folder Tahribat.com Forumları
linefolder Grafik - Animasyon - Flash - 3D Modelleme
linefolder Youtube İçin Video Editlemede Kullanılabilecek Programlar ?

Youtube İçin Video Editlemede Kullanılabilecek Programlar ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar, uzun zamandır öyle kendi yağında kavrulan bi ezik büzük dandik youtube hesabım var. Buraya bazı oyunlardan videolar çekip editleyip atıyorum.

Şimdiye kadar hep Camtasia Studio Kullandım ama artık pek istediğklerimi bana vermiyor camtasia yada sıkıldımmı tam bilmiyorum.

Adobe Premiere Pro CC var elimde onuda kullanmayı bilmiyorum hatta şuan 1 video editleyip öğrenmeye çalışıcam :D

" EE bizene hocam bunlardan " diyebilirsiniz. Sorularımı soruyorum.

1-) Adobe Premiere Pro CC için önerdiğiniz yada yandiskte orda burda ( ki bu daha iyi bir seçenek) olan eğitim setiniz var mı ? 

2-) " Hocam hiç kasma Premiere çok zordur vakit kaybetme. Şu programı indir bak keyfine " diyebileceğiniz program var mı ? 

Camtasia cidden çok amatörce geldi ve istediğim şeyleri artık karşılamıyor. Bu sebebten yeni bir program arayışındayım :)

Teşekkürler :D

edit: Şuan aklımda Adobe Premiere Pro CC Kullanımını öğrenmek var ama 2. seçenekte kararlıysanız önerilere her zaman açığım :)

GodKlaus tarafından 05/Şub/16 17:49 tarihinde düzenlenmiştir

BALIK.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MEJIST
    MEJIST's avatar
    Erkek

Sony vegas hocam.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snrhsn
    snrhsn's avatar
    Erkek

@MEJIST sony vegas da kolay değil ki , bende öğrenmek istiorm ama

hocam olmii

Go Further
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atorgani
    Atorgani's avatar
    Erkek

ben işimi i movie ile görüyorum fakat senin şu dediğim programa bakacağım bana yetmiyor dediğin büyük ihtimal i movie de onun gibidir yani 

neyi neden yaptığını bilmiyor, sonra da ölüp gidiyorsun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Bu tur yazilimlarin hepsi ayni mantik calisir. Adobe de extra publing ve eklentiler bulmada rahatlik cekebilirsin ama nedense adobede video edit konusunda cokda fazla kullanici tercih etmemekte. Belkide cok fazla ozellikten kaciniyodur kullanicilar.

Sony vegas da ayni aslinda ama tercih sebebi olmus kullanicilar arasinda. Belkide birazdaha sade geliyor. 

Benim ne kullandigimi soracak olursan. Ben edius kullaniyorum. Bazi Tv lerin bile bunu kullandigini gordum hatta iki monitorle kullandiklarini gorunce bunu ogrenicem dedim. Aslinda cok saglam sıkı bi yazilim fakat publing ve efekt konusunda yetersiz gibi.

Ediusu kolay ogrendim. Anlatim videolarini dinle grafikerler sitesinde ediusun destegini verenler var. Sorunu sor anlatsinlar. 

Kes bic sesle goruntuyu ayri kullan gecisler yap yaziyaz vodeo uzerine veya logo ekle. Kaliteli cekilmis vodeonun kalitesini kesinlikle dusurmuyo encok o hosuma gidiyor.

Bence ediusla basla fakat bu tur programlari kullanabilmen icin ekran kartin ve ramin yuksek olmazsa calisamazsin. 

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    MuhammeT bunu yazdı

Bu tur yazilimlarin hepsi ayni mantik calisir. Adobe de extra publing ve eklentiler bulmada rahatlik cekebilirsin ama nedense adobede video edit konusunda cokda fazla kullanici tercih etmemekte. Belkide cok fazla ozellikten kaciniyodur kullanicilar.

