AMD den ATI Radeon HD 2400 ve 2600 serisi

AMD, tümleşik yüksek çözünürlüklü video işleme özelliğiyle DirectX 10 grafikleri sunan ATI Radeon HD 2600 ve ATI Radeon HD 2400 serisini temmuzun başında satışa sunacak.AMD’nin, mayısın ortasında tanıttığı, masaüstü ve taşınabilir platformlar için, temel modellerden en üst düzeye kadar on harici grafik işlemciden (GPU) oluşan yeni ATI Radeon HDTM 2000 serisinin giriş düzeyi ve orta düzey grafik işlemcileri olan ATI Radeon HD 2600 ve ATI Radeon HD 2400 serileri, temmuzun başında satışa sunulacak. Yeni nesil grafik işlemciler, özellik açısından zengin DirectX grafiklerle Windows Vista’yı desteklerken, tümleşik çoklu ortam işlevleriyle bilgisayarda büyüleyici bir HD video deneyimi yaşatıyor. Satış fiyatı 89-149 dolar arasında olan ATI Radeon HD 2600 serisi ve 50-85 dolar arasında olan ATI Radeon HD 2400 serisi, yüksek performans ve görüntü kalitesi sunuyor.

ATI Radeon HD 2600 ve ATI Radeon HD 2400 serisi, dikkate değer bir oyun performansı sağlıyor ve Windows Vistave DirectX 10 içindeki yüksek çözünürlüklü görsel efektlerde başarı kaydediyor. Güçlü, ikinci nesil ortak gölgelendirme mimarisi, ilgi düzeyi ne olursa olsun tüm oyunculara yüksek performans, gelişmiş görsel efektler ve nefes kesen gerçekçilik alanlarında mükemmel bir denge sunuyor.

ATI Radeon HD 2600 serisi ve ATI Radeon HD 2400 serisi, Windows AeroTM 3D kullanıcı arabirimiyle uygulamalar arasında kolay geçiş sağlamak için güçlü bir grafik performansı sunuyor. ATI Catalyst grafik yönetimi yazılımı ise Windows Vista onaylı olup, grafik, video ve çoklu ekran ayarlarının kolayca yapılabilmesini sağlıyor.

İki seride de donanımla yüksek çözünürlüklü video işleme için Birleşik Video Çözücüsü, Blu-ray ve HD DVD için keskin görüntüler ve canlı renkler sağlayan ATI Avivo HD teknolojisi ve büyük ekranda eğlence için tümleşik HD ses denetimi özellikli HDMI bulunuyor. Blu-rayTM ve HD DVD desteği sunan CyberLink PowerDVD Ultra, AMD’nin BVÇ teknolojisini destekleyerek düşük işlemci kullanımıyla kaliteli video görüntüsü sağlıyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1526
Yazar: rEfLeXYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.