ADSL bedava mı oluyor?

BEDAVA ADSL ICIN AK PARTI ISTANBUL M.VEKILINDEN YASA TEKLIFI

TÜRKİYE'DE internet iletişim ortamına hızlı ve ucuz giriş geniş kitleler için mümkün olmadıkça "Bilgi ve İletişim Çağı" bizim için hayaldir. AK Parti İstanbul milletvekili Lokman Ayva, bu konuda bir kanun teklifi hazırlayarak, bana göre bir yol gösterdi kamu yönetimine.

Lokman Ayva'nın TBMM'de komisyonda ele alınacak kanun teklifine göre sistem şöyle işleyecek:

1- Her kişi, aile veya kuruluş kendisine gönderilecek mahkeme celbi, trafik cezası tebligatı, elektriksudoğalgaz, telefon faturaları, banka hesap ve kredi kartı ekstreleri gibi birçok tebligatın elektronik posta yoluyla gönderilmesini kamudan talep edebilecek.

2- Elektronik tebligat talep edenlere ADSL gibi yöntemlerle internet erişimi ücretsiz olacak.

3- Tebligatı elektronik ortamda yapan kuruluşlar normalde tebligat için harcadıkları paranın en fazla yarısı kadar parayı bir fona aktaracak. Ücretsiz internet erişiminin masrafları da bu fondan karşılanacak.

Kanun teklifinin bilişim sektörünü çok hızlı bir şekilde geliştireceği, yazışmaları ve dolayısıyla işleri daha hızlandıracağı, ülke ekonomisi için de azımsanmayacak bir tasarruf sağlayacağı kesin. İnternetin kullanımının yaygınlaşacağı ve buna bağlı olarak eğitimden sağlığa, pazarlamadan iletişime birçok sektörde dolaylı olarak önemli gelişmelerin olacağı da doğal sonuçlar arasında. Ucuz bilgisayar döneminin eşiğinde olduğumuz bugünlerde neredeyse bilgisayarsız ev kalmayacak ve internet kullanımı hava almak gibi ücretsiz olacak

Dilerim Lokman Ayva'nın bu projesini iletişim bürokrasisi de destekler.

Mehmet Barlas / SABAH

Kaynak: haber7.com
Tarih:
Hit: 3900
Yazar: IsLaMiC_ForCeYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.