ABD'de geniş banda talep düşüyor

Gelişen ve yaygınlaşan kablo TV, DSL ve uydu bağlantıları sayesinde ABD'de son birkaç yılda büyük derecede artan geniş bant İnternet bağlantılarına talebin giderek düştüğü bildiriliyor. Düşüşün ana sebebi olarak potansiyel geniş bant kullanıcılarının sayısının azalması gösteriliyor.

Pew Internet and American Life Project isimli bir araştırma şirketi tarafından sunulan rapora göre, ABD'de geniş bant İnternet erişimine olan talep giderek düşüyor. Rapora göre son bir yılda geniş bant kullanıcılarının sayısı sadece yüzde 3 oranında arttı.

Şu an ABD nüfusunun yaklaşık olarak yüzde 67'sinin İnternet'e düzenli bir şekilde bağlandığı düşünülüyor. Bu yüzde 67'nin ise yüzde 57'si geniş bant İnternet erişimine sahip bulunuyor. Bu yüzdenin geri kalan kısmında bulunanların ise geniş bandı düşünmediği belirtiliyor.

Bu sene çevirmeli bağlantı ile İntenet'e bağlanan kullanıcıların, 2002'de aynı teknolojiyi kullanan kişilere göre daha az eğitimli, daha yaşlı ve geliri düzeyi daha düşük olduğu beliriliyor. Artıştaki yavaşlamanın ana nedeni olarak da bu gösteriliyor.

Bir başka neden olarak da iletişim teknolojilerinin kırsal kesimlerde kendini göstermede sorunlar yaşaması ve yaygınlaşamaması gösteriliyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1548
Yazar: renegadealienYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.