folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Yönlendirilen Sayfa Üzerinden Üyelik Ve Ucretlendirme (Avea)

Yönlendirilen Sayfa Üzerinden Üyelik Ve Ucretlendirme (Avea)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

İnternette açılan bir sayfayi kapatmaya çalışırken bir sayfaya yonlendirildim ve eglencix üyeliğiniz aktif olmuştur ve 14 tl kesilmistir diye bir sms geldi.

Avea ya durumu bildirdim wap servisinde onayliyorum demişsiniz diye yazmışlar ve sorun olmadığını belirtmişler. Bir kaç kez durumu anlattım ama aynı cevap geldi. BTK ya şikayet oluşturdum aynı sacmalikla cevap vermişler. 

Hukukçu arkadaşların görüşünü bekliyorum. Bu şekilde bir kesinti olabilir mi? Bu yasal mi? Sms vb hiç bir onayım yok ve gerçekten herhangi bir onayda vermedim,  sayfaya yonlendirildim ve ücret kesildi.

Ne yapmalıyım? Tüketiciyi korumak adına buna önlem almaları gerekmez mi? Sms vb onay istemeleri gerekmez mi? Parasında değilim ama gerekirse dava bile açacağım bu yavsaklara, onlardan zengin değilim,  düzgün is yapsinlar. ..

//edit: telefon azizligi yazım hatalari

_PesimisT_ tarafından 12/Eki/16 11:28 tarihinde düzenlenmiştir

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

http://bfy.tw/89Dy

Ignorance is bliss.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Hocam orada da benzer sorunlar var ve hemen hepsine aynı açıklama yapılmış. Ben durumu sormak istedim hukukçu arkadaslara..

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

BTK'ya şikayet et mike mike arayıp iban no alıp yatırıyorlar parayı.

Bu yazıyı okuyanlara önerim hattınızı mobil ödemeye kapattırın.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Şimdi bende iptal ettim. 

Turkcell Mobil Ödeme Nasıl Kapatılır?

web üzerinden , sms üzerinden yapacağınız ödemeler için mobil ödeme iptal etmek için kısa mesaj göndererek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. “MOBILODEME IPTAL” >> 7777 göndermeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca Turkcell kullanıcı iseniz 532 veya 444 0 532 numaralı telefonu arayarak mobil ödemeyi iptal ettirebilirsiniz.

Turkcell Ödeme Açmak için müşteri hizmetlerini arayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Mobil Ödeme Nasıl İptal Edilir?

Hızlı geçiş sistemleri ( HGS ) , işlemlerini banka veya PTT gitmeden gerçekleştirebileceğiniz mobil ödeme sisteminde Vodafone Mobil Ödeme açmak veya kapatmak için yapacağınız işlem “MOBILODEME AC” >>7878 sms göndererek açabilir. “MOBILODEME KAPAT” >> 7878 sms göndererek mobil ödemeyi iptal edebilirsiniz.

Ayrıca 542 veya 0542 00 00 numaraları arayarak bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Online Self Servis > Hat İşlemlerim > Mobil Ödeme adımlarını kullanarak online olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme İptali

Avea hattı kullananlar ve sonradan Türk Telekom olarak değişen operatör’de mobil ödeme kapatmak için yapılacak işlem öncekilere yine aynıdır. “MOBİLODEME KAYIT” >> 5555 kısa mesaj göndererek hattınızı mobil ödemelere açabilirsiniz.

MOBİLODEME İPTAL” >> 5555 numaraya sms göndererek mobil ödemelerinizi kapattırabilirsiniz.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

BTK'ya şikayet et mike mike arayıp iban no alıp yatırıyorlar parayı.

Bu yazıyı okuyanlara önerim hattınızı mobil ödemeye kapattırın.

mobil ödeme kapalı bile olsa faturalı hatta bir şekilde çöküyorlar o paraya(hat avea). Müşteri temsizlcisi de kabul ediyor bu durumu. Ama bi şekilde geri ödüyorlar, uğraştırıyor o.çocukları.

Bıktım bu ülkeden ve vatandaşı olmaktan, ömür boyunca sikilmemenin formülünü bulmak için yaşıyoruz şu ülkede.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nukeshore
    nukeshore's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

BTK ya şikayetinde açıklamaya şunları yaz. kendine uyarla %100 işe yarıyor

"ben kendiliğinden açılan reklam sayfasında kapatma işareti olan X işaretine bastım. Yinede bir süre sonra üyeliğimin başladığı ve para kesildiğini bildiren sms aldım. ilgili servisin müşteri hizmetlerini hemen o an aradım bu parayı iade etmeyiz dediler. operatörü aradım birşey yapamayacaklarını söylediler. tarafımca onaylanmadan hile ile alınan bu paranın tarafıma iadesini istiyorum"

011011100111010101101011011001010111001101101000011011110111001001100101
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    nukeshore bunu yazdı

BTK ya şikayetinde açıklamaya şunları yaz. kendine uyarla %100 işe yarıyor

"ben kendiliğinden açılan reklam sayfasında kapatma işareti olan X işaretine bastım. Yinede bir süre sonra üyeliğimin başladığı ve para kesildiğini bildiren sms aldım. ilgili servisin müşteri hizmetlerini hemen o an aradım bu parayı iade etmeyiz dediler. operatörü aradım birşey yapamayacaklarını söylediler. tarafımca onaylanmadan hile ile alınan bu paranın tarafıma iadesini istiyorum"

eyvallah hocam teşekkürler.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

hocam banada 30 lira kitlemişlerdi sonra iptal ettiler aradım telekomu müşteri temsilcisi kayıt oluşturdu dilekçe no falan verdi bana öyle çözdük biz

Memento Mori
Toplam Hit: 840 Toplam Mesaj: 9
avea eglencix haksiz kesinti