AMDden yeni nesil grafik kartları

 
AMD, masaüstü ve taşınabilir platformlar için, temel modellerden en üst düzeye kadar on harici grafik işlemciden (GPU) oluşan yeni ATI Radeon HDTM 2000 serisini tanıttı. Bu GPU ailesi, sınıfının en iyisi yüksek çözünürlüklü oyun ve çoklu ortam görüntüsü kalitesiyle, olağanüstü bir görsel deneyim sağlıyor.

ATI Radeon HD 2000 serisi, DirectX 10 ile oyunlardaki yeni nesil görsel efektleri, tüm fiyat noktalarında kullanıcılara sunuyor. Seride, grafik endüstrisi için birçok ilk de bulunuyor.  Bunların arasında ikinci nesil Birleşik Gölgeleme Mimarisi, üstün performanslı yüksek dinamik aralık (HDR) dönüştürme için 512 bit bellek veri yolu ve yüksek çözünürlüklü çoklu ortam görüntüleri için yeni Birleşik Video Çözücüsü teknolojisi bulunuyor. Temel ve orta düzeydeki GPU'lar, endüstrinin 65nm süreç teknolojisiyle sessiz, pasif soğutma özellikli, yüksek performanslı ve düşük enerji tüketimli ilk işlemcileri olma özelliğini taşıyor. Windows Vista için WHQL onaylı ilk sürücü olma özelliğini taşıyan ATI Catalyst sürücüleri ise, endüstri lideri oyun uyumluluğu ve olağanüstü istikrarlı bir kullanıcı deneyimini sağlamayı sürdürüyor.

ATI Radeon HD 2000 serisi, dinamik geometri hızlandırması, karmaşık piksel işlem ve genişletilmiş grafik dışı işlem kapasitesiyle, karakterlerin ve canlandırmaların daha güzel, çevrenin daha ayrıntılı, fizik modelin daha gerçekçi olmasını sağlıyor. Oyuncular, ATI Radeon HD 2000 serisinin içinde bulundurduğu ATI CrossFire teknolojisi ile çoklu GPU sistemleri kurabiliyor ve bu süreçte ana grafik kartına ihtiyaç duymuyor.

AMD'nin yeni serisi, oyunların yanında çoklu ortam uygulamalarında da, ATI Avivo HD teknolojisinin getirdiği üstün çözünürlük ile mükemmel grafikler sağlıyor. Yenilikçi Birleşik Video Çözücüsü (UVD) teknolojisi, HD çoklu ortam içeriklerini kolaylıkla oynatıyor, kullanıcıların yeni HD DVD ve Blu-rayTM diskleri iyi bir görüntü kalitesi ve pürüzsüzlüğü ile, üstelik daha az enerji tüketerek izlemelerine olanak sağlıyor. UVD teknolojisinin enerji verimliliği 65nm süreç ile birleştiğinde, ATI Mobility Radeon HD 2000 serisi dizüstü kullanıcılarının da bütün bir HD DVD veya Blu-rayTM diski tek pille izlemelerine imkan veriyor. HDMI yoluyla sadeleştirilmiş bir görüntü ve ses çözümü sunan tek harici grafik ürünü olan ATI Radeon HD 2000 serisinde, görüntü ve ses için tek kablo yeterli olduğundan, yüksek çözünürlüklü televizyonda film izlemekle monitörde çalışmak arasındaki geçişi kolaylaştırıyor.

Piyasaya sürülmüş olan ATI Radeon HD 2900 XT, 399 dolar fiyatla satılıyor. Pakette ayrıca Valve'den Team Fortress 2, Portal, ve Half-Life 2: Episode Two oyunları bulunuyor. ATI RadeonTM HD 2400 99 dolar ve ATI RadeonTM HD 2600 serisi ise 99-199 dolar arası fiyatlari ile, DirectX 10 destekli oyunları ve pürüzsüz çoklu ortam görüntülerini müşterilere alt ve orta fiyat noktalarında sunuyor. Daha ekonomik dizüstü çözümleri arayanlar, Windows VistaTM ve harika çoklu ortam performansını ATI Mobility RadeonTM HD 2300 ile elde edebilecekler.
Kaynak: Mynet
Tarih:
Hit: 1297
Yazar: HackManYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.