Yeni Sunucuda Login Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba. Pdo ile hazırlanan bir admin paneli localde, kendi sunucumda, ve asıl sunucumuzda çok güzel çalışıyordu. Sunucu sahibi bir başka projede php versiyon düşmek gerektiğini söyleyerek sunucuyu komple sıfırlayıp yeniden kurmuş. Sunucu ve plesk panel aynı sunucuya tekrar kurulmuş yani.

Şimdi her yerde çalışan admin paneli bu sunucuda login olmuyor. Kullanıcı şifre hatası veriyordu. 

Php versiyonunu yükselterek kendi sunucum ile aynı yaptım. Bu sefer hata vermiyor ama login de yapmıyor.

2 farklı pc üzerindeki localde, kendi sunucumda ve asıl sunucumuz resetlenmeden önce çalışan panel şimdi neden login yapmaz? Nasıl çözeriz? 

Edit:

Sorunun kaynağı plesk var/lib/session klasörüne erişemiyordu.

ben de session başlatırken dizin değştirdim. sessionu farklı yerde tutarrak işi çözdüm.

ini_set('session.save_path',realpath(dirname($_SERVER['DOCUMENT_ROOT']) . '/tmp'));

ini_set('session.gc_probability', 1);

session_start();

myblackworldweb tarafından 01/Mar/20 01:32 tarihinde düzenlenmiştir

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

php de debug aktif edip loglara bak

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Error log ları eklersen hatanın kaynağını görebiliriz hocam veya ilgili kodları paylaşırsan.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı

Error log ları eklersen hatanın kaynağını görebiliriz hocam veya ilgili kodları paylaşırsan.

3PHP message: PHP Warning: session_start(): open(/var/lib/php/session/sess_oreqnnppbu1e6mb5amk572pq1r, O_RDWR) failed: Permission denied

PHP Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /var/lib/php/session) in /var/www/vhosts/xxx.com/httpdocs/tahribat/inc/header.php

/var/lib/php/session  777 versek geçer mi

EDİT

Sorunun kaynağı plesk var/lib/session klasörüne erişemiyordu.

ben de session başlatırken dizin değştirdim. sessionu farklı yerde tutarrak işi çözdüm.

<?php

ini_set('session.save_path',realpath(dirname($_SERVER['DOCUMENT_ROOT']) . '/tmp'));

ini_set('session.gc_probability', 1);

session_start();

myblackworldweb tarafından 01/Mar/20 01:33 tarihinde düzenlenmiştir

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
Toplam Hit: 1544 Toplam Mesaj: 4
php login sorunu