AMD Barcelona Intel Kentsfielddan %50 Daha Hızlı

Cemilin BabasıYaz aylarında çıkması beklenen AMD'nin K10 mimarisini esas alan doğal (native) 4 çekirdekli Barcelona işlemcisine yönelik olarak AMD haklı çıkabilir gibi. Firmanın yeni işlemcisi Barcelona özellikle profesyonellerin kullandığı specfp_rate2000 testinde Intel'in 4 çekirdekli Kentsfield işlemcilerine %50 fark attığı söyleniyor ki AMD'de de daha önce yaptığı açıklamarda Barcelona'nın Intel'i öldüreceğini farkın en az %40 olacağını belirtmişti.

Üzücü bir haberde vereyim AMD'nin sunuuclar için tasarlanan Barcelona işlemcisnin masaüstü varyasyonlarının yılın son çeyreğine kalabileceği ifade ediliyor. Tüm b bilgiler doğrultusunda Intel'İn yaz aylarına neden 4 çekirdekli işlemcilerine ciddi fiyat indirimi yapmak istediği de ortaya çıkıyor.

Bu arada AMD'nin masaüstü platformu için hazırladığı doğal 4 çekirdeğe sahip olan ve Quad-FX yeteneği bulunan Agena FX işlemcilerinin saat hızlarının ilk etapta 1.9GHz'Den başlıyacağı ve 2.5GHz bulacağı belirtiliyor. İşlemcilerin termal güç tasarımları ise daha önce belirttiğimiz gibi 95 watt olacak. 

Kaynak: donanimhaber
Tarih:
Hit: 1333
Yazar: TayokYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.