Youtube Kanali İcin Kamera Ve Aparat Oneresi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Youtube isine girmek istiyorum limit 5 bin tl dir.

Kamera + fotograf makinesi ve diger apartlar neler yazarsaniz sevinirim.

h2run tarafından 18/Şub/16 00:10 tarihinde düzenlenmiştir

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı

Youtube isine girmek istiyorum limit 5 bin tl dir.

Kamera + fotograf makinesi ve diger apartlar neler yazarsaniz sevinirim.

550d al  tripot al yeterlı olur cekımlerını de zaten bununla yaparsın fakat dıs cekım yapacaksan ona gore ekıpman ayarlaman gerek .

ankarada bır fırma var startup gıbı guzel ekıpmanlar yapıyorlar jımmy jıb gıbı ama daha kucuk ve cok sahane urunlerı var onlardan temın edersen trıpod ıcın ozel olarak kullanırsın. 

bana kalırsa yapma hocam sen gırme arkadaslık sıtesıne merak sarmıstın paranı bosa harcama  derım. 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

ben kendim 650 d kullanıyorum.

tripot. soft box iki tane(ben kendime vde yaptım iş görüyor)

birde rode smart lav ın yaka mikrafonunu aldım telefona ses kayıt yapıyor .

https://t.me/pump_upp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

Dslr lar bu iş için gayet uygun fakat benim asıl tavsiyem Sony rx100 m4 olucaktır.türkiyede bu kamerayı genelde vlog çekmek için kullanırlar fakat oldukça kaliteli image vermektedir kendisi.

Özellikle Iphonedo adlı kanal son bir kaç yıldır stüdyo ve dış mekan çekimlerine bu kamerayı kullanmaktadır. Video daki hızlı auto focusu, makro çekimlerdeki başarısı ve gece çekimi ( yüksek iso) performansı oldukça başarılı.

Bunu bir değerlendir derim. bunun dışında stüdyo çekimi olacaksa basit soft box lar işini görecektir. Dslr kullanmak biraz yorar hemde bir kaç sıkıntı çıkarmakta hiç eksik olmazlar.

Ses konusunda ise Rode tan şaşma. 

Toplam Hit: 819 Toplam Mesaj: 4
kamera aparat