folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Yurt Dışında Okumak İçin Bilgi Lazım(Dakka)

Yurt Dışında Okumak İçin Bilgi Lazım(Dakka)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

ben lise son öğrencisiyim babam diyoki seni bangladeş dakka üniversitesine yollim diyo tıp bölümüne bende tıp okumak istiyorum

benim orta öğretim başarı puanım dusuk geliyo + orda okumak ucuz muş

ama dhaka universitesi hakında hiç bilgi bulamıyorum neye göre üniversiteye kabul ediyolar tıp bolumune fln hiç bilgim yok google den fln aradım elle tutlur bişe bulamadım

illa muridlerden bişiler bilen vardır her turlu bilgiyi yazarbilirsiniz teşekurler

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyber-works
    cyber-works's avatar
    Erkek

valla yurtdışında eğitim konusunda şöyle bişey diyim hocam...

Yök herzaman -DİŞ HEKİMLİĞİ ECZACILIK VE TIP konusunda sıkıntı çıkarır.Yani denklik vermez.Türkiyeye geldiğinde bir denklik sınavına girersin eğer sınavı geçersen denklik alırsın.

+ baktığım kadarıyla bangledeşte hiçbir bölümde denklik yok :)

Bu konuda bulgaristanı öneririm şuan bende bulgaristanda okuyorum .Bir sorun varsa yardımcı olabilirim.

ferman sende dert çekmek bizde senden ayığız bu sarhoş halimizle sen insan kanı içersin biz üzüm kanı söyle, kötülük bunun neresinde?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

hocam diploması türkiyede geçiyor mu ? yoksa geçip geçmemesinin senin için bir önemi yok mu yoksa diplomasının türkiyede geçmemesi gibi bir oalyda mı varmış diyorsun ?

Böyle işler aceleye gelmez önce bunlardan haberdar değilsen bunları öğrenmeni tavsiye ederim.Ucuzdan kasıt ne kadar sanmıyorum yıllığı 3-4milyarın altında olsun ama.. eğer o civarlardaysa hiç oralara kadar gitme bulgaristanda oku istediğin bölümü barajı geçmek gereken tek şart ve para başka bişey yok.Hem orda fazla türk yoktur kesin ama bulgaristanda,azerbeycanda (gerçi son siyasi gelişmelerden sonra orasıda tehlikeli olmuş hafiften arkadaşın dediğine göre) bunlar gibi yakın ülkelerde okumanı tavsiye ederim ben en azından "toprak" diye çağırabielceğin seninle aynı lisanı konusan hayli insan bulabilirsin illede iyi puan alamam ucuz bir yolla bu eğitim işini halletmem gerek diyorsan..

Not:Bu arada bulgaristana da denlik vermiyor yök ama en azından hem yakın ülke hemde türk bulmak kolay,arkadaş çevreni hemen kurabilirsin.Hem olurda günün birinde avrupa birliğine girdiğimiz günleri görecek kadar uzun yaşarsan otomatikman hem diploman denklik kazanır hemde avrupada doktorluk yapabilirsin o yüzdende paraya para demezsin..Ama hepsinin başında;Çok sosyal bir insan olman gerekiyor tüm bu saydıklarım için ben sosyal olamadığım için bu gibi hayallerimden vazgeçtim..

Troubles'll come & they'll pass
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

doktor olcam diye bangladeşte okumak..

sanmıyorum onca seneni o kültürle geçirebileceğini.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Hybris bunu yazdı:
    -----------------------------

doktor olcam diye bangladeşte okumak..

sanmıyorum onca seneni o kültürle geçirebileceğini.

bilmiyomki yaw içimde doktor olmak war  

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Geenmeboo
    Geenmeboo's avatar
    Erkek

balkanlar desen anlarım azerbeycan desen anlarım özbekistandır kazakistandır türki devletler desen anlarım da la tıp okumak için bangladeşe gidilir mi çocuk oyncağı mı bu...

