folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yunan Adaları Feribot Seferleri, Ücretleri (?)

Yunan Adaları Feribot Seferleri, Ücretleri (?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

yazın yunan adalarına gitmek istiyorum. çeşmeden sakız adası (chios) seferler var. veya kuş adasından samos'a. derdim daha sonrası. chios'tan ikaria, mykonos vs. adalarına olan seferler ve fiyatları. Eğer yolculuğa/gemiye vereceğim fiyatlar çok fazla olursa gitmekten vaz geçebilirim.
    internette biraz araştırdım, çok fazla kaynak bulamadım.
    bir kaç yerde baktıysamda bir ada değiştirmek 20 euro olabiliyor. Fakat bu fiyat fazla, zaten izmir-athena uçak biletleri 90 lira. bir ada değiştirmeye bu kadar verirsem çok fazla fiyat ortaya çıkıyor.

bu seferler hakkında bilgisi olan? bilgi alabileceğim bir yer gösterecek olan ? Yerel gemiler vardır diye düşünüyorum, daha ucuza gidebilirim belki ama bu konuda bilgim olmadan gitmek istemiyorum

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

konuyla çok ilgisi yok hocam ama 5 sene önce atina dan girite gitmiştik 19 euro vermiştik.  o zaman gayet uygun gelmişti bize çünkü yolculuk gemiyle 7-8 saat sürüyordu

http://web.anek.gr/portal/page/portal/ANEK_prod

eğer yunanistan adaları arasında gezmek istiyorsan burdan fiyatlara bakabilirsin. 

ayrıca schengne vizen varsa bu gemi italya ya da geçiyor güzel bir gemiydi ama bir kısımda göçmenler doluşmuştu.. millet yerde falan yatıyordu ama bir tarafı da baya lüks görünüyordu :) 

bahsettiğim güzerhag piraeus ->heraklion

burada malia diye bir yer vardı muhteşem bir yerdi :) genellikle ingilizler vardı.. yolun düşerse gitmeni tavsiye ederim.. sahili de güzel ama biz gece gittiğimiz için bir şey görememiştik

unbalanced tarafından 01/Haz/15 02:19 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

liman vergisiyle birlikte tek yön olarak en az €40-45

en azından şuan bizim burda öyle diğer adalara gidiş fiyatlarıda aynı şekildedir

öyle €20 a birşey yok nerdeyse vergiler o kadar zaten

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MemBaran
    MemBaran's avatar
    Erkek

40€ nun 20si vergi mi? 

Yağmur yağmur yağmur...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı

en azından şuan bizim burda öyle diğer adalara gidiş fiyatlarıda aynı şekildedir

sorum türkiyeden kalkan değil, adalar arası seferler. ayrıca çeşme chios arası 21 euro gidiş dönüş 24 euro :)

kuşadasından samos 40euro gidiş dönüş

@unbalanced

sağol hocam ama o rota ters oluyor. ve o şirketin rotaları da hep o şekildeymiş :)

angels_demos tarafından 01/Haz/15 13:55 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gozkopat
    gozkopat's avatar
    Erkek

çeşme kalesinin dibinde ertürk var hocam en eski firmalardan biridir orayı ara veya git danış en sağlam bilgiyi orası verir.

Kolera Açık Hava Üniversitesi Sexoloji Profesörüyüm : "Efenim manita seni seviyorum evlenelim ayakları yaparsa önce yüz mumluk ampüle yarım metre mesafeden bakın.Sonra gözlerinizi ampülden ayırıp manitanın gözlerinin içine dikin,eğer hala cıvırın gözlerini görüyorsanız onunla hemen evlenin..."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam buyur buradan bir bak

http://sunrisetours.gr/en/tickets2

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı

sorum türkiyeden kalkan değil, adalar arası seferler. ayrıca çeşme chios arası 21 euro gidiş dönüş 24 euro :)

kuşadasından samos 40euro gidiş dönüş

@unbalanced

sağol hocam ama o rota ters oluyor. ve o şirketin rotaları da hep o şekildeymiş :)

bilmiyorum çeşme chios liman vergisi €1-2 olabilir

diğer adalar öyle değil €10-12 liman vergisi var

aynı gün gidiş dönüş fiyatı farklı açık bilet fiyatı farklı katamaran deniz otobüsü fiyatı farklı feribot fiyatı farklı

ayrıca bunun vize ücreti var yurt dışına çıkış harcı var bagaj fazlaysa onun ücreti var var oğlu var

€20 a çok demişsinde :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Adalarda fiyat çok uygunmuş otellerde falan.

Ama bizden onlara geçiş 45 euro amk. :-))

Adalar arasında da arabalı vapurla falan geçsen acayip pahalı olur.

Benim de böyle bi planım vardı ama izmirden girip fethiyeden çıkıcam yine sanırsam. :-))

Ege'ye gidersen de Dalyan, Gökova ve Datça'yı kesinlikle es geçme derim.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
Toplam Hit: 2022 Toplam Mesaj: 9