folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder YT Sinema Yorum Kanalı | Film Fragmanı Hakkında

YT Sinema Yorum Kanalı | Film Fragmanı Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nonick
    nonick's avatar
    Erkek

Arkadaşlar,
    Bir sinema yorum kanalı açmayı düşünüyorum. After Effects yardımıyla bir takım videolar hazırlayacağım ve 5 filmi falan sesli şekilde yorumlayacağım. Örneğin en iyi 5 korku filmi gibi. Bu sırada arkada fragmanlarının "bir kısmı" oynasa fakat bütün ekranı kaplar şekilde değil; örneğin 1280x720px'lik bir videonun sağ üstteki 720x480px'ilini kaplıyacak şekilde fragmanın 30 saniyesini falan kullansam telif sorunu olur mu? Fragmanın tamamını değil bir kısmını, ve video çerçevesinin tamamında değil bir kısmında.

hay
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek

Sanmıyorum çok fazla yapan var, şöyle bir örnek vereyim hatta adamlar güzel dalga geçiyor fikir verir belki. :)

https://www.youtube.com/watch?v=SVaD8rouJn0

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

çizeyim kapsamlı youtube botu yazıyorum faideli bilgi gelebilir.

bildiğim kadarıyla youtubeda eşleşen diye bi olay var. telif haklı videoları ses ve görüntüden yakalıyor sistem.

sen telifli videonun orjinalinden farklı şekilde(videoyu croplamak, sesin temposunu düşürüp arttırmak gibi) sisteme yüklersen eşleşene takılmazsın.

ama telif sahibi videona denk gelip seni şikayet ederse youtube kanarına ihtar çeker.

emin olmamakla beraber 3 kere ihtar yiyince adsense i kapatıyolar bildiğim kadarıyla.

Hybris tarafından 26/Eyl/14 00:10 tarihinde düzenlenmiştir

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nonick
    nonick's avatar
    Erkek
    NigraSilva bunu yazdı

Sanmıyorum çok fazla yapan var, şöyle bir örnek vereyim hatta adamlar güzel dalga geçiyor fikir verir belki. :)

Edit'i senin mesajı görmeden yaptım hocam pm aldım da :/

hay
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

edit

GUS tarafından 26/Eyl/14 00:08 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nonick
    nonick's avatar
    Erkek
    GUS bunu yazdı
    nonick bunu yazdı

...

EDİT: KONU SİLİNEBİLİR CEVAP GELDİ

bu ne demek hocu? şu forumun mantığını kavrayın artık

7 senedir forumdayım hocam forumun mantığı şuan senin yaptığın: Ayar vermeye çalışmak.

Neden konunun silinebilir olduğunu yazdığımı bilsen bunu demezdin de neyse.

hay
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nonick
    nonick's avatar
    Erkek
    NigraSilva bunu yazdı

Hybris bunu yazdı

bildiğim kadarıyla youtubeda eşleşen diye bi olay var. telif haklı videoları ses ve görüntüden yakalıyor sistem.

sen telifli videonun orjinalinden farklı şekilde(videoyu croplamak, sesin temposunu düşürüp arttırmak gibi) sisteme yüklersen eşleşene takılmazsın.

Direkman fragmanı koymaktan bahsetmiyorum arkadaşlar o konuda anlaşabildik umarım.

Videonun sağ üst köşesinde yer alacak fragmanın bi 30 saniyesi falan, video çerçevesinin kalan kısımlarında ufak tefek tasarımlar, yazılar vs.

Bir diğer konu da fragman arkada oynarken benim ses kaydım üstünde olacak ve fragmanın sesinin üstüne çıkacak. Yakalanmak başka bir mesele de, Youtube partnerlik almayı başarabilir miyim böyle bir kanalla konu o? Yani yasaksa zaten başvurunun onaylanması sürecinde kontrol edilirken direkman şutlancam. O yüzden bu şekilde kullanmak bile problem yaratacaksa hiç girmeyeyim fragman işine diyorum.

Net bilgisi olan olursa süper olur?

hay
Toplam Hit: 910 Toplam Mesaj: 7