oluyor. Sonuçta, bu tip yorumların da talimat ile ne şekilde olması gerektiği kullanıcıya iletiliyor ve o talimat esas alınarak onay veriliyor. 
    Bir diğer kontrol çözümü de, elbette görev veren ile sistem yönetiminin haberleşme içerisinde olması. Kendisi panelinden adet sayılarını takip edebiliyor. Görünen 10, yansıyan 8 ise kaçakların takibi görevin ilk zamanlarında kolayca tespit edilebiliyor ve zaten banlanıyor.

Şuan için yöntemler manuel. Bunun oto kontrolü ise, benim bildiğim kadarıyla çok komplike. 

Peki avantajı ne bu görev sisteminin?

Buranın çoğu müşteri portföyü olan tayfa. İllaki müşterileriniz için bu tip kategorilerde ihtiyaç olacaktır. Paneller aracılığı ile %60-70'i fake olan takipçi, beğeni yerine - az ama gerçek anlamda organik işlemler yaptırmış oluyorsunuz.
    Artı, talimat kısımlarında sizin sözünüz baz alınıyor. 10-15 kelimeden az olmasın, puanı 4-5 civarı olsun , şundan & bundan bahsedilsin gibi şeyler ilave edebiliyorsunuz.

Görüş ve öneriler, ayrıca tespitler için çok teşekkür ederim =)

Evet, başka ? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

yılların traffic exchange sistemi değil mi bu? lisedeyken traffic exchange sistemlerinden hit kasıp dailymotiona gönderip 100 euro kazanmıştım. sonra haram para diye kartıma çekmemiştim :D şimdi big data yaygınlaştı bot olduğunu anlıyor her site. bu işe girmek için biraz geç kalmışsın hocam. devri geçti bu sistemlerin. eskiden codecanyonda 20 dolara kaynak kodlarını satıyolardı benimde aklımda vardı böyle bir site açmak.

O sistemi bende zamanında çok incelemiştim aynen hocam =) v2,v3,v4 falan derken bayağı özellik eklenmişti. Esasen bunun mantığı, orada sisteme dahil olup uygulama ( program ) veya tarayıcıyı açık tutmak. Burada ise, birçok kategoride talimatlara uygun manuel işlem yapmak.

Bu aslında zamanı geçen değil de, benzerleri arasında alternatifi çoğaltılan bir sistem olarak ele alındı. Birde tabi ileriye dönük bir internet yatırımı. İlk ayları hatta ilk yılı bile benim için kayıptır. Buradan elde edilecek kitle ile sonrasında, birçok projenin esas iş gücü hafifletilmiş olacak benim için. O vakte kadar tabi, standart kullanım amacıyla 3-5 kazanç elde etmek var amaçlarım arasında.

Çok teşekkür ederim yorum için hocam =) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    improper
    improper's avatar
    Erkek

İşleri yaysin sistem 100 yorum sipariş geldiyse üyelere bölerek göndersin ki yorum ve indirimler birden yapılmasın.

Google maps için yorum yapılacak konum hangi ildeyse sadace o ilde yaşayan üyelere yorum ve yıldız verdir, yoksa siliyor Google.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    improper bunu yazdı

İşleri yaysin sistem 100 yorum sipariş geldiyse üyelere bölerek göndersin ki yorum ve indirimler birden yapılmasın.

Google maps için yorum yapılacak konum hangi ildeyse sadace o ilde yaşayan üyelere yorum ve yıldız verdir, yoksa siliyor Google.

Aynen, o yüzden her ihtiyaca göre kategori var.  Birde müşterilerin üst üste sipariş vermemeleri için her kategori için 1 adet günlük sipariş limiti var.

Örneğin ileride sisteme sadık olan kullınıcılara bu tip indirme hakları tanımlanabilecek. Yani herkes niteliksiz indirme, yorumlama yapmayacak. Bu da müşterinin bir anlamda işini görecek tarzda olacak.

Teşekkürler öneriler için hocam.

Toplam Hit: 1139 Toplam Mesaj: 11
yeni proje