folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Yurtdışından Telefon Alıp Sim Takmadan Kullanmak?

Yurtdışından Telefon Alıp Sim Takmadan Kullanmak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Merhaba,

Gelecek ay yurtdışına çıkacağım.

Yeni telefon alıp bunu sadece wifi&hotspot ile kullanmak istiyorum. İkinci telefondan simi idare edebilirim.

Telefonu ülkeye sokarken ek para veriliyor mu?

Telefonu simsiz kullanmam için bi engel var mı?

Baktım olmuyor, telefonu bi kaç ay sonra kaydettirebiliyor muyum?

Not: Avrupa tarafından gelirken bi şey isteyen varsa ayrıca yazabilir. 

Teşekkürler.

zeybekustasi tarafından 17/Kas/19 10:27 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Selamlar. Avrupadan alınan apple cihazların 1 yıl garantisi türkiyede geçmektedir.

dikkat etmen gereken şey şu olabilir. örnek olarak.

belçikada elektronik cihazların garanti süresi 1 yıldır ancak hollandada 2 yıldır , yani neredeyse aynı fiyata 2 yıl garantili cihaz da alabilirsin ülke kanununa göre 1 yılda , ancak ne yaparsan yap türkiye 'de garantisi 1 yıl olacaktır.

gümrük muhabbeti.

cihazın kutusunu kesinlikle aç , telefonu içinden çıkart mümkünse yanında taşı sebebi ise sıfır jelatinli ürünlere satılacak ürün muamelesi yapabiliyorlar ve sıkıntı çıkma olasılığı oluyor , yapacağın şey ben bunu kullanıyorum diyeceksin

sim kartsız kullanmana bir engel yok , hatta çift hatlı bir telefon alırsan sim kartlı olarak bile 6 ay kadar kullanırsın (3 ay bi simi 3 ay bi simi)

dediğim gibi iphone alacaksan yine bazı avrupa ülkelerinde iphone 11  1 nano sim + 1 esim olarak

bazı ülkelerde ise 2 x nano simli olarak satılıyor fransadan alan bir müşterimizde 2x nano sim vardı.

türkiyede mevcutta e-sim desteği olmadığı için eğer e-simli model alırsan sadece 1. simi kullanabilirsin yani oda = 3 ay.

fakat 2x nano simli model alırsan 6 ay kullanırsın (bu dediklerin iphone 11 için geçerli ) alırken sorarak 11 alacaksan e-sim siz normal model istiyorum 2xnano diyebilirsin varsa verirler yoksa o ülkede hiç olmayadabilir.

bunlar dışında problem olmaz ancak ilk dediğim gibi kutuyu aç cihazı aktif et ve üzerinde taşı boş kutusu çantada olsun.

KAYIT SÜRESİ : Yasal süre 120 gün içinde kayıt yaptırmanı gerektiriyor , ancak 3. ayı geçmeden kayıt yaptır yaptıracaksan sebebi ise şu.  Kayıt için e-devlet üzerinden yaparken vergi dairesine veya bankadan harcı yatırdıktan sonra kayıt işlemini gerçekleştirdiğinde kayıt genelde 7 gün içinde aktif oluyor ve sana bir referans numarası veriyor. KAYIT işlemi başarı ile gerçekleşti referans numaranız 534535454353 gibi.  Eğer kayıt işleminde bir problem çıkarsa bu ülkeye giriş çıkışın gözükmeyebilir imei yanlış yazılmış olabilir vesayre binde birde olsa hata verebiliyor. Eğer yasal süre yani 120gün doldu ise sen işlemi düzeltemiyorsun çünkü süren dolmuş oluyor. Bu sebeple son aya bırakmadan kayıt işlemini yapmak lazım sıkıntı çıkarsa düzeltecek zamanda olsun. Ayda onlarca kayıt yaptım ne problemler çıktı bilemezsin.

PanxeR tarafından 17/Kas/19 10:37 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ne uğraşıyorsun ki ? İmei atılabilen bir model al getir burada imei attır misler gibi kullan. Pasaport kayıt parası 1.500 lira oldu yakında 1.800 yapacaklar. TR satış fiyatına denk geliyor zaten o rakamıda ekleyince çoğu telefon.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

dediğim gibi iphone alacaksan yine bazı avrupa ülkelerinde iphone 11  1 nano sim + 1 esim olarak

bazı ülkelerde ise 2 x nano simli olarak satılıyor fransadan alan bir müşterimizde 2x nano sim vardı.

bir kaç gün önce  ispanyadan iphone 11 pro max 512 gb aldım 1659 euroya. Acayip memnun kaldım umarım fiziksel ve yazılımsal bir sorun yaşamam ilerde.Bir türlü 2x nano simli halini ne portekizde nede ispanyada bulamadım.Asyada satıldığını söylemişlerdi anlaşılan değişiyor ülkeden ülkeye.Fransada bulabilmesi iyi olmuş arkadaşın.
    2 yıl garanti ispanyada 1 yılda türkiyede olduğunu apple görevlisi söyledi.İmei muhabbetinde 3 ay sonra banlıyorlar diye biliyorum onun dışında başka yapabilecekleri bir şey yok işin komiği burada böyle komik haraçlar denk gelmedim yani bu kadar absürtü :D sen gittin ucuza telefon aldın gel ülkemde kullan yok öyle muamele gelecen bana haraç vereecen ki benden almış gibi fazla para çıksın cebinden.

