Yurtdışı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bulanik
    bulanik's avatar
    Erkek

Yurtdışına çıkan arkadaşların izlenimlerini merek ettim.İlk gittiğinizde nasıl durumlarla karşılaştınız gittiğiniz yerdeki insanların davranışları, anılarınız ,

insanlarla tanışmanız vb şeyler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    boyfromsmyrna
    boyfromsmyrna's avatar
    Erkek
    Makedonya yunanistan ve bulgaristana gittim makedonya Türkiye gibiydi hiç kendimi böyle uzaydan gelmiş gibi hissetmedim. Yunanistanda Atatürk'ün evinin önünde epay bi uzaylı muamelesi gördük bulgaristana ise şöyle bi uğradık onun için ora hakkında bişi diyemicemm ( halk oyunu ekibi olarak gitmiştik)

bu gün biri bana 67. yorumumu yapçak.... :p çok klasik adamım.. kalsın böle.. en az bi yıldır bu deişmedi:).. yapıver sende şu yorumu:p..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zervalone
    zervalone's avatar
    Erkek
    bulanik bunu yazdı:
    -----------------------------

Yurtdışına çıkan arkadaşların izlenimlerini merek ettim.İlk gittiğinizde nasıl durumlarla karşılaştınız gittiğiniz yerdeki insanların davranışları, anılarınız ,

insanlarla tanışmanız vb şeyler

-----------------------------

libya tunus mısır ırak birleşik arap emirlikleri umman a gittim hepsi arap ülkesi

öncelikle insan inanılmaz derecede vatanını özlüyo tabi ama vay be biz yaşamıyomuşuz diosunuz (maddi açıdan)

insanlar genelde çok sıcak kanlı mesela araba kazası yaptık suç bizde olmasına rağmen adam indi sarıldı olabilir burası riskli bi yer herkes vurabilirdi dedi bindi gitti

normal insanlar yabancı olduğunuzu anlıyo ve gelip sizle konuşuo türkiye hakkında bilgi alıyo vs sizinde sorduğunuz sorulara güzel cevaplar veriolar

herşey çok ucuz tabi bide parasal olarak maddi durumunuz çok kötü diğilse hiç parayı kafaya takmıosunuz

ummanda hintliler çok ingilizceyi hiç konuşamıolar anlaşamıosunuz ama ii insanlar

en dikkatimi çeken noktalar yemek ve araba konuları oldu en ufak araba bile 2.0 motor orda bi mercedes s serisi normal boyutta gözüküyo n e arabalar var her biri dev kadar  yemekte aynı şekil kebap istiyosunuz adamlar kayık tabak dolusu pilav üstüne 3 4 tane kebap getirio ben bile 90 kilo adamım bitiremiorum zar zor anca

insanlarla tanışmada sıcak kanlı oldukları için kolay oluyo umman arap ülkesi olmasına karşı %70 ingilizce konuşuluo herkes ingilizce bilio yani

Toplam Hit: 860 Toplam Mesaj: 3