folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Yüksek Lisans Ve Askerlik Hakkında

Yüksek Lisans Ve Askerlik Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhabalar,

Şu konuda danışmak istiyorum sizlere, askerliğimi ertelemem gerekiyor ve bu yüzden bir devlet okulunda tezli bir yüksek lisans programına giriş yaptım bu dönem.

Sorum şu ki iyi kötü devam edebilirsem bitirmeye çalışırım diyordum eğitimi ama ayrı şehirlere düştüm okulla devam etmem pek mümkün gözükmüyor, 

Ben ders kaydı falan yapmasam sadece dursa kaydım orada öylece acaba bir sıkıntı olur mu tecil işlemlerim ile ilgili, bu konuda bir bilginiz var mıdır?

Zugzwang
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

tecil için talebini yap (bazı kıl okullar kayıt yapsanda talep istiyorlar)

ders kayıtlarını yap, ister git ister gitme tecilin bozulmaz. Yalnız yeni yönetmeliğe göre 2 sene içinde derslerini veremezsen kaydın sileceğinde normalde 3yıl  4ay yapılan tecilin 2. yılın sonunda biter. Bu yeni yönetmeliği bilmeyen çok onu belirtmeden geçmeyeyim.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Yeni yasadan sonra kayit yaptirdiysan 2 yil icinde bitirmen gerek. Okula gidip gitmedigin kimsenin zikinde olmaz haci, o seni baglar. Ancak askerlik icin istiyorsan yuksek lisansi bitir, doktorayi kullanirsin daha sonra askerlik icin :D

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Aof lisans mezunlarına hak tanımış yeniden 2 yıllık bölümlere kayıt olabiliyor bi bak istersen.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

Aof lisans mezunlarına hak tanımış yeniden 2 yıllık bölümlere kayıt olabiliyor bi bak istersen.

lisans üstü eğitim yaparsa ancak öğrenci sayılıyor. 2 yıllık önlisasn olduğu için kabul görmüyor

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

abi bende tezsiz yüksek lisans yapıyorum. Harç  ücreti ebesinin amı kadar. Bir sürü para. Ders kaydı yapmasam bozulur mu tecilim?

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Peki asıl mevzu herhangi bir yüksek lisans'a kayıt yaptırdıktan sonra başka bir bölüme yeni kayıt yaptığımızda 1.5-2 yıllık hakkımız sıfırlanıyormu. Özetle; sürekli Yüksek Lisans bölümü kaydı değiştirerek son yaş sınırına kadar askerden kaçabilirmiyiz :D

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

Peki asıl mevzu herhangi bir yüksek lisans'a kayıt yaptırdıktan sonra başka bir bölüme yeni kayıt yaptığımızda 1.5-2 yıllık hakkımız sıfırlanıyormu. Özetle; sürekli Yüksek Lisans bölümü kaydı değiştirerek son yaş sınırına kadar askerden kaçabilirmiyiz :D

Hocam onda şöyle birşey var bi zamanlama yapman lazım internette okudum bende yaptığın kaydı bi okuldan sildirip başka bir okula belli bir süre içinde kayıt olman gerekiyor vs gibi bir durum internettte tekrar bir araştır derim o mevzuyu..

benim sorum şu kaydımı yaptırdım ben sadece danışman seçmek ders kaydı yapmamak vs beni ırgalar mı okula istediği tecil dilekçesini verdim ben o konuda sıkıntı yok.. kaydımı bu adam ders kaydı yapmadı vs gibi sebeplerle 2 yıldan önce düşürmesi gibi bir durum söz konusu olur mu okulun..

Zugzwang
Toplam Hit: 1217 Toplam Mesaj: 8
yükseklisans yüksek lisans askerlik tecil tecil hakkında