Yurtdışı Kayıtlı Cihazlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

selam müridler, benim yine teknolojik oyuncak hastalığım depreşti ve galaxy note 2 veya s3 almaya karar verdim :) fiyat araştırması yapıyorum yurtdışı kayıtlı cihazlar yurtiçi kayıtlılara göre 400 lira kadar farkediyor 400 lira da az bi para değil takdir edersiniz ki.

fakat yurtdışı pasaport kayıtlı cihazlardan dolayı çok uğraşan arkadaşlarım var o yüzden pasaport kayıtlı almak istemiyorum. bunun dışında toplu ithalat kayıtlı cihazlar falan varmış. bu cihazlar hakkında düzgün bi bilgi bulamadım nette bu cihazlar pasaport kayıtlı cihazlardaki gibi kapanma durumu olmaz mı? dezavantajları nelerdir. ne gibi problemler çıkarabilir, garanti durumu nasıl olur falan bilgisi olanlardan detaylı bi bilgi alabilir miyiz? 

g2k[et]tahribat[dat]com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

şahsen pek tavsiye etmem hocam. yurtdışından gelen orjinal ürünler (avrupa) genelde garanti kapsamı dışında. çünkü avrupadan alınan cihazlar ab üyelerinde geçerli.. ama htc türkiyede de garanti olacağını söylemişti.

pasaport olayında türlü türlü adam var, pasaport kayıtlarında problem çıkabiliyor bazen, internette denk gelmiştim pasaport kaydı yaptırıldığı halde

bir kaç ay sonra kapanan telefonlar.. bazı şahıslar var 100-150 lira parayla telefon kayıt ettiriyorlar pasapor kaydı ama ne kadar güvenilir orası

düşündürücü. 3-4 ay sonra aynı adamı nereden bulacaksın bi daha...

ya türkiyeden al ya da yurtdışına kendin çıkarak alabilirsin ki ben ikincisini tercih ederdim. çok daha ucuza getirebilirsin. pegasus,sunexpress gibi

firmalar 50 euroya bilet veriyor. zaten dışardan ürün aldığında tax free denilen vergisiz alışveriş yapabiliyorsun..ödediğin %20 vergininin büyük

kısmının iadesini alabilirsin.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

hocam samsung ürünlerin uluslararası garantili olanlar türkiyede'de geçiyormuş gibi birşeyler var doğru mudur? bi de bu toplu ithalat kayıtlı cihazlar ile ilgili bilgin var mı ?

g2k tarafından 19/Ara/12 01:30 tarihinde düzenlenmiştir

g2k[et]tahribat[dat]com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

benim telefon samsung galaxy s i9000, almanyadan aldım. oradaki görevliye garanti durumunu sordum. türkiye ab üyesi olmadığı için garantisi yok

ancak her hangi bir avrupa birliği ülkesinde garanti kapsamında demişti..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

hocam çok güvendiğin biri ya da kendin pasaport kaydı yaptırmıyosan alma derim ben. illa ki kazık yiceksin diye bişey yok ama şahsen benim içim rahat etmez öyle telefon alınca. 

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herseyinlideri
    herseyinlideri's avatar
    Erkek

kesinlikle sorun çıkar demiyorum ama bir sorun çıkma olasılığı çok yüksek. hem garantisinde hem de imei numarasında sorun çıkabilir. bu tarz telefonları satanlar "samsung türkiye garantili" diyorlar ama bu güvenilir değil, doğrusu telpa garantili olmalıdır. pasaport konusunda ise, benim arkadaşım kendi elleriyle 130 lira masraf yaparak kaydetti telefonu fakat daha sonra telefonuna "imei numarası yanlış, bir hafta içinde kapanacak" şeklinde mesaj geldi.

yani kısacası almanı önermem.

dedi ve uzaklaştı...
Toplam Hit: 1006 Toplam Mesaj: 6