Sony vegas da ayni aslinda ama tercih sebebi olmus kullanicilar arasinda. Belkide birazdaha sade geliyor. 

Benim ne kullandigimi soracak olursan. Ben edius kullaniyorum. Bazi Tv lerin bile bunu kullandigini gordum hatta iki monitorle kullandiklarini gorunce bunu ogrenicem dedim. Aslinda cok saglam sıkı bi yazilim fakat publing ve efekt konusunda yetersiz gibi.

Ediusu kolay ogrendim. Anlatim videolarini dinle grafikerler sitesinde ediusun destegini verenler var. Sorunu sor anlatsinlar. 

Kes bic sesle goruntuyu ayri kullan gecisler yap yaziyaz vodeo uzerine veya logo ekle. Kaliteli cekilmis vodeonun kalitesini kesinlikle dusurmuyo encok o hosuma gidiyor.

Bence ediusla basla fakat bu tur programlari kullanabilmen icin ekran kartin ve ramin yuksek olmazsa calisamazsin. 

Ram 12gb Ekran kartı 2gb gddr5 GTX960M. Bunlar yeterde artar zannımca.

Edius'un videolarını izlerim birazdan ama ben hala  " varsa adobe premiere pro CC alıyım" kafasındayım :)

Teşekkürler :)

BALIK.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sony Vegas'ta MP4 uzantılı bir video'yu kesebiliyoruz değil mi ? 

Acaip derecede agresifim !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Zippolar ile ilgili kanalımıza video koymak için bende epey baktım ama kullanıcı dostu gb larca yer kaplamayan bulamadım. Mevcut editörler çok karışık geldi. Altı üstü;

Kesme,biçme

Ses/müzik ekleme

Watermark ekleme

Ve yazı ekleme yapıyorum.

Uzun uğraşlar sonunda, android iki uygulama buldum tüm istediklerimi ve fazlasını yapan onları kullanıyorum. Zaten telefon ile çekiyoruz videoları epey kolaylık oluyor. 

Eeee senin işine yarar mı? yaramaz, aynı dertten muzdarip olan varsa diye paylaşmak istedim. Buda böyle bir anımdı işte. 

Apklar

NovaVideo ile VideoShow full apklari  getapk.co da mevcut.

heza tarafından 06/Şub/16 00:03 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasato
    hasato's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Forumda After Effect derslerim mevcut . Gelecek hafta youtube kanalımda Premiere Pro CC derslerini paylaşmaya başlayacağım. Takipte kalırsan işini görecek konuları öğrenmiş olursun. Youtube kanalım için After Effect üzerine açtığım konulardan ilgili videolar aracılığı ile erişebilirsin.

Not: Camtasia için bende yetersiz kelimesini çok kullanırdım ancak gerçekten şaşırtıcı düzenleme yapanlar var. Bir kaç eğitim videosuna denk geldim. Programda keşfedilmemiş bir cevher mevcut :)

hasato tarafından 06/Şub/16 09:10 tarihinde düzenlenmiştir

Ders paylaşımlarıma @hasan safa tosun ( youtube) , @hasato (facebook) adreslerinden ulaşabilirsiniz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

Hocam bende konuyu dagitmadan küçük bir soru sorayım. 

Benimde bir youtube kanalim var yeni açtım telefon ile videolar cekiyorum ama onlarinda boyutu çok yuksek oluyor mesela 30 dakikalık video 4 gb filan oluyor bunu kalitesinden ödün vermeden nasil kucultebiliriz. Kullandigin bir program var mi? 4 gb youtubeye yuklemeye kalksam çok zaman alıyor 

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snrhsn
    snrhsn's avatar
    Erkek
    Janitschar bunu yazdı

Sony Vegas'ta MP4 uzantılı bir video'yu kesebiliyoruz değil mi ?

Tabiki

Go Further
Toplam Hit: 1068 Toplam Mesaj: 11
video düzenleme adobe premiere pro