ayrıca tıp puanı yapamayan adamın tıp okuması biraz kasar... sen ordan tıp diploması alsan da Türkiye'de geçmez onu da söliyim. Amerika'da doktora yapanların doktorasını Türkiye'de kabul ettirmesi için bile ne badireler atlatıolar ki sen diplomayı kabul ettirecen---mümkünatı yok gibi bişey okuduğun zaman kadar uğraşırsın

NEDEN? (soru olarak)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    cyber-worrks hocam pm attım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Güzel kardeşim, tıp okumak için bangladeşe gitmene gerek yok. Bulgaristan ve avrupa da çok ucuza okuma imkanları var. Balkanlar da yine öyle ucuz ve istediğin bölüme girebilirsin. Ama bangladeş hem kültürel olarak hemde üniversite olarak yapabileceğin bi yer değil.

En basidi bulgaristandaki üniversitelere başvurabilirsin.

frmtr.com'un yurt dışında yaşam ve eğitim bölümüne bak, yüzlerce konu bulabilirsin sorularına yanıt olarak.

Sen gideceğin üniversiteyi ülkeyi seç, oradan birisini buluruz.

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

EmiRReiS bunu yazdı:

Güzel kardeşim, tıp okumak için bangladeşe gitmene gerek yok. Bulgaristan ve avrupa da çok ucuza okuma imkanları var. Balkanlar da yine öyle ucuz ve istediğin bölüme girebilirsin. Ama bangladeş hem kültürel olarak hemde üniversite olarak yapabileceğin bi yer değil.

En basidi bulgaristandaki üniversitelere başvurabilirsin.

frmtr.com'un yurt dışında yaşam ve eğitim bölümüne bak, yüzlerce konu bulabilirsin sorularına yanıt olarak.

Sen gideceğin üniversiteyi ülkeyi seç, oradan birisini buluruz.

sağol hocam bakı yorum frmtr ye

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyber-works
    cyber-works's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Bulgaristan Üniversitelerinde denklik her bölüme vardır.

Bu konuyu şöyle açalım >>>

1-) Bulgaristan'dan üniversitelerinde okuduktan sonra denklik almaya gittiğiniz denklik sorununuz olmaz ..[Tabi bazı üniversitelerde hala denklik yok ama çoğunda ve her bölümde var]

,+++ DENKLİK ALMAK İÇİN HİÇBİR TÜRLÜ ÖSS ŞARTI YOKTUR.PUAN KAYGISI YOKTUR.BUNU ÜSTÜNE BASARAK SÖYLİYİM.

2-)Sadece denklik verilmeyen bölümler

-Tıp - Eczacılık - Diş Hekimliği - Hukuk tur.

Sağlık bölümlerine denklik verilmemesinin nedeni derslerin bazı durumlarda parayla geçilmesi rüşvet vb durumlardan dolayıdır.Biliyorsunuz sağlık sektörü önemli ve ciddi sektördür .. [Bizzat konuyu YÖK ile telefonda konuştum]..Ama Türkiye'ye döndüğünüzde denklik sınavına girersiniz sınavı geçerseniz denkliği alırsınız

Hukuk bölümünde denklik olmamasının nedeni Bulgar ve Türk hukukunun aynı olmamasıdır ! Türkiye'ye döndüğünüzde 2 sene gibi bir süre ders alırsınız daha sonra bazı şeyler sonucu denklik alırsınız..

-Türkiye'de sözel çıkışlı bir öğrenci burada gelip eczacılık okuyabilir.Bitirebilirmi orası tartışılır ama buraya gelebilir.Örnek vereyim ben sözel çıkışlıyım şuan uluslar arası ilişkiler okuyorum.Denklik vb .. konularda hiçbir sorunda yok...Ve Sofya'da Avrupa'da gerçekten önemli statüye sahip bir okulda okuyorum..

+ Şuan Bulgaristan'da 5.000 küsür Türk öğrenci eğitim görmekte. 

Neyse fazla lafı uzatmayalım Bulgaristan hakkında sorularınız varsa cevaplayabilirim ;) 

ferman sende dert çekmek bizde senden ayığız bu sarhoş halimizle sen insan kanı içersin biz üzüm kanı söyle, kötülük bunun neresinde?
Toplam Hit: 3352 Toplam Mesaj: 10