folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Yurtdışı Gezisi Ve Schengen Vizesi Hk.

Yurtdışı Gezisi Ve Schengen Vizesi Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

Selamlar Arkadaşlar,

Birkaç arkadaş olarak yurtdışı gezisi yapmayı planlıyoruz. Daha önce birkaç ülke gezdim fakat biraz dil sorunu olduğundan ilk aşamada tur ile gitmek en mantıklısı gibi geldi. Ets ve jolly den en mantıklı gelen Prag-Viyana-Budapeşte oldu.

Fakat bunlar için schengen vizesi gerekiyor sanırım. Bu vize şartları nelerdir? Bankada nakit gösterme işlemleri vs. nasıl oluyor? 

Veya başka bir ülke tavsiyesi varsa oraya da açığım. Bilen duyan yeşillendirirse sevinirim.

saybirs tarafından 18/Kas/19 10:55 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam vizesiz balkan turları diye yine ets ve jolly nin turları var vize istemeyen ülkelerden geçiyor güzargah bütçeye göre değişiyor isterseniz bütçe de çok yoksa şengen ile uğraşana kadar önce bunlardan birine gidin , hem etrafı tanımış görmüş olursunuz hemde bir sonraki yolculuğunuzu tursuz ve kendiniz yaparsınız.

https://www.jollytur.com/balkanlar-turlari?Filters=NonVisa:1

vizesiz turları göster dediğiniz zaman  250 eurodan başlatan fiyatlarla turlar var

gözü karartıp şengen alırsanız prag viyana budapeşte güzel  güzargah tabiki.

PanxeR tarafından 18/Kas/19 10:37 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

hocam tur ile gidicem diyon zaten direkt gidip tur şirketine sor bu soruları sana tam cevap versinler

kulaktan duyma bilgilerle ilerleme

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

hocam tur ile gidicem diyon zaten direkt gidip tur şirketine sor bu soruları sana tam cevap versinler

Evet hocam haklısın, Gün içerisinde uğruyacaktım ofislerine. Gitmeden biraz bilgi sahibi olayım diye ve güzergah tavsiyesi için açmıştım konuyu.

@PanxeR hocam balkan tarafları pek cazip gelmedi. Prag tarafları ilgimizi çekti açıkcası görmek istedik. Gözü kararttık açıkcası :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Uveys
    Uveys's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    saybirs bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı

Evet hocam haklısın, Gün içerisinde uğruyacaktım ofislerine. Gitmeden biraz bilgi sahibi olayım diye ve güzergah tavsiyesi için açmıştım konuyu.

@PanxeR hocam balkan tarafları pek cazip gelmedi. Prag tarafları ilgimizi çekti açıkcası görmek istedik. Gözü kararttık açıkcası :)

hocam daha önce hiç yurt dışı tecrübesi olmadıysa ukraynaya gidin. hem ucuz yollu olur. hemde pasaport ve vize ile uğraşmışssın.

ayrıca pegasusun yine avrupa için 11 euro+vergiler dahilinde kampanyası var. kontrol edersin.

Sadelik demek güzellik demektir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek
    Uveys bunu yazdı
    saybirs bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı

hocam daha önce hiç yurt dışı tecrübesi olmadıysa ukraynaya gidin. hem ucuz yollu olur. hemde pasaport ve vize ile uğraşmışssın.

ayrıca pegasusun yine avrupa için 11 euro+vergiler dahilinde kampanyası var. kontrol edersin.

hocam 3-4 kişi gideceğiz. Daha önce 2 ülke gezdim fakat; Başı boş olduğunda fazla gezemiyoruz nedense. Nereye gidecektik, ucuz otel bulma etc. zaman kaybı olacağından tur ile gitmek daha mantıklı geldi.

Sap tayfa gitmiyoruz hacım ukrayna bir dahakine Orda birsürü arkadaş var müsait bir zamanda oraya da gitmeyi planlıyorum :)

saybirs tarafından 18/Kas/19 11:12 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

keske imkan olsa siralamada viyana'yi en sona koysalar bu 3 sehirden. cunku viyana'yi gördükten sonra diger sehirlerin hicbir cazibesi kalmiyor. 

Delegado_Zero tarafından 18/Kas/19 11:26 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

keske imkan olsa siralamada viyana'yi en sona koysalar bu 3 sehirden. cunku viyana'yi gördükten sonra diger sehirlerin hicbir cazibesi kalmiyor. 

katılıyorum. annemde de bu etki olmuştu. 

prag budapeste birbirine benzer iki şehir. genelde insanlar 2 ye ayrılıyor prag daha güzeldi yada budapeste pragdan daha güzeldi gibi. viyana bunlardan farklı olarak daha modernize edilmiş. daha çok renovasyon yapılmış. budapeste daha az renove edilmiş. tarih tarafı daha çok var.

budapeste hakkında bilgi almak istersen pm atabilirsin. budapestede yaşıyorum

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Zor iş o vize tabi ne iş yaptığına gelir durumuna bir çok saçma kriter yanında Avrupayı terk edeceğine inanirsalar verirler tür ile başvurmak avantaj bankada para olayı bu geziyi finanse edecek param var demek

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Farklı şehir gezeceksen şuna dikkat et; hangi ülkede daha fazla kalacaksan vizeye oradan başvuracaksın ilk girdiğin yerden değil!

