folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Yerel Ağdan Internet Çıkışı Takip Etmek

Yerel Ağdan Internet Çıkışı Takip Etmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kapo
    Kapo's avatar
    Erkek

Ey ağlar konusunda tecrübeli Mürid kardeşler,

Çalıştığımız iş yerinde halihazırda normal modem üzerinden nete açıldığımızı düşünmekteyim. Son aldığım duyum üzerine, bilgi/işlem departmanı herkesin girdiği siteyi takip edebilecek bir sistem üzerinde çalışıyormuş. Amaç, msn'e girenlerin belirlenmesi, sosyal paylaşım vb sitelere girenlerin takibi vs.

Böyle bir şey yapılabilir mi? Benim bildiğim kadarı ile, söz konusu sitelere giriş yasaklanması daha kolay bir çözümdür. Ancak, sadece takip uygulanacak olursa, henüz sistem kurulmadan nasıl bir arkakapı yaratabiliriz ki, teknik takibe bizde yakalanmayalım. Mesela HTTP-Tunnel gibi bir programın yararı olur mu?

İlgili kardeş/abilere şimdiden teşekkürler.

Saygılar,

KAPO

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

belli sitelerin ip numalaranı adreslerini girerek engel koyabilirler sanırsam

birde o sitelere ulaşmak isteyen bilgisayarların yerel ağ iplerinden belirlerler

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kapo
    Kapo's avatar
    Erkek
    O konu OK. Girilmesini istemedikleri siteleri engelleyebilirler. Ancak benim takıldığım nokta, benim hangi sitelere girdiğimi takip edebilirler mi? Bu iş kanunen SUÇ değil mi? Ayrıca ben böyle bir takibat yapılacaksa nasıl engelleyebilirim?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Kapo bunu yazdı:
    -----------------------------
    O konu OK. Girilmesini istemedikleri siteleri engelleyebilirler. Ancak benim takıldığım nokta, benim hangi sitelere girdiğimi takip edebilirler mi? Bu iş kanunen SUÇ değil mi? Ayrıca ben böyle bir takibat yapılacaksa nasıl engelleyebilirim?

iş kanunda öyle bir suç hatırlamıyorum. bilgisayar şirketin malı sen şirketin malısın adam istediğini yapar

log sistemi kurularak adreslere ulaşmak isteyen bilgisayarların yerel iplerini alarak kayıt ettirebilirler mümkündür

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kapo
    Kapo's avatar
    Erkek
    Aydınlattığın için teşekkür ederim. O zaman ben program kurarak, o program üzerinden çıkış yaparsam teknik olarak sadece orasının IP adresini (varsa) görebilir ama benim çıkış yaptığım yeri göremez. Doğru mudur???
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Kapo bunu yazdı:
    Aydınlattığın için teşekkür ederim. O zaman ben program kurarak, o program üzerinden çıkış yaparsam teknik olarak sadece orasının IP adresini (varsa) görebilir ama benim çıkış yaptığım yeri göremez. Doğru mudur???

o sistemi kuracak adam senin tunnel kullanacağınıda hesap eder :)= yine bulunursun

şöyleki

192,168,1,20 - http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/14955143603f8ea2a5fb6f0d3d3fa6cd3b21c88c5615579

diye loglama tutacaktır adam http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/14955143603f8ea2a5fb6f0d3d3fa6cd3b21c88c5615579 adresinde ne var diye girdiğinde youtube yi görecektir

demekki 20 ipli bilgisayar çalışmıyo takılıyo diyecek :)  beelki bilgisayarlarada yerleştirebilirler keylogger gibi :) her türlü yapabilirler

bence işinin kıymetini bil hoca göte gelme

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    hocam istediğin siteye gir bütün logları kaydederler.. şuanda tahribatada giriyorsan hem girdiğin site hemde kullanıcı adın ve şifrende kaydedilir.. dosya indirmek istersen upload sitelerini, exe, rar uzantılı dosyaları bile engelleyebilirler.. msn logları bile kaydedilir hocam dikkatli ol.. internet bankacılığı kullanıyorsan o konuda rahat ol 128-256 bitlik şifreyi kırmak çok zor.. ayrıca bunun bir suçu yok çünkü şirket kendisinin, sen ise o şirkete bağlı olarak çalışıyorsun şirket istediğini yapabilir/yaptırabilir yani..  
Toplam Hit: 3138 Toplam Mesaj: 7