folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder YOK Ve Denklik İslemleri İle İlgili

YOK Ve Denklik İslemleri İle İlgili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodLike
    GodLike's avatar
    Erkek

Arkadaslar merhaba,

Ingiltere'de Teesside Universitesini bitirdim. Su an kesin donus karari verdim ve denklik isleminin nasil yapilacagi, nelere ihtiyacim olacagi, sinava girip girmeyecegim hakkinda bilmedigim bir cok sey var.

YOK'e telefonla ulasmaya calistim fakat denklik burosuna hicbir sekilde yonlendirmiyorlar. Ankara'ya kadar gelip de bir surprizle karsilasip askerligi uzun doneme birakmak istemiyorum.

Bu islemi sinavsiz halleden bir arkadasim;

Diplomanin yeminli tercumanli hali,

Transkriptin yeminli tercumanli hali,

Lise diplomasi,

150 tl odeme,

Yok sitesinde bulunan formun cikti alinip doldurulmasi

seklinde bir liste hazirladi.

Unuttugu bir sey var midir?

Tesekkur ederim.

İlgisiz ve Uzmanlık alansız üye.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

up

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Denklik formu vardi sitesinde onlara bak orayi tamalicaksin.

denklik.yok.gov gibi adres var.uluslararasi protokole gore 3. Dunya ulkeleri ve kktc protokolu deniyor.

kktc protokolu kktc vatandaslari icin ve kktc unilerinin sinavlariyla girenler icin.

osym ile yerlesenlere denklik duzenlenmiyor.

senin ise sinava ihtiayacin olup olamaycagi basvurudan sonra belli olur.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

Hocam selamlar,

Denklik için E-devlet üzerinden bir ön başvuru yapabiliyorsunuz daha sonrada elden evrakları teslim etmeniz gerekicek. 

Denklik evrak detayları sitelerinde mevcut başlıca.

Diploma ve transkript tercüme ve apostil. Pasaport giriş çıkış kayıtlarınız emniyetden alınabiliyor yada gümrüktende alabilirsiniz. Aktif mi bilmiyorum ama sanırım bunu kendileri kontrol ediyor artık. Sen yinede al bedava.

Pasaport fotokopilerin. 

Lise diploman

aklımda kalanlar bunlar. Sınav ile ilgili olarak bölümünle çok alakalı Mühendislik veya tıp bitirdiysen çok sıkıntılı süreçler oluyor. Ama dil, edebiyat falan okuduysan birkaç aya çat alırsın.

Okuduğun üni sağlam bilindik isede verirler fazla zorlamazlar.  Burada açık ögretim vs gibi durum söz konusu ise veya eğitim dili türkçe falansa asla alamazsın.

YÖK birimi departmana baglamaz çağrı merkezide netdeyazanların aynısını söyler. 

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Kanka neden dönüyorsun ? 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodLike
    GodLike's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı

...

Sınav ile ilgili olarak bölümünle çok alakalı Mühendislik veya tıp bitirdiysen çok sıkıntılı süreçler oluyor. Ama dil, edebiyat falan okuduysan birkaç aya çat alırsın.

Okuduğun üni sağlam bilindik isede verirler fazla zorlamazlar...  

Yazilim Muhendisligi bitirdim hocam, ek bir derse veya sinava kesin sokuyuorlar mi? Turkiye'de 2 yillik universite diplomam var 2011'den mi ne kalma. Onu hala aof'le filan 4 yapabiliyor muyum? Hangisi daha mantikli sence, denklik kovalamak mi? Bu sekilde yapmak mi?

@nevorapat Hocam kalici oturum icin 2,5 yil daha kalip kendi isimi yapmam lazim. Bunaltici musteri kovala, odeme kovala, kira yetisir mi telasi. Bu sureyi bogazima kadar borca harca batmadan, imf batagina dusmus ulkelere donmeden tamamlamam imkansiz. Kafayi dinleyip gucu topladiktan sonra belki baska bir yere kacarim yine. Sosyal hayatimi ozledim. Para varken her sey imkan dahilindeydi ama isler kotuye gidip survivora donunce bir eglencesi kalmadi.

@rapidhacker550 Tesekkurler hocam.

İlgisiz ve Uzmanlık alansız üye.
Toplam Hit: 1034 Toplam Mesaj: 7
yok yurtdisi yuksek ogretim denklik