Android M Tanıtıldı

Android'in yeni sürümü Android M tanıtımı yapıldı, 

İşletim sistemindeki binlerce hatayı düzelttiğini belirten Google, işin temellerine geri dönerek işletim sistemini daha kaliteli bir hale getirdiğini söyledi.

Android M ile birlikte parmak izi tarama işlevi, belirli bir standarda kavuşuyor. Bu sayede Android kullanıcı, parmaklarını kullanarak Google Play'de ödeme yapabilecek, cihazlarının kilidini daha kolay açabilecekler. Bugün duyurulan bir başka işlev olan Android Pay ise NFC'li telefonunuzla mağazalarda kolay ödeme yapmanızı sağlıyor. Bugünden itibaren geliştiricilere açılan Android Pay ve parmak izi tarama API'sı, üçüncü parti uygulamalara bu işlevlerden faydalanma olanağı sunacak. 

En güzel noktalardan birisi IOS'ta bulunan örneğin whatsup'ta sesli arama işlevi sırasında size sorarak mikrofonu etkinleştirmesi. Güvenlik açıklarına bazı çözümler getireceğinin vurgulandığı tanıtımda Android M'deki doze ("kestirme") modu, telefonunuzu veya tabletinizi uzun süre kullanmadığınızda onu kapatarak bekleme süresini uzatacak. Google, bu işlevi "uygulama tazeliğini, pil ömrüyle bir miktar değiş tokuş etmek" sözleriyle tanımlıyor. 

2015 son çeyrekte kullancılar ile buluşacağı söyleniyor fakat kendi görüşüm 2016 ikinci çeyreğe kadar beklenilir.

Kaynak: Mynet
Tarih:
Hit: 3123
Yazar: MGTYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.