Örneğin,

Biz 2 gece Viyana, 3 gece Prag ve 2 gece Münih'te kaldık. Uçak biletimiz ise İstanbul-Viyana destinasyonuna idi fakat vizeye Çekya'dan başvurduk.

Bankada göstereceğin miktar minimum 50€ x Gece sayısı olsun 1 kişi için. Hesap dökümü imzalı olacak banka yetkilisi altına imza sirkülerini koyacak.

Çekya özellikle seyahat sigortasında "cenaze masraflı ödenir" ibaresini görmek istedi. Her ülkenin buna benzer isteği olabilir. Avusturya çalıştığımız yerden aldığımız Ticaret Odası yazısını Almanca görmek ister. Yeminli tercümandan çeviri yaptırmalısınız mesela. Şehirlerarası ulaşımları hangi vasıta ile yapacaksanız rezervasyonlarını göstermelisiniz. Tur için bilgim yok firmanızla görüşün.

Vizeye VFS Global, iData vs gibi firmalar üzerinden başvuru yapacaksanız eğer başvuru öncesi gidin hangi evrakları istiyor ve özel durum var mı sorun ona göre evrak hazırlığı yapın. Sigortalı çalışan için yarı öğrenci için ayrı ve şirket sahibi için ayrı evrak hazırlanır.

Örnek olması adına sigortalı çalışan için ben aşağıdaki evrakları hazırladım. Firma çalışanı birkaç evrağı koymamış olabilir başvuru evraklarına.

1. Başvuru formunun büyük harflerle veya daktilo ile yazılmış, eksiksiz, gerçeğe uygun doldurulmuş ve müracaatçı tarafından imzalanmış olması gerekir. Formları ücretsiz olarak başvurduğunuz gişelerden temin edebilir ya da indirebilirsiniz. Dikkat! Başvuru formunda iki ayrı yerde imzanız gereklidir. Lütfen kullandığınız E-Mail adresini ve cep telefonu numaranızı belirtiniz. Böylelikle konsolosluk tarafından sorular oluşursa, başvurunuz daha hızlı işlenebilecektir.

2. 2 adet yeni çekilmiş renkli vesikalık (3,5 x 4,5 cm) fotoğraf. Bir tanesi başvuru formunun sağ üst köşesinde yer almalıdır, diğerini de başvurunuza ekleyiniz. Fotoğrafın arka planı beyaz olmalıdır. Aynı anda kişinin yüz çehresi, yani yüz, alın, kulak ve boyun, açık olmalı ve net görülebilmeli (dini nedenlerden dolayı örtülen başörtüsü takılabilir).

3. Uçak/tren/otobüs seyahatlerinde: rezervasyon belgesi

4. Otel rezervasyonlarını gösteren belgeler

5. Bütün Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000,-- EURO teminatlı Seyahat ve Kaza sigortası.

6. Başvuru sahibi çalışan ise:

Antetli kâğıda basılı çalışma belgesi. Bu belgenin orijinal ve Almanca veya İngilizce olması gerekiyor. Belgenin
    içeriğinde bulunması gerekenler şunlardır:
     Is verenin adresi ve telefon numarası
     Çalışanın göreve başlangıç tarihi
     Çalışanın pozisyonu
     Seyahat süresi
     İmzalayan kişinin ismi ve pozisyonu

7. Son 3 ayın maaş bordrosu

8. SGK (sosyal güvenlik) işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü

9. Orijinal Öğrenci Belgesi

10. Başvuru sahibi çalışan veya şirket sahibi ise: Şirketin ticaret odasındaki kaydı/ Faaliyet belgesi ve ticaret sicil gazetesi; vergi levhası-Orijinal ve fotokopisi

11. Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler son üç aylık hesap hareketlerini gösterir banka hesap dökümü ve bankanın imza sirküleri – veya hesap cüzdanlarının orijinali

12. Ziyaret sebebini ve dönüş niyetini inandırıcı biçimde uygun kanıtlarla açıklamak müracaatçının sorumluluğundadır. Taahhütnamenin orijinal olarak (Almanca veya İngilizce) sunulması taahhüt eden kişi/ sponsor tarafından imzalanması gerekiyor. Taahhütnamenin yani sıra taahhüt eden kişinin/sponsorun pasaport fotokopi sininde eklenmesi gerekiyor.

13. Pasaportunuzun fotokopisi ve eski vizelerinizin fotokopisi, pasaportun 2. ve 3. sayfasının, geçerlilik süresinin kaydedildiği sayfanın ve 60. sayfasının fotokopileri.

14. Vize ya da pasaportunuzu şahsen teslim almayacaksanız: gönderilen kişi adına bir vekâlet + teslim alan kişinin kimlik veya pasaport fotokopisi

15. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

16. Nüfus Kayıt Örneği: Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği

17. İkametgâh Belgesi: E-devletten veya Nüfus Müdürlüğünden alınmış ikametgah

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
Toplam Hit: 1407 Toplam Mesaj: 10
yurtdışı gezi hk.