*Baktım olmuyor, telefonu bi kaç ay sonra kaydettirebiliyor muyum?
    -evet ama gereksiz pahalı bir fiyata.(3 ay içinde e devletten daha sonrasından emin değilim ancak sanıyorum ki yine haraç almak için kabul ederler.)

*Telefonu simsiz kullanmam için bi engel var mı?
    -kafana göre hocam sorun yok

*Telefonu ülkeye sokarken ek para veriliyor mu?
    -kapalı kutu olmadığı sürece hayır

317seref tarafından 17/Kas/19 15:51 tarihinde düzenlenmiştir

## sen istiyor duj verecek yüz daha
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    317seref bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

bir kaç gün önce  ispanyadan iphone 11 pro max 512 gb aldım 1659 euroya. Acayip memnun kaldım umarım fiziksel ve yazılımsal bir sorun yaşamam ilerde.Bir türlü 2x nano simli halini ne portekizde nede ispanyada bulamadım.Asyada satıldığını söylemişlerdi anlaşılan değişiyor ülkeden ülkeye.Fransada bulabilmesi iyi olmuş arkadaşın.
    2 yıl garanti ispanyada 1 yılda türkiyede olduğunu apple görevlisi söyledi.İmei muhabbetinde 3 ay sonra banlıyorlar diye biliyorum onun dışında başka yapabilecekleri bir şey yok işin komiği burada böyle komik haraçlar denk gelmedim yani bu kadar absürtü :D sen gittin ucuza telefon aldın gel ülkemde kullan yok öyle muamele gelecen bana haraç vereecen ki benden almış gibi fazla para çıksın cebinden.

-evet ama gereksiz pahalı bir fiyata.(3 ay içinde e devletten daha sonrasından emin değilim ancak sanıyorum ki yine haraç almak için kabul ederler.)

Yurtdışından alınan sim kilitsiz iphone telefonlar ile diğer telefonlar 120 gün pasaporta işlenmeden kullanılabiliyor. Bu süre sonunda kayıt olmazsa telefon kapanıyor yani şebeke çalışmıyor. Ben sim kilitsiz iphone 11 pro 256 gb gece yeşili abd de satışa çıktığında ekimin ilk haftası arkadaşa getirttim. Daha sonra yılbaşından sonra harçlara zam geleceği için pegasus'tan ucuz uçak bileti bulup, KKTC sabah gidip akşam dönüş yaptım. Ertesi günü e-devletten yurt giriş çıkış sorgulaması yaptım oraya düşünce 1500 TL harç ödeyip hemen telefonun 2 tane farklı imei numaralarını kaydettim.

EK: yurtdışından alınan iphone telefonlar sim kilitsiz olacak. sim kilitli olursa telefon kullanılamıyor. Ayrıca; imei numarası hat sahibinin üstüne kayıt olduktan sonra 3 yıl telefonu başkasına satamıyorsun. 3 yılını doldurduktan sonra satabilirsiniz. (imei numarası sorgulamasında X tarihine kadar X kişi adına kayıtlı hatlarla kullanımı kısıtlanmıştır ibaresi çıkıyor)

essan tarafından 17/Kas/19 17:00 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı
    317seref bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Yurtdışından alınan sim kilitsiz iphone telefonlar ile diğer telefonlar 120 gün pasaporta işlenmeden kullanılabiliyor. Bu süre sonunda kayıt olmazsa telefon kapanıyor yani şebeke çalışmıyor. Ben sim kilitsiz iphone 11 pro 256 gb gece yeşili abd de satışa çıktığında ekimin ilk haftası arkadaşa getirttim. Daha sonra yılbaşından sonra harçlara zam geleceği için pegasus'tan ucuz uçak bileti bulup, KKTC sabah gidip akşam dönüş yaptım. Ertesi günü e-devletten yurt giriş çıkış sorgulaması yaptım oraya düşünce 1500 TL harç ödeyip hemen telefonun 2 tane farklı imei numaralarını kaydettim.

EK: yurtdışından alınan iphone telefonlar sim kilitsiz olacak. sim kilitli olursa telefon kullanılamıyor. Ayrıca; imei numarası hat sahibinin üstüne kayıt olduktan sonra 3 yıl telefonu başkasına satamıyorsun. 3 yılını doldurduktan sonra satabilirsiniz. (imei numarası sorgulamasında X tarihine kadar X kişi adına kayıtlı hatlarla kullanımı kısıtlanmıştır ibaresi çıkıyor)

aq bi telefon alıyosun suraya bak nelerle uğraşıyoruz bulmaca gibi oraya onu yap buraya bunu yap uğraştığımız şeylere bak.

Nev-i Şahsına Münhasır.
Toplam Hit: 1024 Toplam Mesaj: 6
telefon telefon