ADSLde İndirim Müjdesi

Telekom CEO’su Paul Doany, ADSL fiyatlarında iki aşamalı indirim yapacakları müjdesini verdi. İşte çok seçenekli indirimler

Türk Telekom CEO’su Paul Doany internet kullanıcılarına müjde verdi. ADSL ücretlerinde indirim yapmaya hazırlandıklarını söyleyen Doany ‘ADSL fiyatları biraz yüksek olabilir. Çünkü daha az insan bundan faydalanıyor. Hizmetten yararlanan insanlar artarsa fiyatlar azalacaktır. İki aşamalı olarak indirim yapacağız. Yüksek 1 ve 2 megabit hatlarda limitsiz hatlarda maliyeti düşürüp fiyatları indirmeye çalışacağız. 350 bin kişiye yaklaşan 256 kilobitlit müşteriler için de güzel haberlerimiz olacak’ dedi.

ADSL’YE AĞIRLIK VERECEK 

Star Gazetesi ve Kanal 24’ü ziyaret eden Doany Türk Telekom olarak hedeflerinin ADSL gelişimini hızlandırmak olduğunu söyledi. Yılsonu port sayısını 8 milyona çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Doany ‘Bu rakam dünyada en yüksek ikinci ya da üçüncü büyüme oranı olacak’ dedi. Ekonomi için çok büyük gelişmeler yapmak istediklerini söyleyen Doany ‘Ayrıca bakır ve fiber optik kablolarla ilgili olarak da 650 milyon dolar yatırım yapacağız’ dedi.

2004’TEN BERİ ZAM YOKTU

TELEKOM’UN yaptığı zamlarla ilgili eleştirileri de yanıtlayan Doany yapılanların maliyetlerin artması nedeniyle zorunlu olduğunu söyledi. Doany ‘Hattınızı ister kullanın ister kullanmayın bize bir maliyeti oluyor. Bazı fiyatları artırmak zorundayız ki bazılarını düşürebilelim’ dedi. Doany yapılan zammın enflasyona etkisinin de söylendiği gibi olmadığını belirtip ‘2004’ten beri Telekom fiyat yükseltmedi’ dedi.

GECE ARAMAK DAHA KÁRLI

YAPILAN artışın tekel olmaktan kaynaklanmadığını söyleyen Doany ‘Maliyetimizin üçte birini oluşturan bu gideri indirmek için ayarlama yapıldı. Maliyeti düşürerek müşterilere ücretsiz kontörler vermek istiyoruz. Tekel olduğumuz için değil mecburi olarak zam yapmak zorunda kaldık. Zam da yıllık enflasyonun üzerinde olmadı’ dedi. Doany abonelerin konuşma alışkanlıklarını değiştirmeleri ve gün içinde konuşmayı azaltıp gece arama yapmaları halinde çok daha az para ödeyeceklerini söyledi.

‘Türkiye’ye güveniyoruz’

DOANY Türk Telekom’u satın alan Oger Telekom’un Türkiye’nin bulunduğu bölgede büyümek istediğini de belirterek ‘Bazı satın alma proseslerimiz var. 3 proje var. En azından ikisinden olumlu sonuç bekliyoruz. Bizim bu türdeki yatırımlar uzun vadeli yatırımlar. Günlük olaylardan etkilenmeyiz. Türkiye’ye inanıyoruz. Türkiye’nin daha da güçleneceğine dönük inancımız tam’ dedi.

04.05.2007

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1668
Yazar: KaptaNYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.