YGS - LYS Sorum Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhnhalil48
    gkhnhalil48's avatar
    Erkek

Arkadaşlar şimdi mart 13 gibi YGS sınavımız var.Gireceklere öncelikle başarılar.

Sorum varda bir adet aklıma takıldı.

Şimdi Türkçe dersi genel paragram cümle yapısı olduğu için her türlü yapılır az çalışmayla tabii.

Temel Matematik yani matematik + geometri bilmemiz gereken konular var (obeb-okek-üslü sayılar-köklüsayılar-üçgen-açılar vs.) onları hallettik mi ve biraz test çözdük mü oda tamam.

Geldik Fen bölümü.Genelde yoruma bağlı sorular ama o yorumları yapabilmek için bilgiye ihtiyaç var.

Asıl soru Fizik - Kimya -Biyoloji'ye nasıl çalışılmalı ?

Kitabı oku geç diyenler var,özet çıkar test çöz diyenler var.Konu anlatımı dinle diyenler var.

Yani asıl yapılması gereken nedir ?

Tanrı Türkü Korusun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KafirImam
    KafirImam's avatar
    Erkek

deneme çöz 10 tane fen kısımlarını, orada çözemediğin soruların konulara göre dağılıma bak hepsini yaz alt alta en çok hangisinde sıkıntı yaşıyorsan o konudan diğer konulara doğru önce konu çalış sonra konu testi çöz, bu sırayla hepsine çalış. sonra tekrar deneme çöz

KafirImam tarafından 13/Eki/15 20:10 tarihinde düzenlenmiştir

O da yok.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhnhalil48
    gkhnhalil48's avatar
    Erkek

Farklı bir cevap teşekkürler hocam

varsa daha öneri kenara yazalım dursun 

Tanrı Türkü Korusun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodger
    dodger's avatar
    Erkek

Hocam fizikte soru kalıbı daha önemli bunu da yayınları tarayarak yaparsın. Çıkmış sorular ideal. Kimyada konuyu derinlemesine öğren bu çıkmaz diye hiçbir başlığı geçiştirme (bkz. geçen sene organik kimyadan adlandırma sordular detayı bilen yaptı ama üstünkörü bilen çuvalladı. Biyoloji yazarak çalışırsan daha akılda kalıcı olur. Biyolojide de konuya hakimlik önemli idi. Yani sayısallar derin bilinecek hacı. Sorudan çıkarırım dersen 7 belki 8. hissinin olması lazım. Bunu taze tecrübeli olarak söylüyorum. Ve durumu LYS ile kotarmış biri olarak söylüyorum.

Se...a...se...deneme..deneme..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhnhalil48
    gkhnhalil48's avatar
    Erkek
    dodger bunu yazdı

Hocam fizikte soru kalıbı daha önemli bunu da yayınları tarayarak yaparsın. Çıkmış sorular ideal. Kimyada konuyu derinlemesine öğren bu çıkmaz diye hiçbir başlığı geçiştirme (bkz. geçen sene organik kimyadan adlandırma sordular detayı bilen yaptı ama üstünkörü bilen çuvalladı. Biyoloji yazarak çalışırsan daha akılda kalıcı olur. Biyolojide de konuya hakimlik önemli idi. Yani sayısallar derin bilinecek hacı. Sorudan çıkarırım dersen 7 belki 8. hissinin olması lazım. Bunu taze tecrübeli olarak söylüyorum. Ve durumu LYS ile kotarmış biri olarak söylüyorum.

teşekkürler

Tanrı Türkü Korusun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

Hocam en basta olay sana bagli gorerek mi daha iyi öğreniyosun yazarak mi duyarak mi vs gibi hani ona gore onun üstüne gitmen daha mantıklı olacaktır. Ayrıca biyolojiyle fizigin çalışması ayni olamaz fizik daha sayısal bir ders hani onu kastediyorum. 

Sana bir de tavsiyem su bilinci bir oturt bir konuya ya hakimsindir ya degilsindir hani calismani ona göre ayarla iyi bildiğin konularla uğraşmak sana bi yerden sonra cok fayda sağlamaz bunu unutma. Onemli olan hakim olmadığın şeyleri öğrenmek.

Sana kendi tarzimi söylüyorum hani ben girdiğimde sinava adı öss idi onu da hesaba kat :) ben yazarak calisirdim  biyolojide madde madde çıkarılan özetler sematik çizimler vs isimi görüyordu. Fizikte formül kagitlari ayni zamanda soru tiplerinin cozum yollarini maddelemek is görüyordu. Hani hacmi bul oradan kutleyi hesapla elektronun hızına ulaş gibi basamak basamak bi gidis yolu dusun o kalıbı oturt yani kafana :) kimyada da bu ikisini harmanliyodum ben hani kimi kimya konularinda bu kalip ogrenme kimilerinde ise daha sözel olarak konuya hakim olma is görüyor. Kâğıda not çıkararak çalışmanın sıkıntısı su ama o kağıdı atman gerektigini bilmen lazim bi yerden sonra hani denemelerde de insan o kağıdı ariyo sikinti oluyo hani bu kâğıt dediğim özetler kendi anlayacagin sekilde olabildiğince kisa olmali fasikul fasikul olmamali. Ben o zamanki yontemlerimi anlattim kabaca umarim isine az bucuk yarar kolay gelsin. Başarılar dilerim

Zugzwang
Toplam Hit: 743 Toplam Mesaj: 6
ygs