Youtube Sırrı Ne?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasato
    hasato's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kolay gelsin dostlar son zamanlarda aklıma takılan bir konu vardır müridlerden biri cevaplar diye düşünüyorum dosya indirirken herhangi bir siteden video izleyemiyorum (360 p de bile) ancak youtube da hiç sıkıntı yaşamıyorum 480pde bile izleyebiliyorum .normal şartlardada 1080p film izlerken donma oluyor ama youtube üzerinden 1080p 60fps video takı takır açılıyor telefondan izlerkende çok seri sitenin yada uygulamanın kendisi çok hızlı ve seri özel bir teknolojimi kullanıyorlar bilgisi olan var mı?

Ders paylaşımlarıma @hasan safa tosun ( youtube) , @hasato (facebook) adreslerinden ulaşabilirsiniz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Sunucu çok fazla adamlarda,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Sunucu çok fazla adamlarda,

birde html5 player kullanmıyormuydu bunlar ?

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Çıkış hızının yanı sıra videolar oldukça optimize. Mükemmel şekilde buffer süresi veriyor (bazen 55-60 s). Takılma olması için ya çok yavaş bir internet bağlantısına ya da o videoları çözemeyecek kadar yavaş bir bilgisayara sahip olmanız lazım.

Olaylara karışmayın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Çıkış hızının yanı sıra videolar oldukça optimize. Mükemmel şekilde buffer süresi veriyor (bazen 55-60 s). Takılma olması için ya çok yavaş bir internet bağlantısına ya da o videoları çözemeyecek kadar yavaş bir bilgisayara sahip olmanız lazım.

+1 Aynen

Bende Youtube nin bu yükü kaldırma olayına şaşırıp hayran olanlardanım...! Adamlarda sunucu sayısıda belliki inanılmaz sayıda çok fazla..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Adamlar dünyanın en büyük sunucu donanımlarına sahip + olarak alt yapıları da üst yapılarıda herşeyini kendileri yapıyor.

Bırakta olsun o kadar ama asıl sır tüm bileşenlerin eşleşmesinde.

- Güçlü sunucu server

- Dünya çapında bölünmüş ağ yapısı

- Optimize edilmiş veriler.

Toplam Hit: 1956 Toplam Mesaj: 6
youtube youtube