folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Yılan & Akrep Zehrini Çıkartmak Ve Muhafaza Etmek?

Yılan & Akrep Zehrini Çıkartmak Ve Muhafaza Etmek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek

arkadaşlar zehir arayısıma son verdım ve aklıma bu tür canlıları yaklayarak ve bunların zehirlerini çıkartmak gib bir çözüm yolu buldum....yılanın ki kolay da akrebin kini nasıl çıkartırız onu bilmiyorum bunun yanında birde bu zehirleri ne kadar muhafaza edebiliriz...yani kafadan bir 20 sene gidermi ve hangi şartlar altında saklanması gerekir...?

bir şey daha marmara bölgesinde zehirli kurbağa gören varmı acaba? ara ara gitmedeiğim köy barajı gitmediğim dere felan kalmadı bu  civarlarda :D

neyse önerileri bekliyorum :D

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hocam yılanınki bildiğim kadarı ile, kafasını tam ortadan tutarak, bir bardağın köşesine, arka 2 büyük dişi bardağın içine gelecek şekilde bastırdığında cıkarılabiliyor...

kafasının tam kenarından 2 parmağınla bastıracaksın, birde vücudunu diğer elinle tutacaksın fakat;

Canlıyken eline hiç yılan almadıysan tavsiye etmem, çünkü cok güzel bir duygu değil, garip soğuk hareket eden bi hissi var, ben kafasını kesip kızartmıştım konyadayken :) ha birde kızartıp bekletirsen accccaaayip pis kokuyor...

Bende her gün okula giderken ki tarladan, elimde cantayla geçiorum, evin baca deliğini acıp önüne peynir koydum, herşeyi hazırladım bi fare yakaladığım anda, elektrikli sandalyeye oturtacam koduğumun haywanının :|

sandalyesi hazır, kafasına oturtulacak bakır huni hazır, yanına 16 amper sigorta bile koydum sandalyenin o bile hazır, fişe takıp sigortayı acacam sadece :)))

o aradada video cekecem tabi :| fareyi yakaladığım anda anlarsınız zaten :D

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi
    renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

Bende her gün okula giderken ki tarladan, elimde cantayla geçiorum, evin baca deliğini acıp önüne peynir koydum, herşeyi hazırladım bi fare yakaladığım anda, elektrikli sandalyeye oturtacam koduğumun haywanının :|

sandalyesi hazır, kafasına oturtulacak bakır huni hazır, yanına 16 amper sigorta bile koydum sandalyenin o bile hazır, fişe takıp sigortayı acacam sadece :)))

Bu fare ne suç işledi elektrikli sandalye hazırladın bu arada hayalgücün mükemmel düşmanın olmak istemezdim

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    candas_seven
    candas_seven's avatar
    Erkek
    rene senin saglıklı düşünmedigini ben zekerriya beyaz ile fotonu görünce anladım..birde nedendir bilmiyorum ama o resmi görünce gülesim geliyor..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omer1984
    omer1984's avatar
    Erkek

Hocam yılanınki bildiğim kadarı ile, kafasını tam ortadan tutarak, bir bardağın köşesine, arka 2 büyük dişi bardağın içine gelecek şekilde bastırdığında cıkarılabiliyor...

kafasının tam kenarından 2 parmağınla bastıracaksın, birde vücudunu diğer elinle tutacaksın fakat;

Canlıyken eline hiç yılan almadıysan tavsiye etmem, çünkü cok güzel bir duygu değil, garip soğuk hareket eden bi hissi var, ben kafasını kesip kızartmıştım konyadayken :) ha birde kızartıp bekletirsen accccaaayip pis kokuyor...

şu paraprafı başka hangi site de bulabilirsiniz ya..  :)

lisan-ı münasip....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek

hocam bu yılan işi kolayda şimdi hepsi uykuda :D 

şimdi bu yılandan zehiri çıkartmak kolay bende bir belgeselde izlemiştim galiba dediğin gibi yapıyorlardı..akrebinkinide elektirik vererekmi çıkartcaz....

birde baldıran otu zehiri varmış bizim köyde o ottan kaynıyo da onu nasıl saflaştırcaz a.q kimyacı olanlardan fikirlerini bekliyorum...

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bertanyus
    bertanyus's avatar
    Erkek
    hoca ayıptır sorması napıcan zehri :) nerdeydi hatırlamıyorumda meksikada galiba yılan turşusu yapıyolardı. bi şişenin içine asit, bi ölü, bi canlı yılan koyuyolar. canlı yılan ölü olanı ısırıyo telaştan :) zehrin bi kısmıda zaten şieşnin içinde karışınca canlıda ölüyo değişik bişey oluyo. aynen öyle ısırmış biçimde gözleri bembeyas kalıyo. güzel aksesuar. yiyenede turşu :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

yılanı akrebi geçtimde fareyi çekip videosunu göndeririseniz ii olur

cardının üzerini benzin düküp yakın canlı iken bide bırakın kaçsın :)

canlı alev topu a.q. askerde pkk yakalayınca yapacam yanımda hep 1 milyonluk benzin taşıyacam a.q.

tinercilere döndük la  ::)

Dur be kadınnnn....
Toplam Hit: 2546 Toplam Mesaj: 8