folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Yurtdışında Lisans Tamamlamak İstiyorum

Yurtdışında Lisans Tamamlamak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slmarlq
    slmarlq's avatar
    Erkek

Merhaba Arkadaşlar

Manisada hem Çalışıyorum Hemde Kıytırık bir İki Yıllık Okuldan Mezun Olmak Üzereyim. Almanyada  Frankfurt Mainz Goethe Universitesi tam amcamların yaşadığı yere yürüyerek 3 dk uzak ve 2 yıllık önlisans mezunlarının sınavsız koşulsuz lisans tamamlama olarak yurtdışında eğitimine devam etmesi mümkünmüş.

direk bahsettiğim okula  gidebilirmiyim?

dil zorunluluğu varmış ve önce bir yıl hazırlık okumak gerekiyormuş dil için.

bunları sağlayan şirketler var ve birkaçını araştırdım çok fazla fiyatları var 4000 $  falan hemde türkiyede istiyolar bu parayı.

ben şirketten bağımsız nasıl yapabilirim bu işi?

mezun olduğun önlisans transkriptinin almancasını istiyorlarmış sanırım  bir sorum da transikriptinin yüksek olması zorunlumu benimki orta da biryerlerde çalışarak anca bu kadar.

Mezun olacağım bölüm " büro yönetimi" 

Büro Yönetimi veya buna benzer bir bölüm olması gerekiyormuş sanırım bunun almancasını nerden nasıl bulacağımı çözemedim

Bu zamanda en çok azraile güveneceksin.En azından niyeti belli...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

hocam almanyada kalmayacaksan buro yonetimi icin taa gidip oraya tamamlama bence, zaten hazirliga vs calisacagina

burda dgs calissan 4 yilliga gecersin.

Edit : ayrica sorunun cevabini kendin vermissin, amcanlar yuruyerek 3 dakkaymis gidip bi danissinlar.

saniyorum sirketin istedigi o 4k dolarin icinde okul masrafida var, bedavaya okutmazlar sonucta.

Metanet tarafından 01/Ara/14 15:34 tarihinde düzenlenmiştir

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slmarlq
    slmarlq's avatar
    Erkek
    Metanet bunu yazdı

hocam almanyada kalmayacaksan buro yonetimi icin taa gidip oraya tamamlama bence, zaten hazirliga vs calisacagina

burda dgs calissan 4 yilliga gecersin.

Edit : ayrica sorunun cevabini kendin vermissin, amcanlar yuruyerek 3 dakkaymis gidip bi danissinlar.

saniyorum sirketin istedigi o 4k dolarin icinde okul masrafida var, bedavaya okutmazlar sonucta.

aslinda amacim oraya yerlesmek. en mantikli yolda okuyarak mezun okduktan sonra oturum izni alabiliyorsun. amcamlarda kalip okumam buyuk bi firsat bence cunku masraf neredeyse sıfıra iner.
    ben onları ugrastirmadan önce size danismak istedim cunku mutlaka bu yoldan gecen vardir burda

Bu zamanda en çok azraile güveneceksin.En azından niyeti belli...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek

hocam mezun olduktan sonra evrakları yeminli tercüman'dan almancaya çevirt ve almanya'ya gidip okul ile görüş, tabi vize de alman gerekicek bu konuda amcanlar davetiye yollarlar sana rahat edersin. en iyi cevabı üniversiteden alırsın, benim arkadaşlarım liseden sonra bulgaristanda bu şekilde okumuşlarda lisans ve yüksek lisanslarını.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Almanyada öyle Türkiye gibi ben geldim kalmaya kısmı yok.

yok metre karesi yok şunu bunu evden taşınmasına kadar gidebilir.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

paran var mı?

almanya'da üniversite kaydı olan biriyim söyliyim. vize almak dünyanın en zor isi.

amcanların devlete hic bir borcu olmaması, bankalara ödemelerini günü gününe ve sana yıllık 8bin euro ayırabilecegini kanıtlaması lazım. (garantör olarak yani araştır bulursun) / ya da cebinde aylık 700 euro 12*700= 8400 para olması lazım. tabi para yetmiyor. ama öncelikli konu bu..

bunun dısında hic bir sekilde almanca bilmeden gitsen (ki cok zor almazlar vizede patlarsın) sıkıntı yasarsın. ingilizcen nasıl oldugunu bilmiyorum ama verecekleri dersler english to german orada. türkçe ders veren olmaz yani.

son olarak ise ders saymıyorlar genelde, muhtemelen aldıgın 20 dersin 5tanesini sayacaklar ve lisans tamamlama degil okulu en bastan okumak zorunda kalıcaksın.

ilk hazırlık dönemi sonrası sınava gireceksin. bu sınav seni okula devam etmeni ya da cantanı toplayıp eve gitmen belirleyecek bir sınav. toefl gibi düsünebilirsin. belirli puanı gecemessen okul almıyor seni almanca yeterliligin olmadıgı icin.

ilk sınavın 6-7 ay sonra olur genelde, 6-7 aylık kurslada o sınavı gecmen 0 almanca ile imkansıza yakın ya da türkiye nin avrupaya girmesiyle eşdeğer diyebiliriz. 

bu sınava totalde 3 kez girme hakkın var, ilk vizeni aldıktan sonra 6 ay sonra tekrar gidip vizeni yeniletmen 1.senenin sonunda yine garantörlük ya da parayı tekrar göstermen gerek hesapta. zaten bu 8.400 euroyu senin hesabında bloke edip 12 ay boyunca banka sana geri ödüyor. bir nevi teminaty ani maas kredi artık ismini sen koy.

isin özü almanya da okumaya gitmek cok zor, illa gidicem diyorsan yarın gidemessin. muhtemelen 1-1.5 sene harcaman lazım (benim fikrimce)

ben de stuttgart uni de informatik kaydı olan biriyim, hazırlık sınavına girdim 2kere gecemedim. 1 hakkım var hala kullanmadım 1.5 senedir mesela. gidip tekrar vize islemlerimi yapmak istiyorum ama zor dostum. bu arada almanca yı sokakta cok iyi konusurken, derslerde sıcanzi, keza ingilizcem de iyidir.

bol sans umarım istedigin sonucu alırsın ama, zor.

bu arada aracı firmalara para vermene hic gerek yok, kendi kaydımı kendi vize görüsmemi herseyimi kendim yapmıstım. deutschestudent.de yeterince yardımcı olur.

nurk tarafından 01/Ara/14 22:01 tarihinde düzenlenmiştir

[22817//kaanabak]
Toplam Hit: 1397 Toplam Mesaj: 6