Yurt Dışından Ürün Getirmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

hacılar  almanyadan dede yanında tv getiricek. 126 ekran. 504 euro. uçakla gelicek. vergi %18 dışında bişey ödermiyiz. ne kadara çıkar en fazla bize. bide gümrükte sıkıntı olurmu büyüklükten dolayı.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Uçakta sıkıntı olur.

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ben de tv almayı düşünüyordum, bazı modeller burda daha ucuz ama dediğin gibi vergi olayı var.. astarı yüzünden pahalıya gelir diye vazgeçtim gibi.. bilgisi olan varsa iyi olur.. Bi de hangi marka-model hocam bilgin var mı ? 504 euro ucuzmuş.. ben 1000 euro civarına kadar bakıyordum da doğru dürüst bi şey bulamadım henüz 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

uçakta ne gbi sıkıntı olur hacı.

hangi marka birazdan sorucamda yarına gelicek öğrenmem gerek önce ne kadara çıkar.

1500 euroya kadar vergi dışında bişe yokmuş ama netleştirmek gerek

imzayı bıraktım basıyorum artık
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

şöyle bi şey var hocam

Soru: Yolcu beraberinde cep telefonu getirmek mümkün müdür?
    Cevap: Evet getirilebilir. Yolcular, 2 takvim yılında 1 adet ile sınırlı olmak üzere, Tv, müzik çalar, video oynatabilme özelliğine sahip olanlar da dahil olmak üzere cep telefonunu yolcu beraberi kişisel eşya statüsünde telefonun kıymetine bakılmaksızın muafen getirebilmektedir.

http://www.mfa.gov.tr/turkiye_ye-ait-gumruk-bilgileri.tr.mfa

buraya göre ücret yok gibi ya da acaba sadece cep telefonu mu ücretsiz demek istemiş yani vergisiz..

ama dh de de şöyle bir şey gördüm

kurtarmaz, siz o 2300 tl'ye kargo bedeli, gümrük vergisi, kdv, ötv, bandrol bedeli ekleyin, türkiyedekinden pahalıya gelir. hele tanınmadık bir marka olup ts uygunluk belgesi yoksa tv'yi gümrüğe bırakıp gidin, daha hayırlı olur. ayrıca garantinin türkiyede geçerli olmayacağını unutmayın. 
    onun yerine türkiyedeki kampanyaları izleyin, fiyatlar artık avrupadan pek farklı değil.

---

Merhaba, 55 ekrana kadar vergisiz getirebiliyoruz. 21 inç / Diagonal ekran boyutu (metrik) : 55 cm 

Yolcu beraberi kişisel eşya muafiyeti nedir? 

2009/15481 sayılı Kararın "Kişisel eşya" başlıklı 58 inci maddesi ile Karar eki Ek-9 liste kapsamı eşyaya muafiyet tanınmıştır. Sayfanın sonunda yer verilen Ek-9 sayılı listenin (A) bölümünde belirtilen eşya sadece yolcu beraberinde, (B) bölümünde belirtilen eşya ise, yolcu beraberinde ya da yolcunun gelişinden bir ay önce veya bir ay sonra getirilebilir. 

b) ELEKTRONİK /DİJİTAL EŞYA 

1-lcd veya plazma ayrımı yapılmaksızın bir adet renkli televizyon (55 ekrana [55 ekran dahil] kadar)

unbalanced tarafından 02/Ağu/15 15:02 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bi de %16 trt bandrol vergisi diye bir şey varmış kdv nin yanında :)  vergiden geçilmeyen ülke.. yarın nefes alıyorsunuz diye vergi çıkarırlarsa şaşırmam

Toplam Hit: 880 Toplam Mesaj: 6
yurt dışı ürün