Yökdil

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Beyler kayıtlar bugün sonmuş editöre kopyala yapıştır yapılmıyor linki koyamadım sınava başvuru yökün sitesinden yapılıyor bilginize

arbeit macht frei
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Son 45 dk basvuru icin 

Yokdile giren varmi 1 ay kaldi. Kolay mi

Sosyal bilimler fen diye ayrilmis. Diyelim sosyal ile fen deki bir bolume o puani kullanamiyormuyuz

futurist tarafından 06/Eki/17 17:18 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek

İlk sınavı kaçırmıştım, gayet kolay dediler. İkincisine girdim zor geldi bana.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Fen sosyal nedir bilen yok mu

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Eğer hazırlık sınıfı içinse ayrım yok fakat yüksek lisans için ise sayisalcilar feni, sözelciler ise sosyali tercih etmesi gerekiyor diye biliyorum. Yanlisim var ise muridler mutlaka düzeltir.

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    absconder bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Eğer hazırlık sınıfı içinse ayrım yok fakat yüksek lisans için ise sayisalcilar feni, sözelciler ise sosyali tercih etmesi gerekiyor diye biliyorum. Yanlisim var ise muridler mutlaka düzeltir.

Saçma öyleyse. Ben sosyalciyim ama fen içinde basvuru yapinca ne olacak ?

Saat 6 da son yaziyordu.

basvurdum ancak parasini yatirmadim tam saat 6 ya denk geldi. Tereddut ettim.  Şimdi yatirinca boşamı gider. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

millete haber verelim dedik kendimiz kaçırdık :D

arbeit macht frei
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    absconder bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Saçma öyleyse. Ben sosyalciyim ama fen içinde basvuru yapinca ne olacak ?

Saat 6 da son yaziyordu.

basvurdum ancak parasini yatirmadim tam saat 6 ya denk geldi. Tereddut ettim.  Şimdi yatirinca boşamı gider. 

O zaman bize söylenmiş olan şu yazıyı paylaşayım.

"Yökdil asıl yüksek lisans ve doktora alımı için çıkarıldı. Branş bazlı alandan girmek gerekiyor. Diyelimki moleküler biyoloji ve genetikden yüksek lisans yapmak istiyorum. Bizim okulda sağlık bilimleri fakültesi içerisinde yok.bazı okullarda bu fakültede oluyor.  Sağlık bilimlerini ve sosyal bilimleri seçemem. Moleküler biyoloji Fen bilimleri fakültesi ve  enstitüsündeki bir bölüm.. Fen bilimlerini seçmeliyim.  Dikkat edilmesi gereken ilanlarda böyle bir ayrıntı yazmıyor."

"Bölümlere göre yökdilde seçim yapılması gerekliliği doğru ama bunlar yüksek lisans Ve doktora başvurularında bakılacak puan türleri."

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
Toplam Hit: 1227 Toplam Mesaj: 8
yökdil