folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yüzme Antrenmanı

Yüzme Antrenmanı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhabalar

Yarın itibariyle finallerim bitiyor 2 aylık bir tatilim var onda da boş durmayayım diye yüzmek için havuza yazıldım. Fakat bunu yaparken de

boş boş yapmak yerine bir takım antrenman şekilleri, programları doğrultusunda yapayım diyorum. Tabi önce internetten bakındım ne gibi

antrenmanlar olduğuna ama başlangıç için yazılanlar beni epey yorar gibime geldi. Malum sigara da kullanıyorum nefes konusunda pek

iyi sayılmam :D

Yani diyeceğim bu işte başarılı, antrenmanları bilen tavsiye verebilecek mürit arkadaşlar varsa nasıl başlamalıyım, nasıl kendimi geliştirebilirim

(nefes, dayanıklılık odaklı) bu konularda tavsiyeler verirseniz çok sevinirim.

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Kelebekleme kadar vucudu calistiran bir sey var mi bilmiyorum.

ama dolphini yapabilmen gerekir.ogrenmek cok zordur cocukken ogrenirsen bir omur unutmazsin.

ama simdi biraz daha zor isin

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

Kelebekleme kadar vucudu calistiran bir sey var mi bilmiyorum.

ama dolphini yapabilmen gerekir.ogrenmek cok zordur cocukken ogrenirsen bir omur unutmazsin.

ama simdi biraz daha zor isin

zaten eğitimlerde de serbest stil kurbağa stili en son kelebek stili öğretiliyormuş işte aşama kaydetmek istiyorum bir de sigarayı bırakmak gibi

bir gayretim var bu iş ona ön ayak olabilir diye bu kadar kasıyorum aslında :D

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

ilk günden öyle gaza gelme.

Arabanın kontağını açacak halin kalmayabilir.

Kelbekleme candır :D

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

yüzmenin en iyi yöntemi 1. kulaç 2. kulaç üçüncü kulaçta ağız dışarı tekrar içeri yüzün suyun içinde olacak. antreman olarak başlangıçta nefes egzersizleride yap. nefes düzeni yüzmenin kol sallamaktan ibaret olamdığını öğreti.r suyun altında nefesini düzenli tutumaya çalış. çırpınma 

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Benim favorim sag kulaci yuz ustu; sol kulaci sirt ustu atmak.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bende başlıyacam.Evde çalışıyorum fakat barfiks henüz çekemiyorum.Yüzerek yeterli olmayan kast gruplarını geliştirmem gerekiyor.

Bunun için ben kulaç atarım diyordum. (tabi doğru şekilde).

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Yıllarca profesyonel yüzücülük yapmış, birçok kere farklı müsabakalarda ve türkiye şampiyonalarında yarışmış biri olarak birkaç şey söyleyeyim.

Hocam yüzme teknik işidir, burdan yazıyla tarif etmek imkansız gibi birşey. Yazıldığın havuzda işi bilen biri varsa ondan yardım iste veya internette serbest yüzme teknikleri ile ilgili videoları izle.

Antrenman programı çıkartmak için de ilk önce senin ne derece kondisyonun olduğu, tekniğinin ne kadar iyi olduğunu bilmek lazım. Buna göre önce tekniği oyurtup daha sonra kondisyon odaklı bir program hazırlanır.

Yüzme dediğin başında antrenörün olucak, nefes ile ilgili antrenmanlarda nefesin bittiği için yukarı çıkmaya başladığında seni geri suya ittiricek böyle gözlerin kararıcak nefessizlikten başka yolu yok :D

Onun dışında mesela çok fazla yorulmadan kaç mt yüzebiliyorsun şu halinle. Sprint olarak 50mt yi kaç sn de yüzebiliyosun.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 1179 Toplam Mesaj: 8