folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder YGS Fen Dersleri (Fizik Kimya Biyoloji)

YGS Fen Dersleri (Fizik Kimya Biyoloji)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar ygs den tercih yapıcam yani istediğim bölüm ygs den alıyo hocalar şimdi aranızda çok sağlam adamlar var fen bilimleri konusunda size bir danışayım fiziğe biyolojiye kimyada  sıfırım lise1  konuları  çıkacağı  için bir  nevi  kolay  olacak ilk  sınav yani lys ye göre  kolay.... şuan fen bilimleri bende 0 birtek lise  1 de fiziğimin 4 biyolojiminde 100 den 5 düştüğünü hatırlıyorum... amma velakin lise  4 teyim büyük ihtimal 0 bilgim vardır sizlerden nerden başlamam nasıl çalışmam gerektiği hakkında bir kaç öneri ricasında bulunuyorum....

NOT: Bilgi sahibi olmayanlar Fikir Sahibi olmassa sevinirim...

Ayet var, ayet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

bende YGS çalısacam bakalım neler önerecekler Sınavdaş :)

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

özellikle "KrypT" den bir öneri bekliyorum Charles Darwin ve Evrim adlı konuda biyoloji bilgisinin sergisini yapmış mürittir kendisi ve eminim nasıl hazınlanmamız gerek bir kaç önerisi vardır

Ayet var, ayet
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    Programmer bunu yazdı

özellikle "KrypT" den bir öneri bekliyorum Charles Darwin ve Evrim adlı konuda biyoloji bilgisinin sergisini yapmış mürittir kendisi ve eminim nasıl hazınlanmamız gerek bir kaç önerisi vardır

Benim biyoda kimyada sıkıntım yokda fizikle matemetik yoruyor matematiği yaparım oda kolay ama fizik alt yapım temelim hiçbirşeyim yok  matematiğin kötü işe antrelmanlarla matematik kitabı al tavsiyemdir ben aldım kullanıyom bayada seri işlem yapmaya basladım :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    atakan21 bunu yazdı
    Programmer bunu yazdı

Benim biyoda kimyada sıkıntım yokda fizikle matemetik yoruyor matematiği yaparım oda kolay ama fizik alt yapım temelim hiçbirşeyim yok  matematiğin kötü işe antrelmanlarla matematik kitabı al tavsiyemdir ben aldım kullanıyom bayada seri işlem yapmaya basladım :)

aynen antremanlarala matematik kitabım var :D bendede hiç fen bilgisi yok hocam ya

Ayet var, ayet
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    Programmer bunu yazdı
    atakan21 bunu yazdı
    Programmer bunu yazdı

aynen antremanlarala matematik kitabım var :D bendede hiç fen bilgisi yok hocam ya

Valla Türkiyede fizikçi yok desem yeridir yada banamı denk gelmedi anlamadım :) hırs yaptım inat ettim bu yıl ilk yazılı hocadan çok bilgim vardı o konuda 10 soru 9 tanesini yaptım 1 taneside ezber 3 tane açıklama yazıyoz 2 sini yazdım 1 tanesinide kopya alım derken yıkalandık sonrada fiziğe küştüm buda böle bir anım işte :) Ekol hoca felan bana boş geliyor herşey insanda bitiyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bannedolacaz
    bannedolacaz's avatar
    Erkek

Biyoloji konuyu okuyacaksın 1-2 defa yada "tamam yeterli" diyene kadar. Sonra soru çözeceksin bolca ve o sorularda şıklarda dahi bilmediğin birşey varsa o soruyu işaretleyeceksin ve sonra öğreneceksin. Konuyu ezberleyip tamam diyen adam biyolojiden çakar. Bence en zor konudur biyoloji.

Fizikte bilmen gereken fazla formül yok ygs de. Dershaneye gitmiyosan ve kitaptan çalışarak eksiğini halledebilen biri değilsen işin zor. Ama şunu söyleyim ygs fizik tamamen mantık. Formülleri öyle ezberleyeceğim diye uğraşma. Bir formülden diğelerini çıkar.

Your account has been disabled.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    bannedolacaz bunu yazdı

Biyoloji konuyu okuyacaksın 1-2 defa yada "tamam yeterli" diyene kadar. Sonra soru çözeceksin bolca ve o sorularda şıklarda dahi bilmediğin birşey varsa o soruyu işaretleyeceksin ve sonra öğreneceksin. Konuyu ezberleyip tamam diyen adam biyolojiden çakar. Bence en zor konudur biyoloji.

Fizikte bilmen gereken fazla formül yok ygs de. Dershaneye gitmiyosan ve kitaptan çalışarak eksiğini halledebilen biri değilsen işin zor. Ama şunu söyleyim ygs fizik tamamen mantık. Formülleri öyle ezberleyeceğim diye uğraşma. Bir formülden diğelerini çıkar.

Biyoloji kolay ya bak söle yap ben özet çıkarlırdım her konuda sonra okyanusun kitapları var soru bankası ama 9.sınıf felan alsan daha çok konu olur neyse oturur 200 -300 soru çözer kalkardım daha soru kaçırmazdım biyoyu seviyom :D fizikte 5 saat otursam 5 soru çözemem :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

benim de son sene ama ben geçen sene femin ygs kursuna gittim, bi yıl full ygs gördük. çok zorlayan bişi yok ama biyoloji ve kimya da çooook ezber var. coğrafya biraz ezber biraz mantık. tarih ezber-yorum. mat-geo-fizik soru çözüp yöntem öğrenmeye, bikaç kuralı soru çöze çöze ezberlemeye dayalı. türkçeyi de o kadar yıldır görüyoz zaten :)

her dersten mutlaka soru çözmeni öneririm; sözel dersler için ezberi kolaylaştırır, sayısallar için yöntemi oturtursun ve pratiklik kazanırsın.

hsyN tarafından 08/Ağu/12 17:35 tarihinde düzenlenmiştir

test 1 2
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Egemen54
    Egemen54's avatar
    Erkek

Muhtemelen konuları bilmiyorsundur. Fizik, Kimya, Biyoloji konu anlatımlı kitap + soru bankası alıyorsun. Konuya çalışıyorsun, çözümlü/örnek soruları çözüyorsun sonra da soru bankasına geçip oradan devam ediyorsun soru çözmeye. Çalışırken çeşitli kombinasyonlar yapabilirsin. Fizikten 1 konu + soru, sonra biyolojiden 1 konu + soru, kimyadan 1 konu + soru ve ya bunları 2 şer olarak yapabilrsin orası sana kalmış. Ayrıca bir konu ile ilgili tüm soruları da birden çözme arkada 2-3 test bırak belirli periyotlarla geri dönüp eski konulardan soru çöz. Çözemediklerini de sor. Burada anahtar kelime çok soru çözmek, sürekli tekrar yapmak. Kısa yoldan "baktım, hafızaya attım" falan diye bir şey yok. Ayrıca soru sormak istersen pm atabilirsin. Kolay gelsin.

Egemen54 tarafından 08/Ağu/12 17:47 tarihinde düzenlenmiştir

Bilginin efendisi olmak için, çalışmanın kölesi olmak gerekir.
Toplam Hit: 2485 Toplam Mesaj: 10