Yurt Dışından Makine Alma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

http://www.amazon.com/gp/product/B001OC7IXU/ref=olp_product_details?ie=UTF8&coliid=I2NBECHYBDCKAQ&me=&seller=&colid=2VLEYIIYVGPMV

Bu görmüş olduğunuz makineyi nasıl alabilirim...? Türkiye'ye girişi olurken nasıl sorunlarla karşılaşırım? Ve bu sorunlarla karşılaşmamak için ne yapmalıyım? Toplmanda maliyeti ne olur? Hele bir el atın şu olaya...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ürün mascomda var,sen daha ucuz olduğumu için mi amazon'dan almak istiyorsun?

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Mascomda fiyatı yazmıyor ki...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JeremYC30
    JeremYC30's avatar
    Erkek

Zamanında bende yurtdışından bir eşya siparişi verecektim, fakat araştırınca 100$ yada yanlış hatırlamıyorsam 100 € üstü eşyalarda vergi işliyor diye biliyorum. vergi işlememesi için sanırım karşı tarafın hediye ibaresiyle göndermesi gerekiyor ama onunda bir limiti var.

misal verecek olursak;  alacağın eşya 500$ ise gümrükten vergi ile geçince zaten türkiyedeki fiyatına ulaşıyor, kargo masrafıda olacaktır belki buradaki fiyatı bile geçer. diye düşünüyorum.   

Neden Ben?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeelzeBuB
    BeelzeBuB's avatar
    Erkek

herşeyden önce amazon türkiyeye elektonik eşya göndermiyor. çıkan sorunlarla uğraşmak istemiyorlar adamın eline kargo gelemyince gümrükte çalınınca/vergiye takılınca amazona sövüyor çünkü. cd kitap filan alabilirsin ama

hadi ordan seksi!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7-19
    7-19's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

100$'i gecen her alisveriste ona gore para aliyorlar

la liberte ne meurt jamais.
Toplam Hit: 760 Toplam Mesaj: 6