Yurtdışında Çalışmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yurtdışında bir yerde mesela dubaide bahrainde çalışmak isteyenler ne ler yapmalıdır. turizm sektöri için yada baska sektörler için. yurt dışında çalışmış ve bu konuda başkalarına ışık olabilecek kadar deneyime sahip arkadaşlar varmı aranızda acaba. ben mesela dubaide çalışmak istiyorum. nasıl giderim . ? kimlerle kontact kurmam gereklidir.

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Dubai için bilmem ama avrupa için konuşursam, çalışacağın firma devlete işe alacağı "yabancı" kişinin özel olduğunu ispatlamakla yükümlüdür. Mesela bir restoranta aşçı olarak alınacaksın,o işi hiç bir o ülke vatandaşı yapamayacak şekilde olmalı ve bunu senin yapabileceğin belgelenmelidir. Eğer okumuş yüksel tahsil yapmış adamsan da diplomanı tanıttırman gerekiyor oradaki ilgili kuruma ve ondan sonra şirket seni bünyesine alabilr. Ancak dışardan eleman almak maliyetli bir iştir çünkü devlet bazı garantiler istiyor, eğer çok çok istisnai bir durum yoksa iş veren dışardan eleman gettirmez çünkü yüklü miktarda para ödemesi lazım devlete. 100 bin tl mesela.. 

Onun haricinde en kolay yolu, öğrenci vizesi alıp gitmektir, ister dil kursu olsun ister üniversite, genellikle ülkeler öğrencilere çalışma izni veriyorlar. Belirli saat tabii. Genelde haftada 15-20 saat çalışmaya izin verirler ama bazen problem olmaz 40 saat kadar çalışabiliyorsun. Bu iş veren ve o ülkenin prosedürleriyle ilgili

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

aöf türizm otelcilik okuyorum. öğrenci vizesi nasıl alabilirsin.

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

2013-2014 eğitim yılı için geçti büyük ihtimal. ancak yine de bak, gitmek istediğin bölgedeki üniversitelere ve yabancı öğrencilerin kayıt şartlarına

bak. Oraya kayıt yaptırabilirsen vizeni o şekil alabilirsin. Eğer olmadıysa orada dil kursu veren kurum ile irtibat sağla ve onların kursuna yazıl o

şekilde de vize alabilirsin. O ülkenin dilini öğrendikten sonra genelde ücretsiz oluyor okumak, dil kursu eğitimin bittikten sonra orada üniversiteye

kayıt olup okumaya devam edebilirsin, tabii aynı zamanda çalışabilirsin de ( öğrenci vizesinin çalışma şartlarını araştırman gerek çünkü ülkeden

ülkeye değişiyor). Eğer kendin bir yer bulamazsan, bu işi yapan aracı kurumlar var, onlar aracılığı ile gidebilirsin ama onlara da para vermen gerek ..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 1207 Toplam Mesaj: 4