folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Zyxel Modemden Site Yasaklama

Zyxel Modemden Site Yasaklama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Zyxel VMG3312-B10A modem kullanıyorum. Bu modeme bağlı aynı ağ üzerinde 8 pc ve gün içinde bağlanan 10-12 mobil cihaz var. 

Bu bilgisayarların mümkünse sadece 1 tanesinde tüm sitelere girilebilsin, diğerlerinde kesinlikle twitter, facebook, youtube, instagram a girilemesin istiyorum.

Eğer bu mümkün değilse bütün bilgisayarlarda doğrudan modemden bu sitelere girişi engellemek istiyorum.

Bunu nasıl yaparım ? 2-3 gündür uğraşıyorum bi türlü halledemedim. Muhtemelen birşeyleri yalnış yapıyorum.

Airties modemlerde bu daha kolay doğrusu... Şimdi modemi değiştirme şansım yok....

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Modem ile bu isi cozemessin.

Https ile havada karada istedikleri siteye erisirler.

Firewall cihazi tavsiye ederim. ( isyeri)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

onbasi_yamtar a ulaş bılırse o bılır 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    UTHO bunu yazdı

Modem ile bu isi cozemessin.

Https ile havada karada istedikleri siteye erisirler.

Firewall cihazi tavsiye ederim. ( isyeri)

Kaç para bu cihaz ? Yüksek rakam ödeyemem şimdi =)

Ofiste bizim iş dikkat ve takip istiyor. Face te falan vakit geçirenler kesinlikle işte çok hata yapıyor. Bunu engellemek için facebook vs. girişi yasak ettim. Ama bazı uyanıklar alttan alttan girmeye devam ediyor. Eee ben de patron da zaman zaman ofis dışında oluyoruz. (günde 3-4 saat).

Girişlerini kökten engellemeye çalışıyorum. Önerilerinizi dinliyorum. Farklı bişey varsa yapabilirim. Akşam herkes çıktıktan sonra tüm bilgisayarları gizlice elden geçirebilirim.

Ayrıca teamviewer ile dışardan erişimim de var...

--Birde bu modemin ebeveyn ayarları var. Sınırlanıyor herbişey. Yalnız ben bunu beceremedim. Bişeyleri hatalı yapıyorum... 

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snrhsn
    snrhsn's avatar
    Erkek

forumda pfsense ile ilgili bilgi sahibi müridlerimizin bu konuda sana yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

http://www.emrefirat.com.tr/pfsense/pfsense-nedir-ne-ise-yarar.html

http://www.serdarbayram.net/pfsense-captive-portal-kurulumu.html

youtube.com ....

snrhsn tarafından 22/Eyl/15 23:53 tarihinde düzenlenmiştir

Go Further
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Bi hosts dosyasi hazirla. Bi tanede program yaz dosya silinse bile yeniden olustursun saatte bir. Acilista baslasin, program ekle kaldirda gorunmesin. Kim ugrasipta silecek hocam. Hatta sunucun falan varsa bi xml v.s. ile online ceksin datasini :) site ekle/sil yaparsin zirt pirt ugrasmazsin.

Edit: Host dosyasi vpn v.s. ile asiliyor mu, asilmiyor mu? bilmiyorum.

tarzan tarafından 23/Eyl/15 00:28 tarihinde düzenlenmiştir

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    snrhsn bunu yazdı

forumda pfsense ile ilgili bilgi sahibi müridlerimizin bu konuda sana yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

http://www.emrefirat.com.tr/pfsense/pfsense-nedir-ne-ise-yarar.html

http://www.serdarbayram.net/pfsense-captive-portal-kurulumu.html

youtube.com ....

Bunu araştırıyorum şuan

Toplam Hit: 1605 Toplam Mesaj: 7
modem site yasaklama forbidden gateway